369

SPAANSE NEDERLAND Karel V en Isabella van Portugal

SPAANSE NEDERLAND Karel V en Isabella van Portugal Medailles (4), waarschijnlijk in brons bedekt tin, Leone Leoni, n.v.t. (ca. 1550), 71mm, 53,10g, lauré, gedrapeerde en gepantserde buste van de keizer rechts, IMP CAES CAROLVS V AVG, rev. buste van de keizerin driekwart aan de linkerkant, DIVA ISABELLA AVGVSTA CAROLI V VX (Armand I 167, 23; Börner 760/762). postume cast, sporen van corrosie, prachtig; een in lood en verguld brons, door J. Nizolla da Trezzo, c.1552, 61mm en 63mm, 54.05g en 54.8g, buste van Johanna van Oostenrijk driekwart links, rev. CONNVBII FRVCTVS (Armand II 247, 15). Postume cast, doorboord, fraai tot heel fraai; Don Juan van Oostenrijk, medaille, zilver door A. Waterloos, 1656, 45mm, 24.88g, gepantserde buste links, IOANNES. AVSTRIACVS . Phli . IV. Hisp . R . F . BEL. G, ds. reliekschrijn van het Heilig Sacrament van Wonder, MIRA CVLOSO FESTO A DOREA, AVA. F naar de exergue (Smolderen, Les Waterloos, 35; van Loon p.402). HERKOMST: Dupriez. ...

340 €