VERKOOPSDAG Maandag 5 september om 15 u
KUNSTVEILINGEN Haynault Stallestraat 9 1180 Ukkel info@haynault.be
Telefoon +32 2 842 42 43
PREVIEW Stallestraat 9 1180 Ukkel
Vrijdag 2 september van 10:00 tot 18:00 Zaterdag 3 september van 10:00 tot 18:00 Zondag 4 september van 10:00 tot 18:00
Live bidding : Drouot.com
CONTACTEER ONS Bertrand Leleu: bl@haynault.be Rodolphe de Maleingreau : rdm@haynault.be
ADMINISTRATIE & BIEDINGEN info@haynault.be
Koperscommissie:
25% incl. BTW.
DROUOT LIVE + 2%
WESTERWALD, 19DE EEUW Monumentale waterkan met het wapen van de familie Bentheim-Steinfurt-Tecklenburg, gedateerd 1588 gemaakt van kobaltblauw geglazuurd zoutaardewerk op een grijze achtergrond H : 67 cm
SCHOOL UIT DE 19E EEUW Ezel Sculptuur in brons met een bruin patina, later voetstuk in wit marmer H : 16 cm B : 17 cm Diepte : 5 cm
WERK IN REGENTESSE STIJL Wandlamp met masker in verguld gepatineerd brons met twee lichtarmen H : 37 cm B : 33 cm
Paul DUBOIS (1829 - 1905) Harlekijn sculptuur in brons met donkerbruin patina. Gesigneerd op het terras Ontbrekende twee schroeven H : 58 cm B : 18 cm Diepte : 18,5 cm
18E EEUWS WERK UIT LUIK Kast in eikenhout met gebeeldhouwde florale versieringen, opening met twee deuren op een kleerkast slijtage en restauratie H: 220 cm B: 190 cm Diepte: 60 cm
WERK IN LOUIS XIV STIJL Bankzitting houtsnijwerk, grijs gelakt, zitting en armleuningen met canes H: 80 cm B: 85 cm Diepte: 39 cm
WERK UIT HET EINDE VAN DE 18E EEUW Lodewijk XVI armleunstoel in natuurlijk eiken, gemonteerd op wieltjes, bekleed met groen fluweel H : 110 cm B : 55 cm Diepte : 60 cm
José Luis SANCHEZ (1926 - 2018) Kistje in zwart bakeliet en brons met gouden patina. Gesigneerd en genummerd H : 6,5 cm B : 18,5 cm Diepte : 10 cm
WAARSCHIJNLIJK ZWITSERS WERK, EIND 19E EEUW Muziekdoos met krul met geschilderde versiering op een zwarte achtergrond slijtage, vier tanden gebroken H: 16 cm B: 54 cm Diepte: 24 cm
BRUSSEL Kom met vogels in porselein ongeluk en barsten H: 9 cm D: 20 cm
PORSELEIN, 20E EEUW Kom op voetstuk In verguld koper en plique-à-jour email, versierd met bamboes, lotus, bloeiende pruimenbomen en pioenrozen. De rand versierd met een lingzhi fries. Expert : Cabinet Portier H : 8 cm D : 9,8 cm
Theodoor BARON (1840-1899) Rand van de Lesse olieverf op doek, linksonder gesigneerd twee ongelukken H: 40,5 cm B: 60 cm
ZUID-OOST AZIË Boeddha In verguld brons H: 30,5 cm L: 16,5 cm
MEISSEN, eind 18e - begin 19e eeuw Bedekte bouillon en zijn beker van porselein met polychroom geëmailleerde versiering, merk met zwaarden en ster. Een porseleinen compotier versierd met vruchten, merk L (of S?) onder kroon. Een chip aan het bord H: 15 cm voor de bouillon D: 25 cm voor de compot(...)
20E EEUWSE SCHOOL Bulldog die de mooie bronzen beeld met gouden patina H : 11 cm B : 5 cm
SCHOOL VAN DE 20E EEUW Bulldog met open mond bronzen beeldhouwwerk H : 4,5 cm B : 6 cm
Boxer met snuit bronzen sculptuur met donkerbruin patina, gemerkt Barye F op het terras H: 11 cm B: 15 cm
DUITS WERK UIT HET BEGIN VAN DE 20E EEUW Tafelaansteker in de vorm van een teckel van gepatineerd ijzer en glazen ogen. Op een voetstuk is een hondenkop gemonteerd. H : 11 cm L : 24 cm
PORSELEIN, 20E EEUW Parfumbrander in jade H : 10,5 cm
WERK IN LOUIS XV STIJL Bureau van een dame in marqueterie en rijke versiering van verguld brons, bovenblad bedekt met kastanjebruin marokijn, lade openend op een uitneembaar schrijfblad H : 74 cm B : 83 cm Diepte : 51 cm
WERK IN LOUIS XV STIJL Bureau voor een dame in marqueterie en verguld brons talrijke ontbrekende fineerlagen H : 79 cm B : 131 cm Diepte : 85 cm
WERK IN LOUIS XV STIJL Schuin bureau in notenhoutsnijwerk en zwarte lak H : 104 cm B : 89 cm Diepte : 46 cm
BEGIN 19E EEUWS WERK Empire plat bureau in mahonie en mahonie fineer, bovenblad bekleed met blauw vilt. Een mahoniehouten gefineerde en met marqueterie versierde fauteuil met een zitting van tapisserie. Talrijke beschadigingen en slijtage H: 74 cm B: 130 cm Diepte: 64 cm
Ernst WAHLISS, TURN WIEN Art Nouveau vrouwenbuste in polychroom geëmailleerd porselein, stempel van de maker en nummer in holte twee microchips H: 19 cm B: 12 cm
G. MARTON, Belgische school van de 20e eeuw Buste van een jonge vrouw Sculptuur in gepatineerd gips. Op de rug gesigneerd G. Marton, genummerd en gemerkt made in Belgium. Marmeren voetstuk. Een kleine chip aan de voet H: 20 cm B: 14 cm Diepte: 12 cm
CHINA OF JAPAN Dekpot met vlinders op een witte achtergrond H: 18 cm D: 23 cm
20E EEUWS WERK Vogelkooitje in wit gelakt metaal H: 155 cm B: 58 cm D: 32 cm
Hollandse school, in de smaak van WOUWERMAN Ruiter en bedelaar olieverf op doek gemonteerd op paneel ingelijst H: 58 cm B: 48 cm
Lot van twee messendozen waaronder zes grote messen en zes kaasmessen, parelmoeren heft, zilveren ringen en stalen lemmeten gesigneerd Tilquin Bruxelles, en zes fruitmessen, parelmoeren heft en vermeil lemmeten
NAPOLEON III WERK Tafelmiddenstuk in groen en doorzichtig opaline glas, met twee verwijderbare bloem-soliflores op een schaal H : 34 cm D : 24 cm
18E EEUWS WERK Stoel omgebouwd tot krukje in natuurlijk hout en zitting bekleed met borduurwerk H : 46 cm B : 50 cm Diepte : 45 cm
Jan TOOROP (1858 - 1928) Lied van de engelen / Maagd Maria / De herders, 1918 drie litho's, gesigneerd en gedateerd in de plaat en gesigneerd in potlood op elk ingelijst H: 35 cm B: 20 cm 20E EEUWSE SCHOOL
Karel de Stoute aquarel ingelijst H: 65 cm B: 51 cm "
WERK IN LOUIS XV STIJL Open haard stoel van gesneden en verguld hout, met opengewerkte rug die een dubbele C vormt en rieten zitting H: 72 cm B: 55 cm Diepte: 44 cm
Louis LONCIN (1875 - 1946) Trekpaarden in het bos olieverf op doek, linksonder gesigneerd ingelijst H: 100 cm B: 150 cm
18E EEUWSE SCHOOL Hond voor een vijver olieverf op parketpaneel gebarsten, ontbreekt, ingelijst H: 53 cm B: 41,5 cm
OVERGANGSWERK IN STIJL Chiffonnier houtfineer met acht laden, versierd met porseleinen medaillons waarop galante taferelen en bloemen staan afgebeeld en vergulde bronzen handgrepen slijtage en restauraties H : 113 cm B : 53 cm Diepte : 35 cm
Monique GOURGAUD (Geboren in 1938) Uil (Phenix 13), 1989 olieverf op doek, gemonogrammeerd en gedateerd onderaan in het midden, medeondertekend, getiteld en gedateerd op de achterkant ingelijst H: 27 cm B: 22 cm
WERK uit de 17e eeuw, Kist eikenhout en smeedijzer roest, gebroken scharnieren H: 45 cm B: 60 cm Diepte: 24 cm
PORSELEIN, 20E EEUW Kist en onderstel rood gelakt hout en versierd met lotusbloemen en vogels H : 30 cm B : 77 cm Diepte : 51 cm
PORSELEIN, 20E EEUW Rood gelakt houten kist en onderstel rood gelakt hout met vergulde versiering van lotusbloemen en vogels H : 30 cm B : 77 cm Diepte : 51 cm
Reizende kist in mahonie en verguld messing H: 21 cm B: 41 cm D: 27 cm
Verzameling van 15 kristallen en geslepen glazen karaffen en een kan in kristal en geslepen glas, drie Engelse zilveren halzen
20e eeuw Verzameling van 64 kristallen en geslepen glazen karafstoppen van kristal en geslepen glas, doorzichtig of getint. Een glazen messenhouder is bijgevoegd.
Verzameling van 8 kristallen karaffen Een glazen karaf is bijgevoegd H: 28 cm B: 14 cm voor de grootste.
BRETONSE WERKEN, BEGIN VAN DE 20E EEUW Verzameling van zes pardonbollen in rood en roze gemercuriseerd glas D: 18 cm (de grootste, D: 4 cm voor de kleinste).
EIND 19E - BEGIN 20E EEUW BRETONSE WERKEN Verzameling van zes aflaatballen gemaakt van koperkleurig kwikhoudend glas D: 17 cm (de grootste, D: 4 cm voor de kleinste).
Verzameling van zes pillendoosjes van hoorn, schildpad, agaat, schelp, parelmoer L: 9 cm voor de grootste.
19E EEUWS WERK Commode-secretaresse In mahoniehout met twee laden en een lade die een secretaire onthult H : 87 cm B : 87 cm Diepte : 43 cm
WERK IN LOUIS XV STIJL Console In verguld hout en wit marmeren blad H: 86 cm B: 90 cm Diepte: 40 cm
ROCAILLE STIJL WERK Console In creme gelakt hout en houten blad beschilderd in imitatie van marmer H: 86 cm B: 103 cm Diepte: 34 cm
LAAT 19E EEUWS ENGELS WERK Paar vazen met galante scènes in geglazuurd aardewerk H : 35 cm
19E EEUWS WERK Louis Philippe halve maan console in fineer. Klauwpoot, vergulde messing muquins en opengewerkte galerij, afstandhouder. H : 82 cm B : 120 cm Diepte : 50 cm
IN DE JAPANSE STIJL Plantenbak Bronzen frame en keramieken bak. H : 12,5 cm B : 15 cm L : 35 cm
GALLIA zilverwerk Art Nouveau mandje met klaprozen in verzilverd metaal, Keurmerk en genummerd H : 18 cm B : 34 cm Diepte : 24 cm
THAILAND Kopje van celadon Een certificaat is bijgevoegd D : 24,5 cm
DUITSLAND, EIND 19E EEUW Neoklassieke beker zilver (800) en blauw glas, Keurmerken onleesbaar H : 11 cm B : 21,5 cm D : 11 cm Gewicht : 247 g
LAGE LANDEN, 19E EEUW Gemberbeker in geslepen kristal, een deksel is bevestigd H : 22 cm D : 33 cm
Vervaardiging Karl ENS Paar Europese bijeneters in polychroom geglazuurd aardewerk, gesigneerd onder de voet H : 15,5 cm
Emil THOMASSON (19de - 20ste) Danseres sculptuur in brons met gouden patina, marmeren voet. Gesigneerd en gestempeld door de oprichter Terseller H : 32 cm B : 15 cm Diepte : 9 cm
WERK UIT HET EINDE VAN DE 19E EEUW Dante sculptuur in brons met zwart patina, getiteld Dante op het terras H : 24,5 cm
BEGIN 20E EEUWSE SCHOOL Rozen in de nacht, Avondjurk van Worth, naar het werk van Georges Barbier (1882 - 1932), getekend in 1921 pastel en aquarel op papier, rechtsonder gesigneerd (onleesbaar) ingelijst H: 98 cm B: 68 cm
ART NOUVEAU WERK, Twee dozen in natuurlijk hout en messing ornamenten. twee dozen in natuurlijk hout en marqueterie zijn bevestigd ontbrekende sleutels H: 12 cm B: 28 cm Diepte: 20 cm
PUIFORCAT Twee karaffen gegraveerd kristal en zilverbeslag, Hallmark en hoofd van Minerve ongelukje op de hals van één ervan H: 20 cm
BESWICK Twee groepen patrijzen In polychroom geëmailleerd porselein. Gesigneerd onder de voet en genummerd H: 14 cm B: 14 cm Diepte: 12 cm
Twee 18de eeuwse literatoren in wit gekraakt, geëmailleerd en beschilderd porselein H: 27 cm B: 12,5 cm Diepte: 9 cm
FRANKRIJK Twee mosterdpotten van zilver, hallmark Minerva-kop, met twee peper- en zoutvaatjes van hetzelfde model, zonder hallmark
Twee paar tanden van een wrattenzwijn gesneden met bladeren en bloemen, gemonteerd op een vergulde bronzen voet H : 44 cm B : 22 cm
NAPOLEON III WERK Twee bijzettafeltjes van verguld hout met geschilderde versieringen van vogels en bloemen, bovenbladen van stijlen H: 73 cm B: 50 cm Diepte: 38 cm
PARIJS, 1798 - 1809 Twaalf dessertmessen van ebbenhout en zilver. Keurmerk Oude manskop en haan, M.O: caduceus en T met onleesbare voorletter. Zes gebaksvorkjes, Hallmark Mercuriuskop en M.O. D. Roussel. Gewicht : 423 g bruto.
WERK UIT HET BEGIN VAN DE 19E EEUW Haardscherm en zijn secretaire-schrijver in mahonie en mahonie fineer, marmeren blad en schuifbaar haardscherm, vergezeld van zijn uitneembare kist die een secretaire vormt, met klein marmeren blad en zijgrepen H: 99,5 cm B: 50 cm D: 30 cm
BB WELLS (Benjamin Blake Wells) Victoriaanse schrijftafel in notenhout en mahonie fineer, met een fluwelen schrijfblad en talrijke vakken op twee niveaus. Messing plaatje gesigneerd BB Wells Maker Strand en op het deksel een metalen plaatje gedateerd 1867 ontbrekende sleutel H: 9,5 cm B: 35,5 cm D(...)
Guido CACCIAPUOTI (1892 - 1953) Elegante vrouw met een boeket rozen in gepatineerd terracotta, gesigneerd. Zwart gelakt houten voetstuk
Guido CACCIAPUOTI (1892 - 1953) Elegante vrouw met Venetiaans masker sculptuur in gepatineerd terracotta, gesigneerd. Zwart gelakte houten sokkel H: 12 cm B: 10 cm Diepte: 8 cm
Hoekkast in hout 3 kleine glazen (H: 7 cm) scheuren H: 33 cm
CHINA Inktpot in porselein met blauwe versiering H: 4 cm D: 6,5 cm
Inktpot in porselein H: 10 cm B: 31 cm D: 20 cm
PORSELEIN, 18E EEUW Kapucijnenservies bestaande uit een gedekte pot en tien schoteltjes H: 10,5 cm voor de pot D: 12 cm voor de schoteltjes.
DELVAUX, LOEWE Set bestaande uit een documenthouder, een frame leer en messing H: 28 cm voor de lijst B: 23 cm
SPANJE, 20E EEUW Set van vijf vissen één in zilver en de andere drie in verzilverd metaal, ogen van groene en roze stenen L: 21 cm voor de grootste Gewicht: 72 g
PARIJS, MIDDEN 19E EEUW, Toegeschreven aan Jacob PETIT (1796 - 1868) Set van twee pauken en twee kandelaars Van porselein, versierd in reliëf met polychrome bloemen op een witte en gouden achtergrond Restauraties aan de twee ouwers H: 24 cm
BELGIË, 19E EEUW Set van elf + vier dessertmessen in zilver, Keurmerken Gewicht: 682 g bruto
PORSELEIN, 19DE - 20STE EEUW Set van Chinees porselein Gedecoreerd in wit en blauw, waaronder een grote gedekte pot, twee kleine gedekte potten, drie onderwerpen, een doosje met een kaars, twee schoteltjes, een drinkbeker, twee kandelaars, zeven kleine vaasjes van verschillende vorm, een ei en een (...)
Set van vier Engelse gravures over het thema jacht ingelijst H: 53 cm B: 66 cm
VAL SAINT LAMBERT Set van vier rode en vier gele glazen in gekleurd geslepen kristal
Alphonse Henri NELSON (1854 - 1919) Erinna sculptuur in wit marmer, gesigneerd op de rug. Sokkel in rood marmer met witte aders H : 21 cm B : 18 cm Diepte : 10 cm
Hippolyte BOULENGER (1837 - 1874) toegeschreven aan Studie voor de vijver olieverf op papier gemonteerd op paneel ingelijst H: 21,5 cm B: 26,5 cm
RUSLAND, Moskou, 1899 - 1908 Etui met bloemdecoratie in zilver, keurmerk aan beide zijden H: 7,5 cm B: 6 cm Gewicht: 88 g bruto
WERK UIT HET EINDE VAN DE 18E EEUW Een gebroken waaier met allegorieën van kunst en liefde in parelmoer, de strengen en de pluim met zilveren en vermeil-toepassingen, figurerende trofeeën met muziekinstrumenten op de strengen en medaillons in miniatuur op de pluimen figurerende een man op de ene en(...)
IN DE STIJL VAN DE 18E EEUW Waaier met een galante scène frame van bruin schildpad, gegraveerd en verguld, het blad van zijde en tule geborduurd met lovertjes en in het midden een galante scène geschilderd L: 20 cm
Vervaardiging van Karl ENS Fazant polychroom geglazuurd keramisch beeld, gemerkt onder de voet en genummerd H : 26 cm B : 41 cm
Lodewijk XVI fauteuil met gendarmehoed rug in grijs gelakt hout en bekleed met beige stof H: 92 cm B: 62 cm D: 63 cm
LOUIS XV PERIODE WERK Fauteuil met rieten dak Eikenhout en riet. Er is een rode stoffen taart aan bevestigd. H : 96 cm B : 62 cm Diepte : 50 cm
ROMEINSE SCHOOL VAN DE 18E EEUW Vrouw die Rome in de verte aan haar zoon laat zien Eikenhouten paneel, twee planken, niet geparket Spoortje van handtekening rechtsonder Oud etiket op de achterkant Oude restauraties H: 38 cm B: 52,5 cm
Christiane MERCIER (1914 - 1995) (Christiane LUSSIE-MERCIER bekend als) Feestelijkheden in de tuin van het kasteel gouache en bladgoud op glas, rechtsonder gesigneerd ingelijst H: 32 cm B: 40 cm
DUITSLAND, 18DE EEUW Fles glazen fles met geëmailleerde versiering waarop aan de ene kant een waterdrager staat en aan de andere kant bloemen H : 17 cm
19E EEUWS WERK Glazen fles en haar stop in ouraline. Inwendige barst aan de hals H: 19 cm
Sterk lot van parelmoeren penningen van vijf verschillende vormen L: 4 cm D: 3 cm
Galerij, Noordwest Perzië Rode achtergrond, versierd met acht medaillons, crèmekleurige rand van eikenbladeren en wijnglazen. Expert : Aymeric de Villelume (belangrijke slijtage aan het fluwelen haar) B : 98 cm L : 394 cm
Gallië Kaart van Frankrijk, omlijst met portretten van Henri IV en Marie de Medicis, gegraveerd en versterkt in kleur. Gesigneerd: Amsterodami Excudebat Guilielmus Janssonius Sub Signo Solarii deaurati, Anno 1607 putje H: 41 cm B: 56,5 cm
Tapijt zwarte achtergrond met bloemmotieven, rode randen met geometrische motieven gaten, scheuren l : 112 cm l : 186 cm
Art Nouveau werk Grote vaas met rozen en libelle in glas en tinnen applicaties. Gesigneerd Mylo H : 40 cm
DELFTS, 18E EEUW Grote vaas met bloemendecoratie in wit en blauw aardewerk. Messing plaatje bevestigd voor bevestiging met elektriciteit H : 43 cm
WERK UIT HET EINDE VAN DE 19E EEUW Grote waterkan met profielen van Bacchus en Ariadne in geel glas en tin rijk versierd, met de woorden In vino veritas en ""Vinum cautis inoculum"", handvat in de vorm van een gevleugelde zeemeermin. Er is een koperen theepot uit India aan bevestigd. H : 36 cm"
WERK UIT HET BEGIN VAN DE 20E EEUW Grote Art Deco gedekte beker van verzilverd metaal, versierd met een fries van gestileerde rozen, gesigneerd en gedateerd 1923. Gepresenteerd onder een glazen cloche het deksel is nu niet verzegeld H: 50 cm B: 16 cm
Grote bowlingbal in blond houtsnijwerk D: 14 cm
Arthur KAAN (1867 - 1940) Man met sigaret sculptuur in brons met groene patina, gesigneerd op de sokkel en gemerkt Argentor Wien H: 28 cm B: 11 cm
YFAR Tafelklok 8-daagse tafelklok, in rood zadelgestikt leer (Hermès?) en verguld messing, gesigneerd H: 18 cm B: 15 cm Diepte: 7 cm
Belangrijke kroonluchter met pendanten met 12 vuurvergulde armen en kristallen hangers ontbreekt H: 100 cm D: 80 cm
EUROPA, 20E EEUW Belangrijke verzameling van ongeveer 150 dieren in tin, lood en metaal. Van verschillende oorsprong en afmetingen
WERK IN LOUIS XV STIJL Planter in eik H : 80 cm B : 50 cm Diepte : 34 cm
ENGELS WERK Bloembak in George III stijl in notenhoutfineer en koperen bakje H: 50 cm B: 30 cm Diepte: 30 cm
Otto SCHEER (19e - 20e eeuw) Jonge Pierrot sculptuur in brons met donkerbruin patina, gesigneerd. Sokkel in marmeren portor H : 14 cm
Frans SMEERS (1873 - 1960) Jonge vrouw op het strand olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd ingelijst H: 12 cm B: 17 cm
Kilim Soumak Rode achtergrond, versierd met zeven medaillons, blauwe rand, olijfgroen vlechtwerk Expert : Aymeric de Villelume B : 119 cm L : 300 cm
Maurice AHRWEILLER (XXe) De vallei van Vaux, 1964 olieverf op doek, linksonder gesigneerd, gesitueerd en gedateerd op de rug H: 50 cm B: 61 cm
Léon SCHMIEDER (Zwitserse school, eind 19e - begin 20e) Het kapsel olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd H: 30 cm B: 23 cm
Henri RIVIERE (1864 - 1951) De opstand Oost-Indische inkt, wassing, gouache en zwarte steen op papier. Gesigneerd rechtsonder ingelijst H: 26 cm B: 49 cm
WERK UIT HET EINDE VAN DE 19E EEUW Tafellamp van porselein met geëmailleerde bloemdecoraties en metalen frame. Elektrisch gemonteerd H: 45 cm
WERK UIT DE JAREN 70 Tafellamp in messing en agaat H: 36,5 cm
20E EEUWS WERK Tafellamp in travertijn en verguld messing H : 27 cm B : 17 cm Diepte : 10 cm
Tafellamp met putto in verguld hout restauratie aan de voet H: 38 cm
PERSIA Olielamp in brons in archaïsche stijl, fretel met pauwenmotief. H: 15 cm B: 15 cm
18E EEUWSE SCHOOL, NAAR ADAM FRANS VAN DER MEULEN (1632 - 1690) Het beleg van Oudenaarde in 1667 inkt en aquarel omlijst. Vlekken, vossen en scheurtje linksboven H: 18 cm B: 26 cm
Julien STAPPERS (1875 - 1960) Het boeket der centauriën olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd ingelijst H: 40 cm B: 40 cm
19E EEUWSE SCHOOL De dief olieverf op doek, gemonteerd op paneel ingelijst H: 21 cm B: 16 cm
Paul MATHIEU (1872 - 1932) Het moeras Olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd Ingelijst H: 34 cm B: 45 cm
MARTINET (naar) Serie van zes gravures van vogels in kleur ingelijst. één met een gaatje, één met een scheurtje en restauratie H: 26,5 cm B: 22 cm op zicht
Naar de smaak van TENIERS De kok olieverf op paneel H: 31 cm B: 23 cm
VAN HOECKE, Nederlandse school van de 19e eeuw De rokers olieverf op doek, gesigneerd rechtsonder R Van Hoecke kleine gaatjes, ingelijst, ongelukje aan de lijst H: 69 cm B: 101 cm
VLAAMSE SCHOOL VAN DE 19E EEUW, NAAR DAVID TENIERS De kegelaars olieverf op paneel ingelijst H: 25,5 cm B: 40 cm
De genoegens der seizoenen suite van vier gravures ingelijst H: 48 cm B: 36 cm
De geschenken van de herder & De eeden van de herder Paar zwart-wit gravures ingelijst H: 50 cm B: 42 cm
WERK UIT DE 20E EEUW Leeslampje en bijbehorende wandlamp in verguld messing H : 136 cm
BELGIË Kavel bestaande uit 6 zilveren messen (Matelot, Luik) + 17 messen en 3 heften, zilver (Boland, Namen) + 12 ongelijksoortige opdienstukken. 41 verzilverde bestekdelen zijn inbegrepen. Gewicht : 2864 g bruto (exclusief zilvermetaal).
DELHEID, WOLFERS, William AITKEN (Birmingham), NEDERLAND, DUITSLAND, RUSLAND Lot o.a.: een melkkan, een suikerpot, een kristallen en zilveren doos, 19 stukken bestek, 2 suikertangen, een armband, een zoutvaatje, 2 messenhouders... Gewicht : 1645 g
CHRISTOFLE & Diversen Lot o.a. 10 verzilverde lepels, 6 zoutvaatjes, 4 opdienstukken, een waaier, een servetring, een snuiver
TOURNAI, 18E EEUW Wit en blauw lot bestaande uit acht borden en een kom. Er is een polychroom porseleinen kopje bijgevoegd. D: 24,5 cm voor het grootste exemplaar.
MEISSEN, EIND 18DE EEUW - BEGIN 19DE EEUW / RAUENSTEIN, BEGIN 19DE EEUW Lot bestaande uit twee borden & zes kopjes en hun schoteltjes in polychroom geëmailleerd porselein, merken onder elk stuk. Eén kop met dezelfde versiering (zonder handvatten) barstjes op de schoteltjes H: 6 cm kopje D: 12 cm sc(...)
Lot van 8 beeldjes brons, hoorn, been en jade H: 6,5 cm de hoogste.
Set van 9 potloodhouders, 1 loodkalenderhouder en een naaldenetui in zilver, vermeil of metaal
19E EEUWS WERK Set van vijf blauwe, rode en doorzichtige glazen karaffen en hun stoppen van blauw, rood en doorzichtig glas, versierd met guirlandes en gestileerde bloemen een kleine chip aan de vierhoekige karaf H: 28,5 cm de grootste
BELGIË, GROOT-BRITTANNIË Een stel zilveren bestekken in zilver, verschillende Hallmarks Gewicht : 1440 g bruto
WERK IN LOUIS XV STIJL Set bronzen garnituren H: 24 cm voor de grootste stukken.
Lot van elf oosterse bekers van vertind koper met geciseleerde florale versieringen H: 18 cm
PARIJS, WENEN, BRUSSEL, SEVRES, PORSELEIN... Partij porselein waaronder een theepot (gerestaureerd), drie roompotten, 15 kopjes en 12 schoteltjes, een bord
XXTH CENTURY Set van zeven hoedenmallen van uitgesneden natuurlijk hout. Hoogtes tussen 14 en 17 cm
Ingetrokken
Lot van drie hutkoffers 69 x 77 x 50, 33 x 91 x 55 en 55 x 84 x 52 cm
Japanse vaas In geglazuurd terracotta. H: 18 cm
DUITSLAND, BELGIË, FRANKRIJK Lot zilver bestaande uit een paar zoutvaatjes van zilver en helder glas, een Duitse beker (800), een Wolfers kop en schotel, een Franse kop en schotel. Een verzilverde chocoladepot, een dienblad en een theepot (Balaine Paris) zijn inbegrepen. B: 69 cm voor het dienbla(...)
Partij zilver waaronder 3 servetringen, 1 zegel met etui, 6 dienbladen, 1 asbak, loden houders, 1 poederdoosje enz. Gewicht : 970 g bruto.
Lot in zilver en blauw glas waaronder vier zoutvaatjes (één gebroken glas, één gebroken frame), een klein mosterdpotje, twee driepoot zoutvaatjes, twee condimentstandaards. Een Christofle mosterdpotje van verzilverd metaal en blauw glas is inbegrepen. Gewicht : 873 g
MEISSEN (18e EEUW), LIMOGES (19e en 20e EEUW), SAMSON Partij porselein waaronder twee borden (kleine chip aan één bord) en vier kopjes en hun schoteltjes
CHINA Lot varia waaronder een porseleinen theepot in Chinese stijl, een Delfts decoratief bord, een klein vaasje met Delfts chinoisant decor 18TH CENTURY, een set van vier aardewerken of porseleinen kopjes of borden met blauw-witte chinoisant decoratie, een houten spellendoos met parelmoer marquete(...)
Mannette van pronkvoorwerpen o.a. 4 zakhorloges, 1 theaterverrekijker, een Spa-doosje, Art Nouveau zilveren potloodhouders, een bolboekje van paarlemoer, een marquise potlood in zijn etui, een stempeldoosje, een zilveren pillendoosje, een bril, twee Belgische zilveren munten van 100 Fr, een verguld(...)
SCHOOL UIT HET EINDE VAN DE NEGENTIENDE EEUW Zeehond, 1888 aquarel, gesigneerd (E. Baar?) en gedateerd H: 15 cm B: 22 cm
BRANDJE (school uit de twintigste eeuw) Zeegezicht, 1958 aquarel op papier, gesigneerd en gedateerd rechtsonder een compositie in potlood en aquarel, gesigneerd ingelijst H: 12 cm B: 32 cm
Charles X spiegel in verguld stucwerk, latere spiegel H: 128 cm B: 90 cm
18E EEUWS WERK Régence spiegel in gesneden en verguld hout ontbreekt H: 105 cm B: 55 cm
Rechthoekige spiegel in gebeeldhouwd verguld hout H : 64 cm B : 53 cm
Rechthoekige spiegel in Charles X stijl in gepleisterd en verguld hout H : 70 cm B : 61 cm
MURANO Venetiaanse spiegel in gegraveerd glas H : 105 cm B : 67 cm
18E EEUWS WERK Spiegel met adelaar in verguld en gebeeldhouwd hout H : 60 cm B : 34 cm
EIND 18E EEUW - BEGIN 18E EEUW WERK Spiegel met bezels in verguld hout een ongeluk op een zijspiegel H : 40,5 cm B : 34,5 cm
Frans Régence-stijl werk Spiegel van verguld hout in verguld hout en verouderde spiegel H: 144 cm B: 98 cm
Auguste François BONHEUR (1824 - 1884) Schaap, lam en kip olieverf op paneel, linksonder gesigneerd ingelijst H: 18 cm B: 24 cm
Clement BREMS (1907 - 1985) Musicus, danser en zanger olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd ingelijst H: 50 cm B: 39,5 cm
Jozef ISRAELS (1824 - 1911) Moeder en kind in de keuken houtskool op papier, rechtsonder gesigneerd ingelijst H: 26 cm B: 23 cm
19E EEUWS WERK Weefgetouw in mahoniehout en verguld messing H : 103 cm B : 106 cm
FRANKRIJK Napoleon I Donkergroene cilindrische doos van bakeliet, versierd met friezen van sterren, het deksel wordt bekroond door een glas en waarin zich rechts een biscuitbuste van Napoleon bevindt. Een verzilverde koperen knoop die Napoleon II voorstelt, bekend als l'Aiglon, bekroond door een ad(...)
Maurice CALLEWAERT (XXe) Vrouwelijk naakt pastel, rechtsonder gesigneerd ingelijst H: 66 cm B: 100 cm
Bureauset Messing met keramische kopjes (één chip) en merk DL N°3 onder de voet H: 10 cm B: 28 cm Diepte: 15 cm
Jef LEEMPOELS (1867 - 1935) Olijfbomen aan de Franse Rivièra olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd, op de achterkant medeondertekend en getiteld ingelijst H: 60 cm B: 45 cm
WERK IN NEOKLASSIEKE STIJL Paar wandkandelaars in verguld en gesneden hout met twee lichtarmen H: 46 cm
WERK ROND 1900 Paar wandlampen in brons met vergulde patine met twee lichtarmen, tulpen in gesatineerd glas H : 56 cm B : 40 cm
WERK IN EMPIRESTIJL Paar wandlampen met zwanen in brons met groen en verguld patina H: 30 cm
WERK IN NEOKLASSIEKE STIJL Paar kandelaars met lauwerkrans met twee armen van licht, in brons met verguld patina H : 18 cm B : 32 cm
IN DE 18E EEUWSE STIJL Paar verguld hout in houtsnijwerk met bloeiende manden H: 90 cm B: 22 cm
CHINA, 20E EEUW Paar eendvormige dozen in cinnaber rode lak versierd met archaïsche geometrische motieven één ervan past niet goed H: 23 cm B: 30 cm Diepte: 18 cm
Königlichen Porzellan-Manufaktur Berlin (KPM) Paar kandelaars van geel porselein, merkteken onder de voet. Er is een snuifdoos van geel porselein en een verguld metalen frame (gerestaureerd) bijgevoegd. H: 14 cm
IN DE SMAAK VAN DE 18E EEUW Een paar van verguld messing in verguld messing één gerestaureerd aan de basis H: 21 cm D: 12 cm
NAPOLEON III WERK Paar stoelen in zwart gelakt hout en polychroom bloemendecor gedragen H : 86 cm B : 40 cm D : 40 cm
18E EEUWS WERK Paar Lodewijk XVI stoelen in grijs gelakt hout, bekleed met grijs fluweel en opnieuw gelakt slijtage, restauraties H : 110 cm B : 49 cm Diepte : 38 cm
Paar kandelaars vier takken, verzilverd metaal. Geboord voor elektriciteit H: 29 cm B: 28 cm
Just ANDERSEN (1884 - 1943) Paar tinnen kandelaars met drie takken in tin met drie takken, gesigneerd onder de voet H : 12 cm D : 19 cm
Paar maraboe kandelaars in verguld brons met rijke geciseleerde versieringen, driepootklauwvoet versierd met Dionysische maskers, met doorzichtige glazen kopjes die kandelaars vormen H : 64 cm B : 25 cm
Paar fauteuils geheel bekleed met blauwe stof H: 77 cm D: 50 cm
NEDERLAND, 19E EEUW Paar van geslepen kristal in geslepen kristal H: 25 cm
WERK IN LOUIS XVI STIJL Paar fauteuils in gebeeldhouwd natuurlijk hout, rieten rug en zitting bekleed met crème stof H: 98 cm B: 58 cm Diepte: 58 cm
Paar Directoire fauteuils in naturel hout met opengewerkte rugleuningen en bekleed met nieuwe zwarte stof H: 92 cm B: 57 cm Diepte: 47 cm
Paar vuurverguld bronzen schouwen in verguld brons H: 66 cm B: 32 cm Diepte: 10 cm
OOSTENRIJK-HONGARIJE Paar zilveren toortsen in zilver met gegraveerde versieringen, Keurmerk Diana's hoofd en AC H: 24 cm D: 11 cm Gewicht: 314 g
Paar fakkels van verguld messing in verguld messing, verwijderbare lonten H : 21 cm
EIND 19E - BEGIN 20E EEUWS WERK Een paar bronzen en kristallen girandoles in bronzen en kristallen hangers, elektrisch gemonteerd H : 34 cm B : 25 cm
WERK IN NEOKLASSIEKE STIJL Paar lampen met vrouwen, van zwart gepatineerd en verguld metaal op voetstukken van groen gelakt hout. Vergulde lampenkappen zijn bevestigd restauraties H: 93 cm
GEORG ROTH & CO, HANAU, LAAT 19DE EEUW Een paar sauskommen in Lodewijk XVI stijl versierd met ramskoppen. Keurmerken H : 9 cm B : 19 cm Gewicht : 540 g
PORSELEIN, 20E EEUW Paar bijzettafeltjes in rood gelakt hout met vergulde versieringen van personages in paleistuinen H : 54 cm B : 60 cm Diepte : 40 cm
DELFTS, 18E EEUW Paar blauw-witte aardewerken vazen in wit en blauw aardewerk, versierd met vogels tussen bloemen H : 17 cm
CHINA, XXE Paar soliflores vazen met bolvormige hals Van turkoois geëmailleerd porselein. Expert : Cabinet Portier H : 27 cm
IN DE SMAAK VAN DE 18E EEUW Paar twee-armige houten spiegelkandelaars met twee lichtarmen, in houtsnijwerk en verguld hout en spiegel, gemonteerd met elektriciteit slijtage en kleine ontbrekende delen H: 47 cm B: 24 cm
DELFT, 18E EEUW Deel van een schoorsteenmantel bestaande uit twee vazen en een gedekte pot versierd met hanen in wit en blauw aardewerk. Werkplaatsmerk onder de voet van elk stuk PS Ongelukjes en restauraties H: 29,5 cm
MINTONS Deel van een servies in polychroom geëmailleerd porselein met chinoisant decoratie, waaronder 1 theepot, 1 suikerpot, 1 melkkan, 10 kopjes en schoteltjes, 14 borden. Gesigneerd
SARREGUEMINES Deel van art nouveau servies 23 grote borden, 9 soepborden en 5 dessertborden D: 25 cm voor de grote borden.
BERNARDAUD Huis, Limoges Deel van een servies met vogels in porselein, waaronder: 24 grote borden, 15 soepborden, 15 dessertborden
VAL SAINT LAMBERT Set van servies model Paul 1er in geslepen kristal, waaronder: dertien waterglazen, zeven champagneglazen, vijf rode wijnglazen en acht witte wijnglazen
William BROWNFIELD & Co Deel van een theeservies in polychroom geëmailleerd porselein van vierlobbige vorm en versierd met bloemen, bestaande uit elf kopjes, zeven schoteltjes, een schaal en de bijbehorende kom H: 22 cm B: 9 cm
VAL SAINT LAMBERT Servies, model Lalaing en Sainte Hélène in transparant en groen kristal, waaronder Lalaing : 8 champagneglazen, 8 groene wijnglazen, 6 waterglazen, 5 rode wijnglazen en 3 witte wijnglazen. Sainte Hélène: 7 waterglazen, 3 wijnglazen. Er zijn 14 geslepen kristallen glazen bijgevoegd(...)
NEDERLANDSE SCHOOL Schaatsers Olieverf op paneel, gesigneerd linksonder Wijckaerts H ingelijst H: 24 cm B: 32 cm
Jules ROTSAERT (1910 - 1968) Landschap gouache op karton, rechtsonder gesigneerd ingelijst H: 34 cm B: 47 cm
19E EEUWSE SCHOOL Landschap olieverf op papier ingelijst H: 12 cm B: 13 cm
19E EEUWSE SCHOOL Landschap met boten en vissers olieverf op paneel H: 25 cm B: 30 cm
LAAT 18E EEUWSE SCHOOL Landschap met zeilboot olieverf op paneel ingelijst H: 9.5 cm B: 15.5 cm
BELGISCHE SCHOOL BEGIN 20E EEUW Besneeuwd landschap olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd (onleesbaar) ingelijst H: 24 cm B: 30 cm
Jan Evert II MOREL (1835-1905) Pastoraal landschap Olieverf op paneel, gesigneerd J.E. Morel ft" linksonder. Cartel van toeschrijving (foutief) aan Ian Evert Morel I op het frame. Ingelijst. Paneel rechts gesplitst. H: 27 cm B: 36 cm
MAUREL in Parijs Officiersklok in verguld messing, wit geëmailleerde wijzerplaat met Romeinse cijfers, mechanisch uurwerk H: 8,5 cm B: 7 cm Diepte: 4,5 cm
19E EEUWS WERK Empire klok in geel Sienna marmer en brons H: 49 cm B: 27 cm
DUITSLAND, ZWART WOUD Wandklok Van gebeitst hout, beschilderde versiering en porseleinen zuilen H: 35 cm B: 24 cm Diepte: 16 cm
RESTAURATIE PERIODEWERK Portiekklok met lier In verguld brons, geëmailleerde lijst gesigneerd Verdière, Rue Dauphine N°15 in Parijs H : 36 cm B : 19 cm Diepte : 10 cm
LALIQUE Patrijzen en mussen drie sculpturen in geperst gegoten glas, gesigneerd microchip op de snavel van de patrijs H: 13,5 cm (patrijs)
Jules MOIGNIEZ (1835 - 1894) Patrijs met een korenaar Bronzen beeldhouwwerk met bruin patina, gesigneerd op het terras H : 18 cm B : 16 cm Diepte : 8,5 cm
Klein lot waaronder een gelakt en bordeauxrood ijzeren juwelenkistje, een naaisetje, een theezeefje, een vliegenkistje, een klein kristallen en geëmailleerd guilloché doosje H: 10 cm B: 24 cm Diepte: 18 cm voor het doosje.
Klein zilveren besteksetje waaronder een melkkan, 8 messen, 10 bekers, 2 suikertangen Gewicht : 850 g
WERK IN LOUIS XV STIJL Klein verzamelaarskabinet in marqueterie, opening met twee zijdelingse convexe vensters en drie laden. Bovenblad in rood geaderd marmer en vergulde messing galerij Talrijke marqueterie merktekens H: 120 cm B: 88 cm Diepte: 54 cm
IN DE SMAAK VAN DE 18E EEUW Kleine spiegel van verguld hout, versierd met een schelp. Ontbreekt H : 67 cm B : 41 cm
WERK IN LOUIS XVI STIJL Klein rond marqueterie bijzettafeltje rond marqueterie tafeltje met een lade in de gordel en een beugel, verguld bronzen sabot H : 73,5 cm D : 50 cm
WERK UIT HET EINDE VAN DE 19E EEUW Klein krukje in notenhoutsnijwerk met florale versieringen, zitting en armleuningen met stokjes, geborduurd kussen H : 65 cm B : 75 cm D : 41 cm
NEDERLAND, 19E EEUW Klein zilveren kastvormig doosje zilver, Hallmarks onder de bodem en inscripties op de achterkant toeval H : 4 cm B : 3 cm Diepte : 2 cm Gewicht : 19 g
WERK IN LOUIS XVI STIJL Kleine halve maan console met rammen gesneden en gepatineerd hout en verguld, marmeren blad H : 83 cm B : 65 cm Diepte : 40 cm
JAEGER Kleine Neuchâteloise Crème en verguld gelakt metalen wekkertje, wijzerplaat gesigneerd H : 17 cm B : 10,5 cm Diepte : 4 cm
WERK UIT HET BEGIN VAN DE 20E EEUW Kleine vitrine in blond mahonie en marmeren blad H: 145 cm B: 98 cm Diepte: 34,5 cm
WERK IN NEOKLASSIEKE STIJL Carquois lampenstandaard in verguld brons H : 64,5 cm
WERK UIT DE 18E EEUW Pique-cierge gemonteerd als staande lamp houtsnijwerk, verguld en crèmekleurig gepleisterd H: 167 cm
WAARSCHIJNLIJK ITALIAANS WERK, 19E EEUW Pique-cierge gemonteerd als staande lamp in gesneden en gevormd notenhout H: 180 cm
18E EEUWS WERK Pique-cierge gemonteerd als staande lamp in gesneden hout, gepleisterd in goud en crème H: 185 cm
ROUEN, XVIITH EEUW Schotel in wit en blauw aardewerk ongelukken en restauraties D: 26 cm
THAILAND Sukhotai schotel met certificaat D : 22 cm
20E EEUW Horlogehouder met leeuw in polychroom en goud geëmailleerd porselein H: 19 cm
Pruikenhouder in geblazen glas met rijkelijk versierde onderglazen met jonge meisjes, bloemen en cherubijntjes. Gedraaide houten voet. H : 42 cm D : 19 cm
18E EEUWS WERK Bestekbakje met wapenschild in zink bedekt met een koperen blad met versieringen in reliëf Slijtage H: 27 cm B: 20 cm D: 8,5 cm
19E EEUWS WERK Kapstok van gietijzer met tien beweegbare armen en vier plaatsen voor paraplu's 2 armen ontbreken H: 200 cm
THONET Kapstok Perroquet van gebogen en gebeitst beukenhout, zwart opnieuw gelakt, met acht knijpers. Onder de voet gesigneerd met ijzeren slijtage van het patina H: 203 cm
DELVAUX Lectuurhouder in zwart leder en verguld messing H : 36 cm B : 43 cm Diepte : 17 cm
DELFT, 18E EEUW Chinees versierde kruik in wit en blauw aardewerk, merk van het atelier De Porceleyne Lamptekan (LPK) in blauw onder de bodem H : 17,5 cm
19E EEUWSE SCHOOL Portret van een kind olieverf op doek. Op de achterkant gemerkt "Geschilderd door juffrouw Julie Matthieu op 9 september 1850" en "op de leeftijd van 5 jaar". Originele lijst met etiket van de vergulder Jean Zauns, Rue Basse Sauvenière 28 in Luik een deukje in de linkerbovenhoek(...)
SCHOOL UIT HET EINDE VAN DE NEGENTIENDE EEUW Portret van een kind met een hoepel olieverf op doek H: 121 cm B: 74 cm
19E EEUWSE SCHOOL Portret van een man in 18e eeuwse kleding olieverf op doek ingelijst H: 66 cm B: 46 cm
19E EEUWSE SCHOOL Portret van een Tartaar olieverf op koper ingelijst H: 20 cm B: 14 cm
Georges Lemmers (1871 - 1944) Portret van Jacqueline, 1916 potlood, rood krijt en wit krijt op bruin papier, gesigneerd, getiteld en gedateerd rechtsonder 10/4/1916 ingelijst H: 31 cm B: 24 cm
19E EEUWSE SCHOOL Portret van een vrouw olieverf op doek ingelijst, 2 restauraties H: 98 cm B: 80 cm
18E EEUWSE SCHOOL Portret van een vrouw in antieke stijl olieverf op doek restauraties, ingelijst H: 34,5 cm B: 28 cm
LAAT 17E EEUWSE NEDERLANDSE SCHOOL Portret van een vrouw met een veer en een roos olieverf op doek, ingelijst H: 53 cm B: 50 cm
BEGIN 19E EEUWSE SCHOOL Portret van generaal Rapp, 1802 pastel op papier, getiteld en gedateerd op de achterkant ingelijst H: 20.5 cm B: 17 cm
Gilberte THOMAS, VAN LANGENHOVE Portretten van Siamezen drie aquarellen, rechtsonder gesigneerd 50 x 72 cm, 48 x 70 cm en 50 x 35 cm ingelijst
Gedekte pot in groen geglazuurd aardewerk barbotine, met een krul kool, groen geglazuurd van binnen kleine chips H: 17 cm B: 17 cm
CHINA Gemberpot zwarte familie, versierd met pioenrozen, een pauw en een buiten tafereel H: 13 cm D: 10 cm
Melkpot van zilver en gevlochten vlechtwerk, Hallmarks Minerva hoofd en Martin (...) H : 12 cm D : 7 cm Gewicht : 174 g bruto.
19E EEUWS WERK Louis-Philippe prie-dieu van gebeeldhouwd mahoniehout, zitting en rugleuning bekleed met een rode wollen stof op een grijze achtergrond H : 80 cm B : 58 cm Diepte : 47 cm
Raymond DIERICKX (1904 - 1981) Processie in het Brabantse land olieverf op paneel, rechtsonder gesigneerd ingelijst H : 62 cm B : 69 cm
19E EEUWS WERK Psyche van tafel Empire van mahoniehout, mahoniefineer, marqueterie en vergulde messing ornamenten, te openen door een lade aan de voorkant. Er is een mahoniehouten bijzettafeltje aan bevestigd. Klein gebrek aan fineer H: 69 cm B: 52 cm Diepte: 27 cm
BERLIJN Putto met bloemen porseleinen sculptuur, sceptermerk en cijfers in holte H: 16 cm
VROEG 19E EEUWS WERK Veertien zilveren en vermeil moka-lepels in zilver en vermeil, Keurmerk (1815 - 1832) en M.O PD in een vierkant (misschien Pierre Denis DELINCE, in Luik?) in een etui L : 13,5 cm Gewicht : 280 g
WERK UIT HET BEGIN VAN DE 19E EEUW Vier Spa jollies in hout met versierde deksels, op twee ervan met landschappen en op de andere twee met rozen, met penningen scharnieren te restaureren op één doos H : 3,5 cm B : 8,5 cm Diepte : 6,5 cm
Vier reisfornuizen van verzilverd metaal en rieten handvatten
HAWCROFT & Zonen Chinees' scheermes handvat van hoorn en lemmet van staal, papieren etui met reliëf L : 25,5 cm
VLAAMSE SCHOOL VAN DE 18E EEUW De terugkeer van de Heilige Familie uit Egypte olieverf op paneel ingelijst, veel scheuren en gaten H: 35 cm B: 24 cm
BEGIN 20E EEUWS WERK Schommelstoel in gesneden mahonie, zitting en rugleuning bekleed met Art Nouveau stof H : 78 cm B : 45 cm Diepte : 73 cm
HISPAANSE KOLONIES VAN ZUID-AMERIKA, 18E EEUW Heilige Jozef Gesneden, gepolychromeerd en verguld hout, glazen ogen, op een verguld houten bladerconsole. Expert : Kabinet Fligny (linkerhand ontbreekt) H : 17 cm
XVE EEUW Heilige Nicolaas In gebeeldhouwde en gepolychromeerde kalksteen. De gemijterde heilige staat, de drie kinderen in de zoutkelder en een schenker knielen aan zijn voeten. Expert : Kabinet Fligny (erosie en ontbrekende delen) H : 44,5 cm B : 17 cm Diepte : 14 cm
NANCY, 18E EEUW (?) De heilige Elisabeth van Thüringen die aalmoezen geeft Geklede was, voorstellende de gekroonde heilige en een man aan haar voeten, omgeven door een kroon van bloemen. De jurk is rijkelijk geborduurd, de achtergrond in blauw papier met pailletten, het geheel in een geglazuurde ho(...)
HISPAANSE KOLONIES IN ZUID-AMERIKA, 18E EEUW Heilige vrouw Gesneden, gepolychromeerd en verguld hout Expert : Kabinet Fligny (H : 18,5 cm B : 7 cm
WERK IN LOUIS XVI STIJL Salon bestaande uit een bank en zes fauteuils van verguld houtsnijwerk, bekleed met gele stof bank: 95 x 120 x 50 cm
WERK ROND 1900 Salon bestaande uit een bank en vier fauteuils van gesneden mahoniehout en geheel bekleed met gele stof
IN DE STIJL VAN DE 18E EEUW Saupoudroir zilver, Hallmarks zwaan in een cirkel, gekroonde V en onleesbaar H : 19 cm D : 6,5 cm Gewicht : 214 g
19E EEUWS WERK Scriban in fineer en marqueterie van verschillende houtsoorten, opening met twee laden en een klep H : 96 cm B : 89 cm D : 44 cm
BEGIN 19E EEUWSE SCHOOL Naar BOUCHER Geanimeerd tafereel bij een fontein olieverf op paneel ingelijst H: 31 cm B: 42 cm
Karl Theodor WAGNER (1856 - 1921) Levendige scène op het strand, terugkerend van het vissen olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd ingelijst, kleine openingen H: 53 cm B: 79 cm
IN DE SMAAK VAN DE 17E EEUW Offertescène in aanwezigheid van een heilige bisschop pen en zwarte inkt, gewassen en wit gehoogd H : 38 cm B : 32 cm
ART NOUVEAU-WERK Champagne-emmer met klaprozen in verzilverd koper H: 21 cm D: 25 cm
EIND 20E EEUW - BEGIN 20E EEUW WERK Sellette in mahoniehout en verguld metaal, marmeren-onyx blad H : 101 cm B : 31 cm
WERK UIT DE 20E EEUW Sokkel in zwart gelakt hout, uitklapbaar, met vijf legplanken H : 91 cm B : 26 cm Diepte : 42 cm
Val Saint Lambert servies bestaande uit 11 waterglazen, 10 rode wijnglazen, 13 witte wijnglazen en 11 champagneglazen 3 glazen gechipt
Königliche Porzellan Manufaktur, Berlijn Koffieservies versierd in middernachtblauw en goud, bestaande uit een koffiepot, een melkkan, een suikerpot, een schotel, 10 kopjes en hun schoteltjes deksel van de suikerpot weer vastgelijmd
FRANS WERK XIXE Een zilveren zakhorloge en zijn sleutel in zilver, keurmerk Crab en JA goudsmid D : 3,5 cm Gewicht : 37 g brutogewicht.
Vervaardiging van SARREGUEMINES, eind 19de eeuw Servies versierd met takken van bloeiende kersenbomen in porselein versierd met blauwe en gouden accenten op een witte achtergrond, waaronder: een theepot, een melkkan, een suikerpot, negen kopjes, twaalf schoteltjes, twaalf borden een gebarsten deks(...)
VINERS OF SHEFFIELD Thee- en koffieservies verzilverd metaal en gezwarte houten handvatten, bestaande uit een theepot, een koffiepot, een suikerpot en een melkkan. Merk onder elk stuk. Een grote verzilverde kom is inbegrepen. H: 23 cm B: 20 cm Diepte: 10 cm
Set van vier bowlingballen in gebeeldhouwde en gepatineerde guaiac en beeninleg D: 12 cm
BOJ EIBAR, Espana Hotel receptiebel in gedamasceerd metaal, gesigneerd. Een Art Nouveau bronzen beker versierd met frambozen is bevestigd L : 13 cm
PERRIN-MATHIEU, VALLAURIS en MILLS Soepterrine en zijn deksel van keramiek met verzilverde metalen ring. Gesigneerd door beide fabrikanten l : 36 cm D : 25 cm
IN DE SMAAK VAN FRANKENTHAL Suikerpotje van porselein, versierd met scènes van veldslagen, deksel versierd met een bloemvormige greep. Merk van een blauw gekroonde leeuw onder de voet H: 11 cm B: 12 cm Diepte: 10 cm
EIND 19E EEUWS FRANS WERK Set van 12 zilveren oestervorken in zilver, Hallmark AH en hellebaard ijzer (M.O Antoine Hiest, 1881) en Mercuriuskop. In hun foedraal. Gewicht : 190 g
19E EEUW Set van acht Rijnwijnglazen in geslepen en groen getint kristal H : 16 cm
Théodore HAVILAND voor Jules ETIENNE in Parijs Reeks van elf kopjes en twaalf schoteltjes in blauw en goud porselein, gesigneerd H : 6 cm D : 5,5 cm voor de kopjes
ANDENNE, EIND 17E EEUW - BEGIN 19E EEUW Suite van vier borden geëmailleerd aardewerk, versierd met vogels één bord gebarsten, chips D : 24 cm
BEGIN 20E EEUW" WERK Reeks van vier stoelen genaamd " Paquebot " in eikenhout zitting bekleed met gele stof H : 84 cm B : 43 cm Diepte : 42 cm
FRANS WERK UIT DE 20E EEUW Serie van vijftien kommen van doorzichtig kristal in doorzichtig kristal met vergulde rand H: 6 cm D: 12,5 cm
FRANKRIJK, 19E EEUW Serie van zes messen in zilver, Hallmark Mercuriuskop, Hallmark PDR onder ster en Paris-merk op de lemmeten Gewicht : 444 g bruto
IN DE SMAAK VAN SÈVRES Servies in biscuit, voorstellende een ronde putti rond een Medici vaas. Merk onder de voet Ongelukjes en restauraties H: 31 cm D: 20 cm
Hanglamp met zes lichtarmen in brons en glazen hangers H : 76 cm
WERK UIT HET MIDDEN VAN DE 20E EEUW Hangende lantaarn van gehamerd en verzilverd smeedijzer met vier lichtpunten H : 70 cm
CIRCA 1900 Symphonion Kast van gebeitst hout, vergezeld van 8 Kalliope schijven waaronder La Brabançonne, de draken van Villars en de parade van de grote militaire mars. In werkende staat H : 17 cm B : 26 cm Diepte : 23 cm
HOLLAND, 18E EEUW Snuifdoos versierd met het vertrek van een kruistocht in gegraveerd messing H : 3,5 cm B : 17,5 cm Diepte : 6,5 cm
HOLLAND, 18E EEUW Snuifdoos versierd met bijbelse taferelen in gegraveerd messing H : 3,5 cm B : 18 cm Diepte : 5 cm
HOLLAND, 18E EEUW Snuifdoos, versierd met boerentaferelen en spreuken in koper en gegraveerd messing, achthoekige vorm H : 3,5 cm B : 15 cm Diepte : 5,5 cm
HOLLAND, 18E EEUW Snuifdoos, versierd met religieuze scènes in gegraveerd messing H: 3,5 cm B: 13,5 cm
HOLLAND, 18E EEUW Snuifdoos, versierd met profielen van François I en Marie Thérèse van Oostenrijk in koper en gegraveerd messing. Gezicht op Lissabon aan de andere kant H: 3,5 cm B: 16 cm Diepte: 4,5 cm
PORSELEIN, 20E EEUW Lage tafel in rood gelakt hout, versierd met honden van Fo H: 50 cm B: 152 cm Diepte: 36 cm
PORSELEIN, 20E EEUW Salontafel met vogels tussen bloeiende takken in gelakt hout met polychroom decor H: 37 cm B: 145 cm Diepte: 55,5 cm
WAARSCHIJNLIJK ITALIAANS WERK, GEDEELTELIJK 18E EEUW Lage tafel met venster structuur van zwart gelakt hout met vergulde florale versiering, omgevormd tot salontafel met glazen blad H : 53 cm B : 59 cm Diepte : 109 cm
WERK IN NAPOLEON III STIJL Bijzettafeltje in marqueterie H: 70 cm B: 59 cm Diepte: 39 cm
WERK UIT HET EINDE VAN DE 18E EEUW Lodewijk XVI tric-trac tafel in marqueterie en natuurlijk hout, bovenblad versierd met een dambord aan de ene kant en groen leer aan de andere kant, waardoor een tric-trac spel zichtbaar wordt H : 67,5 cm B : 85,5 cm Diepte : 60 cm
EIND 18E EEUW - BEGIN 19E EEUW Lodewijk XVI tric-trac tafel in mahoniehout en marqueterie met een bovenblad versierd met een dambord aan de ene kant en een vilt aan de andere kant, waarop een tric trac spel te zien is H : 74 cm B : 88 cm Diepte : 61 cm
WERK IN LOUIS XIV STIJL Speeltafel houtsnijwerk met zwart geaderd marmer H : 78 cm B : 160 cm Diepte : 116 cm
LOUIS XV STIJL WERK Speeltafel in marqueterie, versierd met een bies in riem, ormolu versieringen en sabots openend op een groen vilten blad H : 75 cm B : 86 cm Diepte : 42 cm
19E EEUWS WERK Mahoniehouten speeltafel in mahoniehout, met een rond groen vilten blad H: 77 cm B: 81 cm Diepte: 40 cm
19E EEUWS WERK Tafel met kantelbaar blad in marqueterie en zwart gebeitst hout, driepoot onderstel H: 74 cm D: 66 cm
Shiraz tapijt Zwarte achtergrond met krabben en S, versierd met drie medaillons, crèmekleurige rand tussen rode vlechten. Expert : Aymeric de Villelume (slijtage) l : 133 cm L : 187 cm
Tapijt uit Turkmenistan Zwarte achtergrond, versierd met bloemen en S, krulrand. Expert : Aymeric de Villelume B : 104 cm L : 167 cm
WERK UIT HET EINDE VAN DE 19E EEUW Herdenkingsbeker Van wit porselein, versierd met een Griekse fries H: 11,5 cm
Te Groningen bij A.L Scholtens, 1868 gravure gedrukt door Van de Weijer, gedateerd 1868 H: 51 cm B: 41 cm op het oog
Richard EARLOM (1743 - 1822) naar Johan Joseph ZOFFANY (1733 - 1810), Robert SAYER, graveur (actief rond 1750 -1780) De Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten, 1773 Gravure in zwart en bank. Linksonder gegraveerd Joannes Zoffanii pinxit 1772, LONDON: Uitgegeven door Rob.t Sayer, at No. 53 in Fl(...)
VROEG 19E EEUWS WERK Laarzentrekker in mahoniehout met messing inleg en borduurwerkpaneel met bloemen H : 76 cm
Theepot in Empire stijl Van wit porselein, versierd met bijen en gegraveerd met N H: 25,5 cm
Canvas beschilderd in imitatie van wandtapijt Groen met een rivier, brug, molen, bloemen en vogels, rode rand tussen blauwe en groene vlechten. Expert : Aymeric de Villelume H : 215 cm B : 257 cm
ITALIË, 20E EEUW Bloemenbeeld in polychroom geglazuurd keramiek kleine beschadigingen en restauraties H: 45 cm
SPAANS WERK UIT DE 20E EEUW Toren zilver, marmeren voet H: 28 cm (H: 19 cm zonder sokkel)
NAPOLEON III WERK Arbeider in gezwart hout en messing inleg slijtage en kleine ontbrekende delen H : 76 cm B : 36 cm Diepte : 52 cm
Drie vijzels en hun stampers in verguld brons H: 13 cm voor de hoogste D: 12 cm
Drie historische portretten ingekleurde foto van George IV, graaf Esterhazy (1984 - 1906), anno 1889, 13 x 10 cm; een gravure van Z.E. George II, graaf Esterhazy van Galantha, 13 x 10 cm en een foto van Gennaro di Belmonte, apostolisch nuntius, gedateerd 1901, 20,5 x 14 cm ingelijst
INDIA, MATHURA - GUPTA PERIODE, 5E / 2E EEUW Mathura hoofd Boeddhahoofd van roze zandsteen, amandelvormige ogen open, mond gesloten. Expert : Cabinet Portier (Restauraties) H : 17 cm D : 14 cm
18E EEUWS WERK Hoofd van een engel omlijst met voluten in gesneden, gepolychromeerd en verguld hout Expert : Kabinet Fligny (lichte ongelukjes) H : 24,5 cm B : 46 cm
DUPONT Set van twee vergulde aanstekers verguld, één met etui en originele documenten 5,8 x 3,5 en 4,8 x 3,5 cm
Een grote wit-blauwe schotel van aardewerk Oude restauraties D: 30,5 cm
SACHSEN Een buidel en een beker en zijn onderbeker van porselein met polychrome versiering. Merktekens onder de bodem H : 4 cm D : 6 cm
Paul Auguste MASUI (1888 - 1981) Vallon des Auffes, Marseille, circa 1955 pastel en inkt op papier, gesigneerd rechtsonder ingelijst H: 33 cm B: 31 cm
VAL SAINT LAMBERT Vaas in groen en transparant geslepen kristal. H: 17,5 cm D: 13,5 cm
VAL SAINT LAMBERT Art deco vaas In geslepen kristal en met pruimen gevoerd. H: 20 cm D: 12 cm
FRANS WERK IN DE SMAAK VAN SÈVRES Vaas met vogels, vlinders en lieveheersbeestjes In porselein gemonteerd als lamp in een verguld bronzen frame H: 29 cm D: 12 cm
KLACMAN Bacchanaalse vaas in tin, gesigneerd in de versiering en het oprichtingsmerk Ettlinger onder de voet H: 15,5 cm D: 11 cm
Huis van PILLIVUYT (Frankrijk) Napoleontische keizerlijke vaas Porseleinen balustervaas met vergulde versiering, geflankeerd door twee zwaanvormige handvatten. Gesigneerd onder de voet. Thema : Napoleon H : 32,5 cm D : 21 cm
CHINA Piriform vaasje Klein piriform vaasje, yuhuchun genaamd. Wit porselein met onderglazuurblauwe versiering. H : 25 cm
SCHOOL VAN SAINT AMAND EN PUISAYE Vaas met drie lobben in steengoed met okerkleurig en bruin geglazuurd deksel, sporen van signatuur onder de voet H : 11 cm
ITALIË, 19DE EEUW Vedute, gezicht op Napels gouache ingelijst H: 10 cm B: 15 cm
HISPAANSE KOLONIËN VAN ZUID-AMERIKA, 18DE EEUW Maagd van de Tenhemelopneming in gesneden, gepolychromeerd en verguld hout staande op een bol, omringd door cherubijnenkoppen, glazen ogen Op een console van verguld hout. Expert : Kabinet Fligny (ongelukjes en ontbrekende delen) H : 21 cm
VLAAMSE school, rond 1600 Maagd en kind olieverf op koper restauraties H: 25 cm B: 18 cm
18E EEUWS WERK Maagd en kind in gepolychromeerd vruchtenhout, in een geglazuurde houten nis H : 50 cm B : 39 cm Diepte : 24 cm
LIÈGE WERK Maagd en kind in composietmateriaal. Monogram op de achterkant. Uit de abdij van Val Dieu. H: 32 cm B: 10 cm
SCHOOL UIT BEGIN 20E EEUW Maagd en kind gouache op papier H: 22 cm B: 17,5 cm
IN DE STIJL VAN DE 18E EEUW Maagd en kind en hoofd van een engel twee vergulde houten beelden, albasten voetstuk voor de Maagd en het kind H : 27 cm
FRANSE SCHOOL D. SORIOT Soriot viool en zijn strijkstok
Walter SPITZER (1927 - 2021) Violist sculptuur in brons met zwart patina, gesigneerd, genummerd 6/6 en stempel van de oprichter A. Valsuani H : 18 cm B : 7 cm
ENGELS WERK UIT DE 19E EEUW Vitrinekast in gebeitst en gevernist mahoniehout H: 207 cm B: 62 cm Diepte: 55 cm
NEDERLAND, 19E EEUW Vitrinekast eikenhout, met één lade en glazen deur H: 185 cm B: 120 cm Diepte: 40 cm
NEDERLAND, 19E EEUW Vitrinekast in marqueterie en fineer, met twee glazen deuren en een lade H: 220 cm B: 145 cm Diepte: 45 cm
Henri Joseph PAUWELS (1903-1983) Gezicht op een boerderij Olieverf op doek, rechtsonder gesigneerd Ingelijst H: 79 cm B: 65 cm
19E EEUWSE SCHOOL Gezicht op boerderijen, 1826 olieverf op paneel, gesigneerd (onleesbaar) en gedateerd rechtsonder ingelijst H: 12 cm B: 13 cm
DELFT Vierkant schaaltje met vogel in wit-blauw aardewerk, gemonogrammeerde signatuur op de achterkant H: 2,5 cm B: 21 cm
DELHEID Postbakje in zilver 800, keurmerk en A800 B : 30 cm L : 21 cm Gewicht : 452 g
NAPOLEON III PERIODE Een reisset met de wapens van de families De Rasse de la Faillerie en Villers du Fourneau in ebbenhoutfineer en ingelegd met verguld messing filet, waaronder verschillende correspondentie-, toilet- en naaigerei en kristallen flessen. Stoppers, vingerhoedjes en drie zilveren ha(...)
Venetiaanse spiegel van glas (beschadigd) H : 102 cm B : 58 cm
WERK IN LOUIS XV STIJL Paar bergères van hout en bekleed met fluweel
CHINA Bord met Chinese versiering, groene familiestijl. D : 20 cm
19E EEUWS WERK Een lunch en negen literkopjes van porselein, versierd in grisaille, polychroom en verguld
19E EEUWS WERK Een paar donkerbruin gepatineerde bronzen toortsen in brons met donkerbruine patina, met een gecanneleerde zuilas en een driepootklauwvoet op een terras. Er zijn twee verzilverde metalen bobèches aan bevestigd. H : 29 cm
GROOT-BRITTANNIË, 18E EEUW (?) Paar zilveren lepels in zilver, Keurmerken L : 24 cm Gewicht : 75 g
WERK UIT DE JAREN 1900 Set pendules in keramiek en verguld metaal H : 60 cm
Lot van dozen, etuis en snuifdozen waaronder een Duits zilveren sigarettenkistje, een lucifershouder, een Nederlandse messing en koperen snuifdoos, een verguld metalen sigarettenkistje, een zilveren metalen doosje, twee koperen doosjes, waarvan er één gegraveerd is EP onder een kroon L: 16 cm voo(...)
WERK UIT HET BEGIN VAN DE 20E EEUW Picknickkoffer van leer, voor 4 personen, met daarin borden, bekers, bestek... H : 16 cm B : 35 cm L : 48 cm
Parijs, eind 18e eeuw Servies van porselein versierd met barbelen bestaande uit een overdekte bouillon, een mosterdpot, een suikerpot en een beker. Rood merkteken onder de bodem van de bouillon. Drie stukken uit de 20e eeuw met dezelfde versiering
NEDERLANDSE SCHOOL VAN DE 19DE EEUW Levendig strandtafereel olieverf op doek ingelijst H: 50 cm B: 65 cm
TURKMENISTAN EN RAJASTHAN Een koppel halssnoer en een riem zilver voor de halsketting, zilver en carneool op leer voor de riem L: 70 cm riem D: 20 cm halsketting
CENTRAAL-AZIË Set van drie hangers en twee halskettingen van zilver, carneool en parels in imitatie van koraal
TURKMENISTAN Lot bestaande uit een hanger, een armband en een halsketting amulet met koran van verguld zilver en cabochons van carneool.
AFGHANISTAN Lot bestaande uit 4 armbanden en 3 hangers van zilver Gewicht: 532 g
Lot bestaande uit drie halskettingen en twee armbanden van jade, carneool, jade en turkoois
CHINA Lot bestaande uit een armband, twee hangers en een set hangers en sleutels in zilver Gewicht: 260 g
INDIA, CHINA Lot van twee armbanden en een teenring in zilver
SYRIË EN TURKIJE Lot van 3 armbanden in zilver
CHINA EN ZUID-AMERIKA Lot van een armband en drie ringen - Een armband met inca motieven in zilver 900 duizendste versierd met drie ruwe smaragden. Keurmerk : 0900 Lengte: 20 cm Hoogte: 1 cm. Gewicht: 27,2 gr. - Een ring van verguld zilver, versierd met Chinese motieven en bezet met een paarse cabo(...)
Pen in verguld metaal, Astoria 14K penpunt die tevoorschijn komt door de bovenkant van de pen los te schroeven L: 10 cm
MONTBLANC, WATERMAN Twee balpennen L: 13,5 cm
Mandje verzilverd metaal ontbrekende schakels H: 6 cm B: 29 cm Diepte: 19 cm
Ghoum tapijt wol en zijde, crèmekleurige achtergrond, versierd met een blauw en tabaks medaillon dat uit bloeiende stengels straalt, rand van bloemranken tussen blauwe vlechten. H: 283 cm B: 162 cm
ANATOLIË, MIDDEN 19E EEUW Kelim tapijt polychroom versierd met drie ruitvormige medaillons in meerdere linten, crèmekleurige rand van krabben, stiksel in het midden slijtage, gaten H: 330 cm B: 130 cm
NOORDWEST PERZIË OF KAUKASUS Vloerkleed rode achtergrond versierd met palmetten, versierd met twee zwart-witte medaillons, met een kruisvormig motief, tussen twee blauwe arcaturen, witte rand van kruisvormige motieven tussen vlechten slijtage H: 170 cm B: 130 cm
Kaukasus tapijt zwarte ondergrond (of donkerblauw) versierd met vijf vierhoekige medaillons met ruitvormige vakken, afwisselend groen, geel en blauw, in een dubbel lint, crèmekleurige rand van bloemen tussen vlechtingen scheur l: 90 cm L: 244 cm
Tapijt blauwe achtergrond met rood centraal medaillon, blauwe rand met medaillons en bloemmotieven l : 115 cm L : 167 cm