VERKOOPSDAG Dinsdag 26 april om 15 u
KUNSTVEILINGEN Haynault Stallestraat 9 1180 Ukkel info@haynault.be
Telefoon +32 2 842 42 43
PREVIEW Stallestraat 9 1180 Ukkel
Vrijdag 22 april van 10 u tot 18 u Zaterdag 23 april van 10 u tot 18 u (geen preview Zondag 24 april) Maandag 25 april van 10 u tot 18 u
CONTACTEER ONS Rodolphe de Maleingreau: rdm@haynault.be Edouard Wyngaard : ew@haynault.be
ADMINISTRATIE & BIEDINGEN info@haynault.be
Koperscommissie:
25% incl. BTW.
DROUOT LIVE + 2%
ROME, EERSTE EEUW, KELTISCHE MODELLEN, DE LAATSTE TIJD, FRYGISCH MODEL, VAN DE VIJFDE EEUW VOOR CHRISTUS TOT DE EERSTE EEUW NA CHRISTUS. Set van eenentwintig fibula's, inclusief modellen met lange veren aan beide zijden, en een prygisch model. Brons, verschillende toestanden.
ROME, Diocletianus (284-305), Aureus, 5.04g, hoofd laurée rechts, DIOCLETI ANVSPFAVG, rev. Jupiter die links een bliksemschicht vasthoudt en de scepter, IOVICO NSER VATAVGG, PROM bij de exergue (Cal.4473 (R2); C.221). HERKOMST: Dupriez. Zeer zeldzaam, vlekken op de rand, klauwen op de achterkant, ze(...)
ROME, Lot van Gordiaanse munten, Antoninian (3), rev. Virtvs, Aeternitas (2); Constantijn, Follis, rev. Soli invicto comiti (5), TF PARL, SF PLN (?), TF PLN (2), TF PTR (?); Constantinus II, Nummus, 3.27g, Lugdunum, rev. Caesarvm Nostrorvm; Diocletianus, Nummus, ds. Genio popvli romani (3), Heraclea(...)
DUITSLAND Lot van munten 5 Reichsmark (2), 1932 A, 1936 A; 2 Duitse mark, 1958 G; Mark (3), 1874 A, 1896 A, 1907 A; 50 Pfennig, 1949 † 20 Pfennig (2), 1875 E, 1888 C; 10 Pfennig (2), 1875 A, 1889 J; 5 Pfennig, 1876 C; 3 Kopek, 1916 A; Brunswijk-Wolfenbüttel, 2/3 Thaler, 1765 IDB; 1/12 Thaler, 1770 I(...)
DUITSLAND Lot van munten 3 Mark, 1924 G; Mark, 1876; 5 Reichsmark, 1935 A (2); Reichsmark (5), 1934 J, 1935 A (2), 1936 F, 1937 A; 50 Reichspfennig, 1927 G, 1928 A, 1936 J; 10 Reichspfennig, 1937 G; 5 Duitse mark (2), 1951 D, 1971 G; Duitse mark, 1956 G; 50 Pfennig (2), 1921 D, 1949 D; 10 Pfennig (5(...)
DUITSLAND, SAKSEN Frederick Augustus III (1904-1918) 5 Mark, 27.65g, 1909, Universiteit leipzig (KM.1269). Waarschijnlijk schoongemaakt maar opnieuw verzonden, erg fraai tot bijna prachtig; België, Leopold I (1831-1865), 5 Francs, 24.88g 1849, laurée hoofd (KM.3.2; LA#BFM-125). Schoongemaakt, erg fr(...)
DUITS OOST-AFRIKA Wilhelm II (1890-1918) 15 Rupien, 7.43g, 1916, Tabora, arabesk eindigend onder de T van OSTAFRIKA, gladde plak (AKS.627; vr.1; KM.16.1). HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Zeldzaam, slechts 9803 exemplaren geraakt, klein klapje op de rand en gebroken leeg op de plak om 6 uur, erg fra(...)
AMERICAS, muntenlot : Argentinië, Buenos Aires, 2 Reales, 1860; Echt, 1840; Decimo, 1822; Bolivia, 4 Soles, 1856 PTS FJ; 10 Centavos, 1902; Lower Canada, 2 Sous (Penny), 1837; Colombia, 20 Centavos, 1897; Ecuador, 5 Suikers, 1944 MO; 2 Sucres, 1944 Mo; Sucre (3), 1897, 1928, 1964; Mexico, Peso, 1903(...)
BAHREIN Isa Bin Salman (1961-1999) Proef 5 Dinar, 1986, Wereld Natuur Fonds, gazelle (KM.13). In een capsule, met certificaat, prooflike.
BELGIË Leopold II (1865-1909) 5 Frank (77), 1867 zonder punt, 1868 positie A (14), 1869 (14), 1870 (11), 1871 (4), 1872 (2), 1873 positie A (20), 1874 (3), 1875 (6), 1876 (2). HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Meest schoongemaakt, fraai tot heel fraai. (77)
BELGIË Leopold II (1865-1909) Frank (25), 1904 FR (5), 1904 FL (6), 1909 FL (5), 1909 FR (9); Albert I (1909-1934), 2 Frank, 1910 FR (2); Frank (11), 1910 FR (2), 1911 FL, 1912 FL (4), 1913 FR (2), 1913 FL (2). Sommige met een iriserend patina, sommige met klauwen of slagen, meestal bijna prachtig t(...)
BELGIË Boudewijn (1951-1993) Module van 20 Frank, 1977, jaar Rubens (Rubensjaar), buste van Rubens met hoed, rev. Antwerpse wapens (LA#BHM-7.2; Morin M/19). HERKOMST: Verzameling Antwerpen. prooflike.
BELGIË, GENT Conventionele valuta 5 Francs, 1917, 16.56g, slaand geld; 2 Francs, 1915, 6.62g, medailleslag; Franc, 1915, muntgeld (2), 4.08g, 3.70g; 50 Centimes, 1915, 2.51g, slaand geld (Dup. 2049, 2053, cf 2055 maar vermeld in medal strike, 2056; LA#BLU-GT5.3, GT5.4, GT5.5, GT5.6). Sommige met een(...)
BELGIË Lot munten 50 Francs, 1935 FR positie A, 1939 FR/FL positie A, 1939 FL/FR positie A (2), 1940 FL/FR positie A, 1940 FL/FR positie A met driehoek; 20 Frank, 1932 FL (2) positie A, positie B, 1934 FR positie B (2), 1934 FL positie B (4), 1935 positie B (2), positie A (3); 5 Frank, 1849 hoofd la(...)
BELGIË Lot munten 100 Francs, 1949 FL; 50 Frank (3), 1935 FL, 1935 FR, 1939; 20 Frank, 1933 FL; 5 Frank (27), 1849, 1850, 1851, 1867, 1868 (5), 1869 (3), 1870 (2), 1871 (2), 1872, 1873 pos. A (8), 1874, 1876; 2 Frank (4), 1866, 1867 (2), 1909 FR; Frank (16), 1866, 1867 (3), 1886 (3), 1887 (waarvan 6(...)
BELGIË Lot munten Een album met 500 Frank, 1980; 250 Frank, 1976, 1994 (2), 1995 (2), 1999; 100 Frank, 1949 FL, 1950 FR (7), 1951 FL (6); 50 Frank, 1948 FR (3), 1949 FR, 1950 FL, 1951 FL, 1958 FL (4); 20 Frank (4), 1934 positie B, 1934 positie A, 1935 positie A, 1954 FR; 5 Frank (8), 1849 kaalhoofdi(...)
BOTSWANA Republiek (1966- ) Proef 5 Pula, 1986, Wereld Natuur Fonds, Rode Lechwe (KM.19, Fr.5). In een capsule, met certificaat, prooflike.
CHINA People's Republic Proef 5 Yuan, 1986, Panda, Wereld Natuur Fonds (KM.150). In een capsule, met certificaat, kleine markeringen in het veld, prooflike.
CHINA People's Republic Proef 100 Yuan, 1986, Wereld Natuur Fonds, yak (Fr.18; KM.151). Niet gebruikelijk, in een capsule, met certificaat, licht troebel oppervlak, prooflike.
CONGO, ONAFHANKELIJKE STAAT Leopold II (1885-1908) 10 Centimes, 1888 (2); 5 Centimes, 1888/7 (2); 2 Centimes, 1888 (2); Centime, 1888; met 10 Centimes, 1911. Sommige met opvallende glans, sommige met groen-van-grijze stippen; een 2 Centimes met een snee aan de rand; van heel fraai tot bijna ongecirc(...)
SPANJE Ferdinand en Isabella (1474-1504) Real, 2.62g, Burgos, peterselieblad in legende, FERNANDVS: ET (ster) hELISABET. D. G, rev.+ REX: ET. REGINA: CAST. LEGIO: ARA (Cayon 2522), gepatineerd, klauwen aan de achterkant, lichte vouw, erg fraai; Karel III (1759-1788), 1/2 Escudo, 1.71g, 1788 M, Madri(...)
SPANJE Karel III (1759-1788) 1/2 Escudo, 1.69g, 1788 M, Madrid, buste rechts, rev. gekroond schild omgeven door de halsketting van het Gulden Vlies (Fr.290; KM.425.1). Kleine vlekken op de rand, klauwen, erg fraai.
FIJI Elisabeth II (1952- ) Proef 200 Dollar, 1986, Wereld Natuur Fonds, Ogmodon (Fr.5; KM.56). In een capsule zonder plastic kroon, met certificaat, lichte sporen van hantering, prooflike.
FRANKRIJK Lodewijk IX (1226-1270) Gros tournois, 4,17g, 1266-1270, kruis pattée, + LVDOVICVS. REX in innerlijke legende, rev. châteltoernooien, rand van twaalf lelies, bovenste lelie tussen twee punten, + TVRONVS. CIVIS in innerlijke legende (Dupl.190A). HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Met vermeld(...)
FRANKRIJK Jan II de Goede (1350-1364) Frankisch te paard, 3.76g, december 1360, de koning te paard links, zwaaiend met een zwaard, rev. lommerrijk kruis in een vierklavier omsloten door vier uitgeholde klavers (Dupl.294). Lichte haarlijnen, krassen op de achterkant en boven de A in IOHANNES, bijna e(...)
FRANKRIJK Lodewijk XIV (1643-1715) Ecu met drie kronen, 30.11g, 1710 D, Lyon, gepantserde buste rechts, rev. drie kronen met drie lelies in de hoeken (Dupl.1568; Gad.229). Schoongemaakt, fraai tot heel fraai.
FRANKRIJK Louis XV (1715-1774) Ecu met hoofdband, 29.15g, 1761 W, Lille, hoofd omgeven door een hoofdband aan de linkerkant, rev. schild van Frankrijk gekroond, in een olijfkrans (Dupl.1680; Gad.322). Zeldzaam, schoon, klauw, gebrek aan metaal op de neus, fraai tot zeer fraai.
FRANKRIJK Lodewijk XVI (1774-1793) Dubbel Louis d'or, 15,11g, 1786 I, Limoges, blote kop links, rev. gekroonde schilden van Frankrijk en Navarra (Dupl.1706; Gad.363). Schoongemaakt, vlekken op de rand, klauwen, fraai tot bijna heel fraai.
FRANKRIJK Consulaat (1799-1804) 5 Centimes Dupré, double strike, 9.69g, L'AN 8/7 ou 5, A, Paris (cf. F.115; cf Gad.126a). Noot: Schijnbare ES-letters tussen CENTIMES en de datum op de keerzijde; plak gedeeltelijk ervaren (van 4 tot 8 uur) en gecoördineerd (van 8 tot 2 uur). Evidente dubbele slag, f(...)
FRANKRIJK Lodewijk XVIII (1814-1824) 1/4 Frank (2), 1823 A, 1824 L; Karel X (1824-1830), 1/4 Frank (2), 1827 A, 1830 A (F.163/24, 163/33, 164/10, 164/39; Gad.352, 353). Gepatineerd, klauwen, bijna heel fraai tot heel fraai. (4)
FRANKRIJK Louis-Philippe I (1830-1848) 5 Francs (22), 1830 A Tiollier (2), 1831 A Tiollier, 1832 B, 1832 H, 1832 MA, 1832 T, 1833 A, 1833 D, 1833 W, 1834 H, 1834 W, 1836 A, 1837 B, 1838 A, 1838 K, 1839 A, 1842 W, 1844 W, 1847 A (2), 1848 A (Gad. 676, 678). Sommige schoongemaakt, van heel fraai tot f(...)
FRANKRIJK Napoleon III (1852-1870) 10 Frank, 1868 BB, Straatsburg (Gad.1015; F.507A-18). Heel fraai.
FRANKRIJK Napoleon III (1852-1870) 5 Frank, kleine module, 1854 A, Parijs, gladde plak (F.500-1; Gad.1000; Fr.578; KM.783). Haarlijnen, was waarschijnlijk gemonteerd, klappen, fraai tot bijna heel fraai.
FRANKRIJK Lot van munten 2 Sols aux balances, 1793 H, 22,24g; Sol aux balances (2), AN II AA, 1793 W; 12 Ontkenners, 1793 A; 6 Ontkenners, 1792 BB (?); 5 Sols Monneron, 1792; 5 Centimes (3), AN 5 A (2), AN 8/5 A; Centime, AN 6 A; 20 Frank (4), 1933 (3), 1938; 10 Frank (4), 1930, 1933, 1954B, 1958; 5(...)
FRANKRIJK Lot van munten Tweede Republiek, 5 Francs Hercules (4), 1848 A, 1849 A (2), 1849 BB; 5 Francs Ceres (3), 1849 A main-chien, 1850 A, 1851 A; Louis-Napoleon, 5 Frank, 1852 A; Napoleon III, 5 Francs tête laurée (10), 1867 A (2), 1868 A, 1868 BB (3), 1869 BB (2), 1870 A (2); Regering van Lands(...)
FRANKRIJK Lot van munten 20 Francs, 1933; 5 Frank (10), 1832 A, 1833 W, 1849 A, 1868 A, 1868 BB (2), 1869 BB, 1874 A, 1875 A, 1876 A, 1989; 2 Frank, (8), 1871 A met legende (2), 1871 K zonder legende, 1872 K, 1904, 1905 (2), 1908; Frank (8), 1871 A, 1887 A, 1888 A, 1895 A, 1899, 1917 (2), 1918; 50 C(...)
GAMBIA Republic Proef 1000 Dalasis, 1987, Wereld Natuur Fonds, bladerdeegklauwier (Fr.3; KM.25). In een capsule, met certificaat, kleine vingerafdruk, prooflike.
GROOT-BRITTANNIË Edward III (1327-1377) Noble, 7.67g, Post-treaty (1369-1377), Tower mint, Londen, de koning die van voren in een schip staat, met zwaard en schild, EDW ARD' x DI x GRA x REX AnGL' x Z x FRAnC' x DnS x HIB x Z x AQ, rev. lommerrijk en bloemrijk kruis, omsloten door vier luipaarden, E(...)
HONGARIJE François Joseph I (1848-1916) 4 Forint/10 Francs, 1870 KB (Fr.246; KM.454.2). Vlekken op de rand, haarlijnen, klauwen, van fraai tot bijna heel fraai.
INDONESIË Republic Proef 200000 Rupiah, 1987, Wereld Natuur Fonds, neushoorn (Fr.7; KM.46). In een capsule, met certificaat, wolkoppervlak, lichte vingerafdruk, prooflike.
ITALIË Lot munten 5 Lire (9), 1869 M BN, 1871 M BN, 1872 M BN, 1873 M BN, 1874 M BN, 1875 M BN, 1877 R, 1927 R (2), 1929 R; 2 lire (2), 1923 R, 1924 R; 50 Centesimi, 1863 M BN; 10 Centesimi (2), 1919 R, 1934 R; 5 Centesimi, 1934 R; Milaan, Crocione, 1795 M; Napels en Sicilië, 120 Grana, 1855; Parma,(...)
ITALIË Lot munten 5 Lire (3), 1875 M BN, 1879 R, 1927 R; 2 Lire, 1927 R FERT **; Lire (6), 1863 M BN waarde, 1863 M BN ECU (2), 1886 R, 1916 R, 1924 R 50 Centesimi, 1921 R; 20 Centesimi (9), 1863 T BN, 1894 R (2), 1894 KB, 19192 R, 1918 R, 1919 R overwinning, 1919 R zeshoek, 1922 R; 2 Centesimi, 186(...)
ITALIË, PAUSELIJKE STATEN Benedictus XIV (1740-1758) Mezzo Scudo Romano, 0.89g, n.a., Rome, gekruiste sleutels, BEN XIV in palmen, rev. buste van St. Peter aan de rechterkant (Fr.233; KM.939). Gepatineerd, klauw, heel fraai.
ITALIË, Lombardije Voorlopige Regering (1848) 5 Lire, 24,91g, 1848 M, Milaan, rev. kroon met lange takken (Gig.3b; KM. C.22.2). HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Zeldzaam, schoongemaakt, erg fraai.
MADAGASCAR République Proef 10 Ariary, 1988, Wereld Natuur Fonds (Fr.1; KM.16). In een capsule, met certificaat, prooflike.
MEXICO Filips II (1556-1598) 2 Reales, 6.77g, gekroond schild, Mo links, II O rechts, rev. polylobe met gevierendeelde armen van Castilië in 1 en 4 en Leon in 2 en 3. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Lichte dubbele slag op de achterkant, erg fraai.
NEPAL Virendra Vir Vikrama (1972-2001/VS 2028-2057) Proef Tola Asarfi, VS 2043/1986, Wereld Natuur Fonds, Runner-up van de Ganges (Fr.61). In een capsule, met certificaat, lichte vingerafdruk, prooflike.
OMAN Qabus bin Sa'id (1970- /AH 1390- ) Proef 25 Omaanse Rials, AH1407/1987, Wereld Natuur Fonds, gemaskerde booby (Fr.10; KM.74). In een capsule zonder plastic kroon, met certificaat, licht troebel oppervlak, prooflike.
NEDERLAND Lot van valuta's 50 Gulden, 1984; Gulden, 1944 P eikel (KM.161.2); 1/2 Gulden, 1929; 25 Cent (4), 1824 B, 1825, 1825 B, 1919; 10 Cent (20), 1825, 1826 B, 1828 B, 1849 zonder punt na datum, 1881, 1885, 1892 (2), 1911, 1912 (2), 1913, 1914, 1925, 1928, 1936 (2), 1937 (2), 1980; 5 Cent (5), 1(...)
PAYS-BAS BOURGUIGNONS, HAINAUT Philippe le Bon (1433-1467), Pieter d'or, 3,48g, 1433, Valenciennes, onder Brabant en Limburg, nimbé buste van Sint Pieter boven het hertogelijk schild met 3 lelies in kantons 1 en 4, (leeuw) PhSx DVXx BVRG - xBRABx Zx LIMB, rev. bladachtig en bloemrijk kruis, met roze(...)
NEDERLAND, NAMEN Willem I (1337-1391) Gros, 2,11g, leeuw zittend in een polylobe, + GVILLERMVS : COMES : NAMVRCEN, rev. kruis omsloten door vier leeuwen omgekomen in strook, + MONETA: NOVA: NAMUERCENSIES' (C.149; De Mey 157). Opmerking: dit exemplaar heeft een interpunctie gemaakt door een dubbele (...)
OOSTENRIJKSE NEDERLAND Maria Theresia (1740-1780) Soeverein, 5.50g, 1749, Antwerpen, eerste type, grote module, buste rechts gekroond, rev. schild gekroond op een kruis van Bourgondië (Delm.210; Vanhoudt 803; KM.9; Fr.131). Zeldzaam, was gemonteerd, slagen en klauwen, fraai tot bijna heel fraai.
OOSTENRIJKSE NEDERLAND Marie-Thérèse (1740-1780) Demi-ducaton, 16,61g, 1750, Antwerpen, gedrapeerde buste en diadeem rechts, rev. schild gekroond op een kruis van Bourgondië (Delm.379; KM.7; Vanhoudt 815.AN). Gepatineerd, klauwen, heel fraai.
RUSLAND Nicolaas II (1894-1917) 5 Roebel, 1899 Ф3 (Fr.180; Y.62). Vlekken op de rand, haarlijnen, fraai tot zeer fraai.
SIERRA LEONE Republiek (1961- ) Proef 5 Golde, 1987, Wereld Natuur Fonds, buste van Dr. Joseph Saidu Momoh links, rev. Duiker zebra (Fr.12; KM.42). In een capsule, met certificaat, prooflike.
ZWEDEN Carl XV (1859-1872) Carolin-10 Francs, 1868 (fr.92; KM.716). Vlekken op de rand, haarlijnen, klauwen, fraai tot zeer fraai.
TANZANIA Republic Proef 2000 Shilingi, 1986, Wereld Natuur Fonds, gestreepte Green Sunbird (Fr.4; KM.19). In een capsule, met certificaat, kleine vlekken in het veld, prooflike.
THAILAND Rama IX (1946-2016) Proef 2500 Baht, BE2530/1987, World Wildlife, olifant (KM. Y207; Fr.49). In een capsule, met certificaat, prooflike.
THAILAND Rama IX (1946-2016) Proef 200 Baht, BE2530/1987, fazant, Wereld Natuur Fonds (KM. Y.206). In een capsule, met certificaat, prooflike.
TONGA Taufa' Ahau IV (1967-2006) Proef Half Hau, 1986, Wereld Natuur Fonds, Pritchard's megapode (Fr.33; KM.122). In een capsule, met certificaat, vingerafdruk, prooflike.
TURKS & CAICOS Elisabeth II (1952- ) Proef 100 Kronen, 1988, Wereld Natuur Fonds, kreeft (Fr.26; KM.65). In een capsule, met certificaat, prooflike.
U.S.A. Republic 2 1/2 Dollar, 1909, Indiaas hoofd (Fr.120). Lichte klauwen, haarlijnen, erg fraai tot prachtig.
Verenigde Staten De Verzameling "US Dollars in Silver" Een doos samengesteld door Trésor du Patrimoine inclusief Dollar (24), 1880, 1881, 1882 O, 1883, 1884 O, 1885 O, 1886, 1887, 1888 O, 1889, 1890, 1891 S, 1892, 1896, 1897, 1898, 1899 O, 1900, 1901 O, 1902, 1903, 1904, 1925, 1926 S. Met een certif(...)
U.S.A Lot of Dollar munten (5), 1880, 1886 O, 1921 D Morgan, 1921 Vrede, 1923 S; Halve Dollar (3), 1964, 1964 D, 1967; Proef Half Dollar, immigrant, 1986 S (in zijn geval zonder certificaat); Dubbeltje (4), 1937, 1942 (2), 1944; Half Dubbeltje, 1838; 5 Cent (2), 1893, 1917; Cent (5), 1837, 1883, 188(...)
WERELD Lot van munten België, 5 Frank, 1870 positie A; 2 Frank, 1867; 25 Centimes, 1916; Canada, 10 cent, 1946; Frankrijk, 50 Frank (2), 1974, 1975; 10 Frank, 1932; 5 frank (22), 1960 (6), 1961 (4), 1962 (3), 1963 (4), 1964 (3), 1965, 1966; 2 Frank (2), 1843 A, 1920; Frank (6), 1916, 1917 (4), 1926;(...)
MONDE, Lot van munten Oostenrijk, 3 Kreuzer, 1686; 1/4 Florin, 1860 V; Brits Noord-Borneo, Cent, 1886H; China, Kwang-Tung, 1 Foelie 4.4 Candareens; Denemarken, 2 kronen, 1947 NS; 2 Vaardigheid 1677; Vaardigheid 1771 KM; 2 Rigsbankskilling, 1836 IFF; Egypte, 40 Para, AH1277/10; 20 Para, AH1277/8; 10 (...)
WERELD Lot van munten en bankbiljetten Een uitsluitend 20e-eeuwse hoeveelheid met een gewicht van ongeveer 3,5 kg, waaronder; Duitsland, 5 Mark, 1965 F; 2 Mark, 1976 F; 50 Pfennig, 1949 J; Oostenrijk, Schilling (14), van 1971 tot 1996; België, 250 Frank, 1976 (2); 100 Frank, 1949 FL; Frankrijk, 50 C(...)
WERELD Lot van munten Rome, Julia Domna, Denier, rev. Pudicitia; Duits Oost-Afrika, Pesa, 1890 (kopergroen op de keerzijde); Algerije, 20 Frank, 1956; Duitsland, 2 Reichsmark, 1937 A; Bonn, 10 Pfennig Beethoven, 1920; Brunswijk-Wolfenbüttel, 1/12 Thaler, 1822 cvC; Pruisen, 2 Mark, 1906 A; 1/6 Thaler(...)
ANGOLA, Banco de Angola, 500 Escudos (2), 10.6.1970, 10.6.1973 (2); 100 Escudo's van 10.6.1973 (3); 50 Escudo's, 10.6.1962 (3); 20 Escudos, 10.6.1973 (Pick 93, 97, 104, 106, 107). Van fraai tot prachtig. (10)
BELGISCHE Nationale Bank van België 5 Frank (3), 1.7.14, 29.12.18 (2) met Société Générale van België, 5 Frank, 12.1.15, 314319 (Pick 75a, 75b, 88; LA#BFB-6, BFB-8). Société Générale van België, klein gat in de centrale plooi, fraai; de andere, eentje met gaatjes, van bijna fraai tot fraai. (4)(...)
BELGIË Nationale Bank van België Specimen van 5 Frank, 1.7.14, D 000000, handtekeningen Babau en de Lantsheere (Pick 74a; LA #BFB-7; NBB-7). Centrale plooien, zeer klein centraal gat, inktvlek op de achterkant, fraai.
BRAZILIË, Banco Central do Brasil, 200 Cruzeiros, signatuur 21, A 4297016657 A; 2 Cruzeiros, 1954-1958; 100 Cruzados, signatuur 24, A 1497070526 A; 10 Cruzados, 1986, signatuur 23, A 0062037326 A; 100 Reais, n.d.(1994- ), ondertekening 33, A 1113024512 A; 50 Reais, n.d. (1994- ), ondertekening 39, B(...)
BURUNDI Bank van de Republiek Burundi 500 Francs, 01.4.70, A480480; 100 Frank, 1.8.1971, R434099; 50 Frank, 1.8.1971, H574379; 20 Frank, 01.11.1971, L659289; 10 Frank, 01.11.68, D196539; (Kies 20a, 21b, 22b, 23b, 24b). Merk paperclip, prachtig tot niet-verspreid. (5)
BURUNDI Bank van de Republiek Burundi 20 Francs, overbelast VAN DE REPUBLIEK- YA REPUBLIKA, 20.3.65 (Pick 15); Congo, 20 Makuta, 1.10.1970 (2); 10 Makuta, 21.1.1970 (Keuze 9a, 10b); Katanga, 100 Francs, 15.9.1962; 10 Frank, 15.12.60 (Pick 5a, 12); Rwanda, Nationale Bank van Rwanda, 500 Frank, 1.7.71(...)
FRANKRIJK Set bankbiljetten 500 Francs Marianne (2), 88 L 480894, 08 M 527453; 100 Francs verso France (20), zonder serie (1), serie 3 (4), serie 4 (4), serie 5 (2), serie 6 (4), serie 7 (2), serie 8 (2), grote X-serie (1, n° 07796238); 50 Francs verso France (7), zonder serie (2), serie 2 (5); 20 F(...)
GIBRALTAR Regering van Gibraltar One Pound, 15 september 1979 (2), opeenvolgende nummers, K 412904, K 412905 (Pick 20b). Lichte plooien, bijna prachtig tot prachtig. (2)
GRIEKENLAND Set bankbiljetten 5000 Drachmai, 1.9.1932; 1000 Drachme, 1.5.1935, 1.1.1939, 1.11.1970 epheb hoofd, 1.7.1987 (2); 1000 Drachmai met overbelasting, (1928) op 4.11.1926, rode balk gemarkeerd op de handtekening (Pick100c); 1000 Drachmai van de 100 Drachmai, 1939; 500 Drachmai, 1.10.1932 (2)(...)
HONGARIJE Magyar Nemzeti Bank 1 Miljard Pengo, 3.6.1946 (4); 1000 Pengo, 24.2.1943 (2); 100 Pengo, 1.7.1930 (29 met enkele opeenvolgende nummers), 1944 (28 met 17 opeenvolgende nummers); 20 Pengo, 15.1.1941 (8 inclusief enkele opeenvolgende nummers); 10 Pengo, 22.12.1936 (7); 5 Pengo, 1944 (Pick 98,(...)
LUXEMBOURG Banque Internationale à Luxembourg 100 Francs (3), 1 mei 1968, 2685478, 8 maart 1981, G0979737, J1252566; Groothertogdom Luxemburg, 100 Frank, 14 augustus 1980, B305795; 50 Frank, 25 augustus 1972, DE MINISTER VAN STAAT (2), E226308, F351747; 20 Frank, 7 maart 1966, J224062; Luxemburgs Mo(...)
U.S.A. The Chesapeake & Ohio Canal Company Five Dollars, 9 september 1840, No. 3191 D. Kleine gaten, geplooide bovenmarge, mooi.
WERELD een album bankbiljetten met Duitsland, 100 Mark 07.02.1908 (5), opeenvolgende nummers van 93322115 E tot 9332219E; 100 Marcus (), 10;09.1909, 21.04.1910 (4), 20 Mark (2), 1906, 1908; België, Frank, 06.03.20; Frankrijk, Assignats 500 Livres, 20 pluviôse Jaar 2; 250 Livres, 7 vendémiaire Jaar (...)
WERELD Lot bankbiljetten met inbegrip van Frans Equatoriaal Afrika en Kameroen, 100 Francs, 1957 (met vilten inscripties); 50 Frank, 1957; Brunei, 10 Dollar, 1967; Congo, Zaïre of 100 Makuta (3), 2.1.1967, 24.11.1967, 1.10.1970, 50 Makuta, 21.1.1970; 20 Frank, 1962; Irak, 25 dinar, 1982; Frankrijk,(...)
WERELD lot bankbiljetten. Twee albums getiteld, Bankbiljetten uit de hele wereld en Grote historische bankbiljetten van de wereld bestaande uit 120 bankbiljetten uit de 20e eeuw, waaronder Afghanistan, 50 Afghanis SH1370; Duitsland, 1000 Mark, 15.9.1922 6 cijfers in rode RB; Australië, Een Dollar, B(...)
ALGERIJE Eeuwfeest van Algerije Eenzijdig drieluik, in brons (BRONZE kenmerken op de rand), 116 x 56 mm en 37 x 57 mm, door Beguet, ter herdenking van de honderdste verjaardag van Algerije in 1930, op de plaquette van het centrum, een scène van verbroedering tussen twee groepen inheemse en Europese (...)
ALGERIJE DE Algerijnse Bronzen plaat, door J. Ebstein, n.d., 62 x 46mm, Gevleugelde overwinning met een zwaard, leidend tot de strijd van de infanterietroepen van Noord-Afrika, A NOS HEROS D'AFRIQUE, " L'ALGERIENNE", rev. glad (Escande cf. 63). HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Kleine klappen, prach(...)
ALGERIJE Maarschalk Bugeaud Koperen medaille door Caqué, Overwinning van Maarschalk Bugeaud in de Slag bij Isly, 53mm; bronzen medaille door Merley, Dood van maarschalk Bugeaud, 1849, 51mm; koperen medaille door Barre, Inhuldiging van het standbeeld van maarschalk Bugeaud in Algiers, 1852, 50mm; bro(...)
ALGERIJE Missies van de Kamers van Koophandel van Algerije Bronzen plaquette, door Pineau, 80 x 61mm, 1926, Missies van de Kamers van Koophandel van Algerije, een Algerijnse vrouw die handen schudt met een zwarte vrouw die een kind voor zich duwt dat een fruitmand draagt, E MAVRITANIA AD NIGRITAS DE(...)
ALGERIJE-FRANKRIJK Medaille van notarissen en griffiers in vermeil, door Bescher, 54,25g, 51mm, n.d., tabellen van de wet, onder twee samengevoegde handen, TRAVAIL. DÉVOUEMENT. PROBITÉ, couronne de lauriers, ASSOCIATION SYNDICALE PROFESSIONNELLE DES CLERCS DE NOTAIRE ET D'AVOUÉ DE FRANCE, D'ALGÉRIE (...)
ALGERIJE Lot van zilveren medailles Ponscarme (2), Concours général agricole, Constantine, 1882, 37.96g, 41mm en Algiers, 38.21g, 42mm; Royer, Société d'agriculture d'Alger, concurrentie van 1876, 65.34g, 50mm; Cercle de tir de Bône, 1876, 18.74g, 37mm; Generale Regering van Algerije, Onderwijs van (...)
ALGERIJE Lot van medailles, Chapelle Saint Ferdinand, 1844, 51mm; Hart, de dood van de hertog van Orleans, 1842, 72mm; Jouvenel (?), Abd el-Kader, 1846, 57mm; Stad Caen, Algerijnse tentoonstelling 1883, 46mm; Caqué, verovering van Algiers, de graaf van Bourmont, 1830, 41mm; Pingret (2), Kolonisatie (...)
DUITSLAND Set van medailles Inclusief medaille, brons, naar Christopher Weiditz, Jacques Cinutius, 1532, 85.89g, 63mm; lood, na Karl Matthaeus (?), Willibald Schüsselfelder, 63mm, 38.85g; Medaille in verguld brons, door Nickel Milicz en zijn atelier in Joachimsthal, Het Laatste Avondmaal - Laatste O(...)
BELGIË 25ste verjaardag van de Norddeutschen Lloyd Bronzen medaille door Dupuis, 70mm, 1911, Mercure, Germania en de Schelde, op de achtergrond, een Norddeutschen Lloyd schip dat de haven van Antwerpen binnenvoer, rev. schip in het midden van een plantaardige kroon, 1886 N.D.L. 1911. HERKOMST: Antw(...)
BELGIË Adolphe Max Medailles, zilver, 99g, en verguld brons, 100g, door Devreese, 1914, 65mm, buste van Adolphe Max, rev. Haan en schaal, LES VERTUS CIVIQUES, JUSTICE. VIGILANCE. CHARITE. ; met miniatuur hanger, 28mm. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. De zilveren komt uit Elsen, veiling 109, lot 187(...)
BELGIUM Bestendig Festival Antwerpen Een belangrijke en interessante verzameling medailles en plaquettes variërend van de medaille van Vermeiren, Internationaal Festival van Samenzang Fanfares Harmonie in Symfonie 1885; naar die van Mauquoy, 106de Bestendig Muziekfestival 2004. Met medailles van Bae(...)
BELGIË Belgische koninklijke dynastie Bonnetain, Leopold III - Belgische Grondwet; Elisabeth beschermer van de kunsten, Ter nagedachtenis aan de gravin van Vlaanderen; Darville, Baudouin en Fabiola (2), 70mm, 50mm; Devreese, 75ste verjaardag van de onafhankelijkheid, koningin Astrid, 1935; Huwelijk (...)
BELGIË Overlijden van Matthieu Van Bree Medailles in verguld brons en brons, 68mm, door Hart, buste links, MATHIEU IGN. VAN BRÉE DIRECTEUR DE L'ACADÉMIE D'ANVERS, ds. attributen van de kunsten, NÉ A ANVERS EN 1778. MORT DANS LA MÊME VILLE , 1839. LE DÉSIR DE FAIRE LE BIEN (Gioth 289). HERKOMST: Ver(...)
BELGIË Onderwijs en technieken. Bonnetain, Léon Stienon, Vrije Universiteit Brussel aan haar studentensoldaten (2); De Bremaecker, Dr. A. Depage; De Roer, Hector Denis; De Leeuw, Dr J. Van Engelen: Devreese, Université Libre de Bruxelles aan mevrouw Georges Bigwood; J.B. Coppez, Emile de Mot, Paul H(...)
BELGIË Expeditie van de Belgica naar Antarctica Bronzen medaille, door Baetes en van Perckh, 67mm, 1899, wapens van Antwerpen, rev. inschrijvingen in lauwerkrans, ONTDEKKINGSTOCHT DER BELGICA NAAR DE ZUIDPOOL AUG.1897-OKT. 1899, AAN DE BEVELHEBBER A. DE GERLACHE AAN ZIJNE OFFICIEREN EN MANSCHAPPEN. (...)
BELGIË Oorlog 1914-1918 Baetes, De Belgische bevolking dankbaar voor de Verenigde Staten van Amerika 1914-15; Bonnetain, Remember 1914 1918; De Bremaecker, luitenant-generaal baron Jacques; Devreese, Duitsland herstelt slavernij 1916 (2); Dubois, Het Belgische leger neemt deel aan de bewaking van de(...)
BELGIË Inhuldiging van de spoorlijn van Verviers naar Aken Bronzen medaille, door Hart, 73mm, 1843, buste van Leopold I rev. België, Frankrijk en Pruisen, rechts het Dolhain Limburgviaduct en de Dom van Keulen, links de Kathedraal van Antwerpen, beneden, de Schelde en de Rijn langwerpig. LA GUERRE L(...)
BELGIË Jan van Ruysbroeck Bronzen plaquette, door de Cuyper, n.v.t. (1920), 64 x 65mm, vicaris van Sint-Goedele knielt voor Christus omringd door vier engelen, Jan van Ruysbroeck 1294-1381, rev. een naakte man en vrouw, drinkend uit een bron, Belgische Nederlandse Vereniging van Vrienden van de Kuns(...)
BELGIË De uitvinding van de tekening. plaquettes, in brons en zilverbrons, door Devreese, 1903, 52 x 60mm, jonge vrouw liggend voor een muur waarop ze de schaduw van een epheb op een rots graveerde, rev. Nederlands-Belgische Vereniging van Vrienden van de Kunstmedaille 1903. HERKOMST: Verzameling A(...)
BELGIË de Gezondheid. Bronzen plaquette, 70 x 64mm, door Lecroart, Hollando-Belgische Vereniging van Vrienden van de Medaille, 1913, buste van Hygieia van voren onder een boog, omgeven door rinceaux, rev. het presenteren van offers op het graf van Asclepius, waarop een kind slaapt dat op een Hermaïs(...)
BELGIË Draadloze telegrafie. plaquettes, in brons en zilverbrons, door De Bremaecker, 1910, 66 x 53mm, vrouw zittend aan een telegraafdraad, met een hand voor haar mond en de andere voor haar oor, rev. brandende fakkel die een lijst van genieën en helden verdeelt. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. S(...)
BELGIË Leopold en Charles Wiener 25ste verjaardag van de inhuldiging van de koning, 1856, 75mm; Charles Rogier, 1852, 68mm; Inhuldiging van het ruitermonument van Leopold I, 1868, 75mm; Meerderheid van de hertog van Brabant 1853, 75 mm (2); Comte Félix de Mérode, 1857, 68mm; Baron de Stassart, 1854,(...)
BELGIË Maritiem. Anteunis-Vaerwyck, 1000 jaar Gent handelstad; Baetes, Internationale Regatta's 1905; Dubois, Zeehaven van Brussel 1903 (2); Dupagne, Oscar Vanderhaeghen; Dupuis, 25ste verjaardag van de Antwerpse zeeverbinding van 1911; Josué Dupon, VlaamschhoofdArthur Dupon, Inhuldiging van de Krui(...)
BELGIUM Maritime Sporting Club plaquettes, in zilver (gestanst A op de rand) en brons, door Devreese, uitgereikt aan de heer Léon Dugaucquier, staande man met een lauwerkrans, rev. Maritime Sporting Club Opgericht in 1914 Staf van het International Maritime Agency S.A. Antwerp. HERKOMST: Verzamelin(...)
BELGIË Kunstmedailles. Bija, Baron Eugène Laermans; Bonnetain, Dood van de gravin van Vlaanderen, De Smeth, muziek; Bouvet, Braemt; de Cuyper, Jan van Ruysbroeck; De Bremaecker, Home de Beloeil; Devreese, insigne van lid (2), Aan het begin van de overwinning; Jordanië, Sancta Gudula; Lecroart, Dacht(...)
BELGIË Kunstmedailles. Bija, Baron Eugène Laermans; Bonnetain, Dood van de gravin van Vlaanderen; de Cuyper, Jan van Ruysbroeck; De Smeth, La musique (proef van de auteur); Devreese, insigne van het Genootschap vrienden van de kunstmedaille (2); Dubois, Omnia in Mensura; Dupon, TUTI QUOS SERVAT; Too(...)
BELGIË Numismatiek en filatelie. Baetes, Postzegeltentoonstelling Jacques Wiener 1929 toegekend aan O.D.F. Biebuyck; Wereldtentoonstelling van postzegels in Antwerpen 1930; De Bremaecker, XVth Anniversary Exhibition Competition 1931; Koninklijke Federatie van Filatelistische Cirkels - cirkel "Matado(...)
BELGIË Belgische persoonlijkheden Berckmans, Albert Dustin; Bija, Eugène Laermans; Bonnetain, Léon Leclere, Frans Van Kalken; Boschmans, Camille Huysmans (3); Braecke, Charles Graux; Cliquet, Jacques Verdeyen, Marcel Barzin, Robert Catteau; Courtens, René Marcq; Devreese, Alphonse de Witte; Albert B(...)
BELGIË Belgische persoonlijkheden. Aebly, Camiel Huysmans; Bonnetain, Marc de Sélys Longchamps, Charles Chargois, Charles Frerichs, Fernand Neuman, Octave Gengou, Jean Demoor, Albert Hustin, Robert Danis, Valère Cocq; Cliquet, Robert Catteau, Darville, César Franck; de Soete, Pax Honor Patria toeges(...)
BELGIË Pieter-Paul Rubens Medailles van Hart, 1840, in brons, 8mm dik, 223g en zilver brons, 8mm dik, 226g, buste van Rubens met een hoed, rev. standbeeld van Rubens op een sokkel, SOUVENIR DES FÊTES BISSÉCULAIRES CÉLÉBRÉES EN L'HONNEUR DE RUBENS OFFERT PAR LES ARTISTES A L. JACOBS CONSEILLER COMMUN(...)
BELGIË Eerste stratosferische vlucht plaquettes (2), in brons, door Demanet, 75 x 52 mm, 1931, gehechte bustes van Dr. Kipfer en Professor Piccard aan de linkerkant, rev. inschrijving in acht lijnen, F.N.R.S., Université Libre de Bruxelles. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Zeldzame, dunne klauwen, (...)
BELGIË Lot medailles Militair thema, Baetes, Dank en Hulde van Antwerpen aan MEJ H. DUPONT voor werk van toewijding tijdens den oorlog 1914-1919 (in een doos); Canneel, Hommage aux héros de l'Yser Nieuport 1983; de Soete, HONOR PAX PATRIA toegekend aan A. VAN SPRANG 1938; Devreese, La cantine du sol(...)
BELGIË Lot Medailles, brons, door L. Wiener, Federatie van Tuinbouwverenigingen, Int Congres van Pomologie Namen aan M. X. DE BAVAY, 1862, 68mm; Victor Tesch - Inhuldiging van de Luxemburgse spoorweg, 1858, 58mm; J. Wiener, Erection du monument à Charles de Brouckère à Bruxelles 1860, 50mm (RBN 1892(...)
BELGIË Lot zilveren medailles Devreese, Edouard van den Broeck, 1904, 60mm, 69.78g; Pierre Tack, 1904, 65mm, 107g; Raoul Warocqué, 1905, 60mm, 83,07g; met Bonnetain, Amédée Begault, 1927, 60mm, 78.38g. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Kom uit Elsen, verkoop 110, kavels 1520 en 1527. Sommige schoong(...)
BELGIË Lot van bronzen medailles Bonnetain, Wereldtentoonstelling Brussel 1935; De Soete, Slachting van Dinant door het Duitse leger, kunstenaarstest van het omgekeerde; Du Bois, Wereldtentoonstelling Luik, 1905, toegeschreven aan Charles Rosel; Fisch, Internationale Tentoonstelling van Belgische Pl(...)
BELGIË Set van medailles en insignes met kleine patriottische en charitatieve medailles en hangers voornamelijk uit de periode van de Eerste Wereldoorlog; Vaticaan, Leo XIII- Sint Petrus en Sint Paulus. Over het algemeen erg fraai. (35)
BELGIË Lot medailles en plaquettes waaronder Brunet, Union minière du Haut-Katanga, 1956; De Greef, Koloniaal Monument in Aarlen op 17 juni 1951 door de koloniale kring van Arlonnais; Demanet, 900 jaar geboorte van Godefroy de Bouillon 1961; Devreese (5), Auguste Beernaert; Jean Gody 1910; Goedheid (...)
BELGIË Lot medailles waaronder Bonnetain, Prenzelau toegekend aan Kapitein Louis Libert, 70mm; Braemt, Zegening van de eerste steen van de Sint-Pieterskerk te Mechelen, 1842, 67mm; Kapelaan, Charles Buls Bourgmestre medaille, 41mm; Devreese (2), Charles Buls, 69mm; Edouard Kufferath, 66 x 62mm; Dubo(...)
BELGISCH CONGO Internationale Tentoonstelling van Elisabethville 1931 Bronzen en zilveren bronzen platen, door Devreese, 88 x 41mm, 1931, Elisabethville International Exhibition - Unie van Koloniale Vrouwen, Afrikaanse knielende, het opheffen van een lauriertak naar het portret van de prins, rev. zi(...)
BELGISCH CONGO Heenen gouverneur van Katanga Zilveren en bronzen platen, 78 x 45mm, door Devreese, 1933, buste rechts in uniform, aan Gouverneur Gaston HEENEN Le Katanga Reconnaissant, rev. glad (Vancraenbroeck, 113 (zilver ontbreekt)), J. FONSON en pons A op de rand van de zilveren plaat. HERKOMST(...)
CONGO BELGE La Mutuelle congolaise plaquette, in verguld brons, door Baetes, 77 x 56mm, toegeschreven aan J. Bte HOOGVELST, Directeur C.C.B. ter gelegenheid van de 25ste verjaardag van zijn intrede in het bedrijf, 1902-1927 (Vancraenenbroeck 63). HERKOMST: Verzameling Antwerpen. In een blauwe kast (...)
EUROPA, Lot van bronzen medailles. België, Hart, L'Escaut 1840, Provincie Antwerpen tot lagere scholen, Victoria Koningin van Engeland, Nationale Prijs 1841, Cluysenaar, architect van de Grote Harmonie van Brussel; Frankrijk, Brenet, Canal de Mons à Condé; Caqué, Lodewijk XI, 1836 (2 zijden); Galle,(...)
FRANKRIJK Uitbreiding van de Louvre Medailles, in brons (3), door P. Regnier, 1624, 33mm, 33mm, 32mm, 22.92g, 19.43g, 19.25g, lauré buste en slagschip van Louis XIII aan de rechterkant, rev. gevel van het Louvre Palace, POSCEBANT HANC FATA MANVM (T.N. I 37, 6; Mazerolle 489). HERKOMST: Dupriez. Po(...)
FRANKRIJK Franse en Belgische Leger Lot van 4 bronzen medailles, waaronder met Frankrijk, Gilbault, Clémenceau en Foch 1917-1919, 95mm; Turijn, Maarschalk Pétain, 68mm; Foch, A la gloire du généralissime des armées alliées ON, Belgique, Devreese, Général Georges Leman, Fort du Loncin 1914, 70mm. Hee(...)
FRANCE Association française pour l'avancement des sciences Zilveren bronzen medaille, door Roty, 141g, 68mm,1872, toegekend aan H. Schouteden, Wetenschap die Marianne bij de hand houdt en wijst naar het landschap, DOOR LA SCIENCE POVR LA PATRIE, rev. zittende vrouw, peinzend links, voor een landsch(...)
FRANKRIJK Bouw van de arcueil aquaduct medaille, in verguld brons, door G. Dupré, 1624, 50,15g, 57mm, gedrapeerde buste en slagschip met een aardbei van Louis XIII aan de rechterkant, OB AQVAS DEDVCTAS onder de buste, rev. schip dat rechts vaart, ABSQUE TVIS STARET INANIS AQVIS (Mazerolle 692; T.N. (...)
FRANKRIJK François Pompon Medaille, brons, door O. Yencesse, 62mm, buste links, rev. ijsbeer loopt rechts, SALON d'AVTOMNE 1922, hoorn des overvloeds en BRONZEn kenmerken aan de rand; met R.B. Baron, bronzen plaquette, A Jean Bart la Ville de Dunkerque, corne d'abondance keurmerken, BRONS, 1966 (in (...)
FRANKRIJK Louis XIII (1610-1643) Medaille, zilver, 28.22g, 43.5mm, 1614, buste van Marie Medici aan de rechterkant, met de hoofdtooi van haar weduwe, MARIA MEDICEA FRANC. EN NAVARR. R. REGENS., ds. een magistraat, een krijger en een bisschop, liggend achter de France liggend en zijn hand rustend op (...)
FRANKRIJK Marie de Medici en haar kinderen Bronzen medaille, door G. Dupré, c.1625, 49,54g, 52mm (zonder de ram), buste rechts van Marie de Medici, MARIA AVG. GAL. EN NAVAR. REGIN (retrograde), rev. Maria in Cybele, met een leeuw, te midden van haar kinderen in godheden waaronder Lodewijk XIII in Ju(...)
FRANCE Palace hotel des Champs-Elysées plaquette, in zilverbrons, door F. Vernon, 113,8 g, 70 x 54 mm, uitzicht op het paleis op de Champs-Elysées in Parijs, handtekening CHEDANNE ARCHte, rev. receptie in de salons van het Palace Hotel van een Arabische edelman, kenmerken aan de rand: hoorn des over(...)
FRANKRIJK Philippe-Guillaume d'Orange Bronzen medaille, door G. Dupré, 20,82g, 41mm, 1605, gepantserde buste rechts, rev. schip dat aan de linkerkant vaart, een adelaar aan de bovenkant van de hoofdmast en een slang gewikkeld rond de mast van artimon, SVSTINENDO- PROGREDIOR (Mazerolle II, 646; Numis(...)
FRANKRIJK Pierre Regnier Lot van bronzen medailles (4), Derde proost van Nicolas de Bailleul, 1628, 37mm; Charles d'Albert duc de Luynes, eenzijdig, 1621, 55mm; Vertaling van het hart van Hendrik III in Saint-Cloud, 34mm (2) (Mazerolle 493, 840, 890). HERKOMST: Dupriez. Griffes, haarlijnen, fraai t(...)
FRANKRIJK Regentschap van Marie de Medici Medaille, brons, door G. Dupré, 1615, 87,01g, 61mm, buste van de koningin aan de rechterkant, met een grote kanten kraag, MARIA AVG. GALLIAE EN NAVARAE REGINA, ds. Marie de Medici in de gedaante van Cybele, die het schip van de staat in een storm bestuurt, S(...)
FRANKRIJK Regentschap van Marie de Medici Medaille, in brons, door G. Dupré, 1615, 71,66g, 61mm, buste van de koningin aan de rechterkant, met een grote kanten kraag, MARIA AVG. GALLIAE EN NAVARAE REGINA, ds. Marie de Medici in de gedaante van Cybele, die het schip van de staat in een storm bestuurt(...)
FRANKRIJK Restauratie van spoorlijnen Medaille, koper, door BOVY, 1842, 113mm, 635.2g, hoofd laurée aan de linkerkant, LOUIS PHILIPPE I KONING VAN DE FRANSEN, onder signatuur A.BOVY, rev. spoorwegen stralend in kruis rond een altaar bekroond door een allegorie van de spoorwegen en lancering Mercuriu(...)
FRANKRIJK Koloniale Tentoonstelling van Parijs 1931 Bronzen platen door Delamarre, 70 x 55mm, 1931, Maréchal Lyautey, Koloniale Tentoonstelling van Parijs 1931, rev. zicht op verschillende paviljoens van de tentoonstelling; de ander met een gladde revers. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Heel fraai(...)
FRANKRIJK, Reconstructie van de Pont Saint-Michel, vergulde bronzen medaille, ongesigneerd, 1617, 44,19 g, 52 mm, lauré buste, gedrapeerd en slagschip van Lodewijk XIII aan de rechterkant, rev. zicht op de brug Saint-Michel; penning, in zilver, door Lorthior, ongedateerd, voor het huwelijk van Louis(...)
FRANKRIJK Lot van Barre medailles, Het leger aan de Hertog van Orleans 1842; Napoleon I beschermer van de nationale industrie 1854; Borrel, Kamer van Koophandel van Rijsel 1867; Caqué, hertog van Berry; Doop van Lodewijk-Napoleon, 1856; Paleis van Industrie 1855; Frans-Sardijnse Alliantie; Dubois, V(...)
GROOT-BRITTANNIË Marie Tudor (1553-1558), Eenzijdige bronzen plaquette van de voorzijde van de medaille getiteld 'The State of England', door Jacopo Nizolla da Trezzo, 26.56g, 66mm, buste van Mary Tudor aan de linkerkant, IAC TREZ handtekening onder de buste, rev. incus (vgl. Attwood 80; cf Eimer 32(...)
GROOT-BRITTANNIË Set medailles: Zilveren penning, door Simon de Passe, Karel I van Engeland en Henriette-Marie, 27mm, 2.22g, haarlijnen (MI I. 378/278-9); medaille, in tin, door G. Hautsch, Poging tot invasie van Schotland, 1708, 40mm, 15.24g, opvallende glans, corrosiepunten (Eimer 431); twee vergu(...)
NEDERLANDS-INDIË 300 jaar oprichting van de Nederlandse macht in Indië. Medaille, brons, door Faddegon, 1902, 65mm, leeuw links, boeddhistisch monument op de achtergrond, rev. inheems weven, boer met een ploegende buffel, kenmerken: hoorn des overvloeds, BRONS. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. klap(...)
NEDERLANDS-INDIË 300 jaar oprichting van de Nederlandse macht in Indië. Medaille, brons, door Faddegon, 1902, 65mm, leeuw links, boeddhistisch monument op de achtergrond, rev. inheems weven, boer met een ploegende buffel, kenmerken: hoorn des overvloeds, BRONS. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. Klei(...)
ITALIË Alexander de' Medici (1512-1537) Medaille, in verguld brons, door Antonio Selvi, 147.1g, 83mm, gepantserde buste rechts van Alexander Medici, ALEX. MED. FLOR. DVX. I., rev. neushoorn aan de linkerkant, NEE. BVELVO. ZONDIGEN. VENCER (Vannel Toderi 272; Armand I 151, 2). HERKOMST: Dupriez. Lin(...)
ITALIË Antonio Pisano dit Pisanello (1395-1455) eenzijdig medaille, brons, door Pisanello of Marescotti, 80.98g, 62mm, buste met een pet aan de linkerkant, PISANVS PICTOR, rev. glad (vgl. Armand I 9:25 (met achterzijde)). Let op: het zou gaan om een zelfportret van Pisanello, of om een werk van Mare(...)
ITALIË Antonio di Puccio Pisano dit Pisanello Medailles, brons (3), eenzijdig, John VIII Palaiologos, 235g, 100mm, schoongemaakt; in brons, Vittorino Ramboldoni da Feltre, 66mm, 116g; in brons, Don Inigo d'Avalos, 79mm, 94.03g (vgl. Armand I, 2, 1; Armand, I, 7, 20; Armand I, 8, 24). HERKOMST: Dupr(...)
ITALIË Attila, Koning van de Hunnen (434-453) Gegoten medaille, eenzijdig, brons, n.a. (eind 16e - begin 17e eeuw), 192.1g, 100mm, gepantserde buste aan de linkerkant, ATILLA FLAGELLVM DEI, rev. incus (Vannel Toderi 2800; Börner 1843). HERKOMST: Dupriez. Zeldzaam, prachtig.
ITALIË Como II de Medici (1609-1620) eenzijdig medaille, in brons, door G. Dupré, 1613, 93mm, 75,36g, gedrapeerde en gepantserde buste met een aardbei rechts van Como II de Medici, COSMVS II MAGN DVX ETRVRIAE III, GDP 1613 onder de buste, rev. incus (Jones II 42; Mazerolle II 672; Pollard II 476; T.(...)
ITALIË De straf van Prometheus of Tityos eenzijdig ovale plaquette in brons, ongesigneerd, naar Giovanni Bernardi da Castelbolognese, 91 x 68mm, 148g, Prometheus of Tityos liggend en bevestigd aan een rots, bekroond door een gier (Molinier 333; Bange 875; Donati 23). Opmerking: Dit plaquette is geï(...)
ITALIË Sint-Paulusmedaille, brons, n.b., 206g, 86mm, buste rechts, VAS ELECTIONIS PAVLVS APOSTOLVS, rev. inscripties op 7 lijnen in een lauwerkrans, BENEDICITE IN EXCELSIS DEO DOMINO DE FONTI BVS ISRAEL IBI BENI AMIM ADOLECENTV LVS IN MENTIS EXCESSV (Armand II 7, 4). HERKOMST: Dupriez. Postume cast(...)
ITALIË Niccolo Piccinino van Perugia (1380-1444) Medaille, in verguld brons, door Pisanello, 151g, 87mm, gepantserde buste aan de linkerkant, afgedekt met een mortier, NICOLAVS PICININVS VICECOMES MARCHIO CAPITANEVS MAX AC MARS ALTER, rev. een griffioen aan de linkerkant met een halsband gegraveerd (...)
ITALIË, SICILIË Luis Guillermo de Moncada y de la Cerda (1614-1672) Medaille, in verguld brons, door J M Pirix, 1638, 55,13g, 59mm, gepantserde buste rechts, rev. Rechter zittend rechts met een zuil en een weegschaal, IN OMNIBVS EGO (Forrer 563). HERKOMST: Dupriez. Postume cast, doorbraak, haarlijn(...)
ITALIË, VENETIË Girolamo Priuli (1559-1567) Bronzen medaille, anoniem, 1561, 61,59g, 61mm, Doge zittend aan de linkerkant, het dragen van de corno en gekleed in de hertogelijke jurk, HIE PRIOL VENE DVX III AN AE LXXV Il, rev. Venetië zittend aan zee, met een palm en een scepter, een kombuis aan de l(...)
ITALIË, VENETIË Marcantonio Memmo (1612-1615) Eenzijdige bronzen medaille, door G. Dupré, 50,32g, 91mm, 1612, buste rechts, MARCVS ANTO NIVS MEMMO DVX VENETIARVM, rev. incus (vgl. Voltolina 862). Sporen van kopergroen op de achterkant, erg fraai tot prachtig.
OOSTENRIJKSE NEDERLAND Set medailles Medailles (5), enkelzijdig lood rechts, door Marquart, wapen van Baron Christophe de Bartenstein, Primaat van de Universiteit van Leuven, 45mm, 11.26g; in brons, door N. Heylbrouck, medaille "aan de palmboom" (2), Prijs van de Academie voor Schone Kunsten van Bru(...)
SPAANSE NEDERLAND Antoine Perrenot de Granvelle, Aartsbisschop van Mechelen (1561-1582) Medailles (3), brons, niet gesigneerd door J. Jonghelinck, 1561, 57mm, 43.28g, buste rechts met hoed, rev. Aeneas' schip in een storm, DURATE; in lood, niet gesigneerd door J. Jonghelinck, 57mm, 47.28g, buste met(...)
SPAANSE NEDERLAND Karel V en Isabella van Portugal Medailles (4), waarschijnlijk in brons bedekt tin, Leone Leoni, n.v.t. (ca. 1550), 71mm, 53,10g, lauré, gedrapeerde en gepantserde buste van de keizer rechts, IMP CAES CAROLVS V AVG, rev. buste van de keizerin driekwart aan de linkerkant, DIVA ISABE(...)
SPAANS NEDERLAND Set medailles (9), door Alexandre, 3 lood eenzijdig van de medaille van Jean-Baptiste Houwaert, waaronder 2 van de voorkant, 63mm, 64mm en een van de achterkant, 63mm; door J. Jonghelinck, Marguerite de Parma, 1567, eenzijdig in lood van rechts en eenzijdig in verguld brons van de a(...)
NEDERLAND Moord op de broers Johann en Cornelius de Witt Medaille, in zilver, door P. Avry, 1672, 99g, 71mm, bustes tegenover witt's broers, IOHANNES DE WITT. NAT. A. 1625. CORNELIVS. VAN. WITT. NA. A. 1623, SCELERIS : QVE PVRVS // INTEGER VITÆ, in een fylacterium HIC ARMIS / MAXIMVS / ILLE TOGA, re(...)
NEDERLAND Huwelijksmedaille Medaille, zilver, niet gesigneerd na P. van Abeele, 65mm, 50.23g, Juno zittend op een troon met twee pauwen aan zijn voeten, met in zijn rechterhand een kroon en een trouwring, IK KROON OPRECHTE LIEFD ALTOOS MET MYNEN TROURING EINDELOOS, rev. Venus, Cupido en twee zwanen (...)
NEDERLAND Medailleset Internationale Koloniale Tentoonstelling te Amsterdam, in verguld brons, door Fisch, 137g, 70mm, 1883, Bronzen medaille, uitgereikt aan de heer Vanneck-Pregaldino, groep nr. VII, klasse nr. 43; Vereeniging Bouwkunst en Vriendschap te Rotterdam, in zilver, van Begeer, 50mm, 48,7(...)
RELIGIOSA Medailles (5), brons, door Giovanni Bernardi da Castelbolognese of Bonzagni, buste van Christus links, EGO SVM VIA VERITAS ET VITA, rev. kruisiging scène, 224g, 89mm; bronzen eenzijdig van Giovanni Bernardi da Castelbolognese, buste van de Maagd rechts, FECIT MIHI MAGNA Q POTEST EST, 85mm,(...)
TUNESIË Lot medailles. Angelet, Commercieel Museum van Tunis, zilver brons, 71mm; De Greef, Tentoonstelling van Handel en Industrie Tunis, verguld brons, 61mm; Franse tentoonstelling Tunis 1889, ongesigneerd, verguld brons, 63mm; Delannoy, Generaal A. June, zilver (Gevleugeld op de rand), 68mm; El M(...)
TURKIJE Mohammed II de Veroveraar (1451-1481) Medaille, brons, door Costanzo da Ferrara, 1481, 458g, 115mm, buste links, met een tulband, SVLTANI MOHAMMETH OCTHOMANI VGVLI BIZANTII INPERATORIS 1481, rev. de sultan te paard aan de linkerkant in een landschap MOHAMETH ASIA EN ERETIE INPERATORIS YMAGO (...)
U.S.A. Set van Barber en Morgan bronzen medailles, Theodore Roosevelt, Ingehuldigd 1901-Tweede termijn 1905; Devreese, Herbert Hoover medaille voor Distinguished Service, kenmerken: EPREUVE FISCH FONSON op de rand; De Weldon, Johnson ingehuldigd in 1965; Menconi, Nixon ingehuldigd in 1969; Mouroux, (...)
U.S.A. National War Garden Commission Bronze Medal door Tiffany & Co, 76mm, 154g, knielende vrouw die groenten kweekt, garnizoen van soldaten op de achtergrond, rev. groentemand, NATIONAL . WAR . GARDEN . COMMISSION, THE SEEDS OF VICTORY INSURE THE FRUITS OF PEACE 1914-1919, BRONZE en M kenmerken op(...)
WERELD Lot van medailles Australië, Altmann, Adelaide Exhibition, 1887; België, 1903, Rombaux, Visite du prince Albert aux charbonnages de Mariemont, 1903, 39 x 50mm; Spanje, Mauran, Proclamatie 1902; Sellan, Huwelijk van Alfons XII en Maria Cristina, 1879 (2); Groot-Brittannië, Internationale Indus(...)
WERELD Set van medailles en plaquettes door Bremaecker, To the Glory of the Belgian Dynasty Respectvol eerbetoon van de erkenning van de natie - De grootste verminkingen en invaliden van oorlogsstrijders, 83 x 69mm; Darville, Fernand Hotyat; De Clerck, Marche les Dames 98 x 65mm; Ledel, Auguste Lame(...)
DUITSLAND, WURTTEMBERG Orde van Friedrich (Friedrichs-orden) Grootkruis plaquette in vermeil, zilver en email, gouden medaillon, 89 x 89mm, 50.90g, rev. geen fabrikantnaam, dolfijnkeurmerk van Nederland (1814-1953) voor zilver minder dan 833 op de speld. Pastille op de rug en zonder naam van fabrika(...)
BELGIË Orde van Leopold II plaquette van Grootofficier toegekend aan Julien Amédée Schlim, in zilver, vermeil en email, eentalig, geen merkteken van de fabrikant op de keerzijde (Barac 226); met een lintbalk waaronder, Orde van Leopold II met zilveren palmen, Croix de guerre met bronzen palmen, Over(...)
BELGIË Herdenking van de vijftigste verjaardag van het Belgische spoorwegkruis in zilver en email, 37mm x 35mm. HERKOMST: Verzameling Antwerpen. In de rode kast van G. Wolfers & Fils die lichte sporen van slijtage vertoont; kruis, klein gebrek aan glazuur op het kruis, erg fraai.
BELGIË Lot van onderscheidingen. Leopoldsorde, Officierskruis, in militaire hoedanigheid, tweetalig; Kroonorde, Officierskruis; Orde van Leopold II, Commandeurskruis, tweetalig (midden op te halen), Ridderkruis, eentalig met handpalmen met een L; Croix de guerre; Herinneringsmedaille van Leopold II;(...)
BELGIË EN BELGISCH CONGO, Veel onderscheidingen, Waaronder een staaf van 4: Victory Medal 1914-1918, Herdenkingsmedaille van de Oorlog 1914-1918 met drie staven aan het lint, Medal of the African Campaign 1914-1917, Congo Service Star type 1889; een balk van 5: Gouden Medaille in de Koninklijke Orde(...)
CHINA, REPUBLIEK Yuan Shih Kai Investiture Medal Zilveren metaal en emaille plaat, 99.12g, 90mm, uitgegeven circa 1916, portret van Yuan Shi-kai, omgeven door drie vlaggen, bloemrijke rand, rev. inscripties in het Chinees, 02 gestanst in metaal. Zeldzaam, een paar slagen naar het glazuur, prachtig.
CHINA, REPUBLIEK Orde van Chung-Cheng (Chiang Kai-shek) Opgericht in 1980 door de Republiek China (Taiwan Regering), zilver metaal en emaille plaat, 143,0 g, 91 mm, rev. Posten. Slagen en vlekken met email, bijna prachtig.
SPANJE Orde van Isabella het Katholieke Commandeurskruis, type IV met monogram F Y (1938-1975), in een zetting van Cejalvo in Madrid. klap op het glazuur, heel fraai; Frankrijk, Legioen van Eer, Ridderkruis, model van de Derde Republiek, in een Arthus Bertrand-zaak. Gebrek aan glazuur; België, Indus(...)
FRANKRIJK Expeditie van Tonkin Twee herdenking zilveren medailles van de campagne 1883-1885, 30mm, door Dupuis, buste van de Republiek aan de linkerkant, TONKIN CHINA ANNAM, rev. een met CAU-GIAI en de andere zonder (Barac 284, 285). Schoongemaakt, een patina, prachtig. (2)
FRANKRIJK Medaille van Sint-Helena in brons, 38mm, Campagnes van 1792 tot 1815 (Barac 249). Eentje zonder lint, van fraai tot bijna prachtig. (3)
FRANKRIJK Lot decoraties, medailles en munten Legioen van Eer, model van het Tweede Keizerrijk, in zilver, goud en email, 60 x 40mm, slagen en belangrijke openingen in het glazuur, fraai; Medaille van Sint-Helena (2); Medaille van het Gedenkteken van St. Helena door Bovy, 1840, punten van kopergroen(...)
PORTUGAL Militaire Orde van Christus plaquette, 86 mm, door Wolfers te Brussel (Barac 340). Emaille klap op het kruis boven het hart, bijna prachtig.
THAILAND Orde van de White Elephant Knight's Badge, 5e klasse, derde periode (1873-1941), email en vermeil, 31mm x 57mm (Barac 131). HERKOMST: Belgische privéVerzameling. Geen lint, gebrek aan email, mooi tot heel mooi.
WAARSCHIJNLIJK UIT DE TIJD RESTAURATIE Commandostok Houten, versierd met koperen fleurs-de-lis, beide uiteinden versierd met laurierbladeren. Turquoise textielfragmenten L: 49 cm
FRANKRIJK, EERSTE KEIZERRIJK Napoleontische koperen kolenemmer versierd aan de ene kant van de keizerlijke adelaar bekroond op bliksem en aan de andere kant van de N, elk omgeven door eiken- en lauriertakken. Ophangketting bevestigd aan de twee zijgrepen H: 22 cm L: 29 cm
FRANKRIJK, CIRCA 1830 Officierszwaard Pommeau in verguld messing bekroond met helm en parelmoeren handvat. andere schede.
FRANKRIJK, SECOND EMPIRE Officierszwaard Het bord gegraveerd met wapenschild. Sterk lemmet. Zonder schede.
FRANKRIJK EN BELGIË, EIND NEGENTIENDE-BEGIN XXE Set van zes mantels en een gibernehouder De mouwen zijn gemaakt van leer en messing, van lengte variërend tussen 69 en 83 cm, de gibernehouder in leer en wit metaal. Er is een harnaselement bijgevoegd.
INDIA, NEGENTIENDE EEUW Tulwar type sabel Damascinated goud en metalen handvat. l : 11 cm L : 88 cm
CONGO, XIX Twee ijzers van sagaie, een lemmet van schoffelijzer. Er is een speerpunt bijgevoegd. L: 54 cm Het grootste ijzer van sagaie.
AUSTRALIË Boomerang Zwartgeblakerd hout, en licht aan de uiteinden. l : 5,5 cm L : 68 cm
GUATEMALA EN INDONESIË, CIRCA 1897 - 1900 Album met oude foto's Waaronder: GUATEMALA, set van meer dan 50 foto's z / w groot formaat meestal VALDEAVELLANO en verschijnen onder andere: Panorama van Guatemala-Stad (?), uitzicht op vulkaan, paleis, overdekte markt, grensvogels, haven van San José, Spoo(...)
CHINA, 1925 - 1950 Fotografische archieven van een Belgische wetenschapper in China 1925 - 1950 Inclusief twee z/w fotoalbums in Italiaans formaat, verschillende grootformaat foto's gemonteerd op karton. We zien het Chinees-Belgisch Radium Instituut in Shanghai (teams en gebouwen), Hong Kong en in h(...)
BELGISCH CONGO, CIRCA 1900 Vier kaarten-foto's z/w, verschillende vergezichten Er zijn: het lijnschip Elisabethville, de dragers van een karavaan in de Linginistreek, twee foto's van Albert Sonnet, afzender van de kaarten. Ingelijst en onder glas
CHINA, 1936 Gesigneerd portret van Hao-Hsiang Chu / Zhu Hexiang 朱鹤翔 Gedateerd 22 december 1936 en gesigneerd L. Ngaosian Tchou, met een zending naar de Belgische Vereniging van Studies en Expansie. Louis Ngaosian Tchou (Hao-Hsiang Chu) was een Chinese diplomaat die deelnam aan het werk van het Verd(...)
CHINA, 1922 Gesigneerd portret van Wang Kuang Qi 王广圻 Gedateerd mei 1922 en ondertekend Wang KuyKy, met een zending naar de Belgische Vereniging van Studies en Expansie. Wang Kuang Qi was een Chinese diplomaat die vanaf 1912 ambassadeur van de Republiek China in België was en daarna ambassadeur in N(...)
EGYPTE, 1926 Gesigneerd portret van Y (?) Wahba Foto van een Egyptische ambtenaar, mogelijk Yousef Wahba, in uniform, met een zending naar de Belgische Vereniging voor Studies en Expansie, gedateerd 31 mei 1926. Ingelijst en onder glas H: 28 cm l: 22 cm
ANTARCTICA Gesigneerd portret van de ontdekkingsreiziger Adrien de Gerlache Foto genomen voor driekwart, met op de mat een zending naar de Belgische Vereniging voor Studies en Expansie, ondertekend en gedateerd 26.12.19. Ingelijst en onder glas H: 21,5 cm L: 14,5 cm
ANTARCTICA, ARCTISCH Gesigneerd portret van ontdekkingsreiziger Roald Amundsen Foto met een handtekening in turquoise blauwe inkt, circa 1920. Ingelijst en onder glas H: 14 cm l: 9,5 cm
BELGISCH CONGO Portret van Camille Janssen, eerste gouverneur-generaal van de Kongo Vrijstaat Reproductie van een officiële foto met facsimile van handtekening, handgeschreven aanduiding in inkt gedateerd 10-3-16. Bijgevoegd is een officiële foto van Léo Pétillon, gouverneur-generaal van Belgisch (...)
ARGENTINIË, COLOMBIA, BRAZILIË 1920-1928 Drie portretten van Lot-ambassadeurs waaronder fotografische portretten van ambassadeur CASABLANCA (Colombia), gedateerd april 1928; Barron MOREIRA (Brazilië) gesigneerd en gedateerd december 1921; Alberto BLANCAS, gesigneerd en gedateerd 1920. Twee portrette(...)
FRANKRIJK, DUITSLAND, ENGELAND, ITALIË, POLEN, NEDERLAND, Set portretten van politici, sommige gesigneerd Waaronder: Paul DESCHANEL, prachtige foto (24x14 cm) op een gesigneerd karton en gedateerd 1922; Lord BARNHAM, foto met gesigneerd en gedateerd 1922 op het dragende karton; Paul DOUMER, reproduc(...)
BELGIË Set portretten van politici en leden van de koninklijke familie, sommige gesigneerd Waaronder: Luitenant-generaal Baron DONNY, foto van een olieverfportret uit 1916; Louis HYMANS foto gesigneerd en gedateerd 20 januari 1920; Auguste BEERNAERT, litho gegraveerd portret gedateerd 17 mei 1916 e(...)
AZIË, AMERIKA ROND 1900 Album van +/- 200 zichtkaarten die in omloop waren bestaande uit ongeveer 85 zichtkaarten uit het buitenland: Singapore en Penang (29), Nederlands-Indië (29), Ceylon (2), VS (5), Guatemala (1), Martinique en Guadeloupe (8), Rusland (1), Boten (3), Colombia (7). Geschatte hoev(...)
EUROPA, CIRCA 1900 Album van +/- 450 zichtkaarten die in omloop waren Inclusief views van Zwitserland (56), Polen (1), Rusland (3), Groot-Brittannië (29), Duitsland (35), Luxemburg (16), Turkije (1), Oostenrijk (3), Hongarije (1), Spanje (2), Italië (30), Frankrijk (220), Nederland (50). Voor het gr(...)
BELGIË, 1900 - 1925 Verzameling zichtkaarten van kastelen in België Een album met ongeveer 215 zichtkaarten en een set van 110 zichtkaarten, allemaal geschreven, rond 1900 - 1925 voor het grootste deel.
SPANJE, 1901 TOT 1940 ONGEVEER Set van ongeveer 230 topografische zichtkaarten bestaande uit 30 zichtkaarten gestempeld naar België, uit de periode 1901-1911, en ongeveer 200 zichtkaarten niet in omloop of (sommige) met ontbrekende postzegel. HERKOMST: Riva Agüero familie
NEDERLAND, ROND 1900 - 1930 Set van ongeveer 60 zichtkaarten Meestal gezien vanuit steden en dorpen, enkele portretten van de koninklijke familie.
TURKIJE, ITALIË, BELGIË, FRANKRIJK, CONGO CIRCA 1900 - 1910 Set van 24 zichtkaarten van filatelistisch belang bestaande uit 19 kaarten verzonden van het Ottomaanse Rijk (Jaffa, Jeruzalem, Smyrna, Constantinopel, Damascus) naar België met porto uit de Russische Levant (1), Duits (3), Oostenrijks (4),(...)
SPANJE, 1899 - 1900 Set van 78 gefrankeerde zichtkaarten Allemaal in omloop naar België en gestempeld met Alfonso XIII postzegels, één met gemengde frankering. Veel uitzichten op steden, sommige kaarten over religieus of artistiek. HERKOMST: Riva Agüero familie
EUROPA, CIRCA 1900 Set zichtkaarten, bestaande uit ongeveer 180 kaarten met kunstwerken, gericht aan Caroline Stiénon du Pré (geboren uit de Riva Agüero), Belgische postimpressionistische schilder; en 320 topografische zichtkaarten verzonden vanuit Frankrijk, Luxemburg, Italië, België, uit dezelfde (...)
OOSTENRIJK, POLEN, TSJECHIË, CIRCA 1900 Set zichtkaarten Bestaande uit ongeveer 200 kaarten, meestal gefrankeerd en gecirculeerd. Veel uitzicht op Bohemen, Galicië en de verschillende steden van Oostenrijk.
BELGIË, ROND 1900 Groot album van +/- 840 gecirculeerde zichtkaarten. Mooie Verzameling in een Italiaans-formaat album, classificatie naar steden en dorpen, grote verscheidenheid aan onderwerpen: kastelen, kerken, levendige straten, ...
BELGIË Lot van oude effekten bestaande uit: Société Générale Belge - Argentinië (titel na 1944) Kapitaalaandeel van 1000 frank (cp 7 att., 3x), Lighting and Traction, Antwerpen - Kempen (1/100ste van PF, 7x), Cie de Brabo (AJ), Usines de Haren, Brabo-Films, Jules Somers, Bonneteries Goffin - Philips(...)
BELGIË, DUITSLAND, RUSLAND Veel oude aandelen bestaande uit: Namur Liège Railway Cy, £20 1851 (5x), Schelsingen Bergwerku Hütten AG 500 Goldmark/1200 RM, Charbonnages de la Meuse (5x), Laboratoires & Home sc Liège (Act nom.), Nouvelles Presses Gantoises (Act nom.) (2x) Lendit Korbeek Lo, diverse Rus(...)
BELGIË, NA 1944 Lot van moderne aandelen. Belangrijke partij aandelen in de industriële sector, sommige in hoeveelheid.
BELGIË, NA 1944 moderne aandelen, bestaande uit: COFIBEL Cp23 att (4x), J. BRISSEZ SA cp 19 att (10x)
BELGIË, FRANKRIJK, SPANJE, ITALIË, BULGARIJE Veel oude effecten. Bestaande uit, soms in meerdere exemplaren: Ferrovie Nord Milano, Verreries de la Roue (1892, private share 1e rang), Grandes galeries belges, Credit Commercial Demoors, Grand Panorama National (script), Sucraf (winstaandeel, 50x), int(...)
ROEMENIË, FRANKRIJK, EGYPTE, TURKIJE, CONGO, INDONESIË, OOSTENRIJK, Belangrijke partij oude effecten, met meer dan 50 verschillende soorten effecten, we noteren Tawang Redjo Cultuur Mij actie van 1000 gulden (uitgave 450), veel Roemeense leningen, Lemberg Czernowitz Jassy Railway £ 20 1868, ...
RUSLAND obligatie set Inclusief: Russische lijfrente 4% 500 Roebel, 1000 Roebel (2x), 5000 Roebel (3x), en 120 obligaties van verschillende effecten (Nicholas Railway, staatsobligaties)
CHINA, 1904-1913 Lot van spoorweg en Petchili obligaties Bestaande uit: Provincie Petchili 1913 5 1/2% £20 (14x), Chinese Imperial Railway Shanghai - Nanking 5% 1904 £100, Imperial Chinese Government Hukuang Railway 5% 1911 £20 (2x), Chinese Government Reorganization 1913 5% £100
CHINA, 1913 Set van 46 obligaties van de Gold Loan Reorganization 5% van 1913 Met elk het couponblad met het nummer dat overeenkomt met dat van de mantel van de obligatie.
CHINA, BELGIË, BULGARIJE oude aandelen, bestaande uit: China, Reo 1913 £20, China Transport 1922 8% £20, China LTUH 1920 500F, Roemeense leningen, titel van 10 NMBS-aandelen (met alle coupons), Tuileries de Boom, Cotonnière de Braine Le Château, NV Veritas Katholiek Boekhandel, Beirendrecht suikerfa(...)