GUATEMALA EN INDONESIË, CIRCA 1897 - 1900 Album met oude foto's

Lotnummer #412
2600 €

GUATEMALA EN INDONESIË, CIRCA 1897 - 1900 Album met oude foto's Waaronder: GUATEMALA, set van meer dan 50 foto's z / w groot formaat meestal VALDEAVELLANO en verschijnen onder andere: Panorama van Guatemala-Stad (?), uitzicht op vulkaan, paleis, overdekte markt, grensvogels, haven van San José, Spoorweg, inheemse, watervallen, finca "Los Diamantes", kokosnootplantages, Lake Amatitlan, ruïnes van Guirigua. Ook meer dan 80 kleine en middelgrote foto's met vergelijkbare onderwerpen. Daarna volgde een serie van 70 nieuwe zichtkaarten uit de late negentiende eeuw. INDONESIË (Nederlands-Indië), een set van 35 grootformaat zwart-wit foto's van de jungle, de bewoners, een gevangen krokodil, slangen, geanimeerde straatzichten en 26 foto's op middelgroot en klein formaat met vergelijkbare onderwerpen. HERKOMST: Edouard LAUWERS (1867-1955), benoemd rond 1897 op zijn eerste post in Zuid-Amerika: Guatemala en rond 1900 in Indonesië aangekomen: Consul Generaal van België in Batavia waar hij trouwde met Elise SCHERER die afstamde van een familie van Nederlandse soldaten, toen rond 1910: Consul.Gén. van België in Melbourne, Australië en rond 1920: Consul.Gén. Van België tot Den Haag, Nederland.