Exclusieve sieraden – juwelen – zilverwerk – edelstenen – goudwerk – uurwerken - luxe lederwerk en het Cartier archief van Jeanne Toussaint
Zaterdag 16 juni 2018 om 14u

VERKOOP DAG
Zaterdag 16 juni 2018 om 2u

Charles Thielemanslaan, 44
1150 Sint Pieters Woluwe

TENTOONSTELLING IN PARIJS
Vrijdag 8 juni van 11u tot 17u
Adres : "La Salle", 20 rue Drouot,
75009 PARIS

TENTOONSTELLING IN BRUSSEL
Aanvang van de tentoonstelling zondag 10 juni van 14u tot 18u: kom de kavels bekijken met een hapje.

Van 16u tot 17u geeft de expert, Laure Dorchy, een lezing met de titel Vaderdag: “Het juweel in het mannelijke” (gratis toegang, reserveren sterk aanbevolen).

De tentoonstelling gaat door op donderdag 14 en vrijdag 15 juni van 14u tot 18u en zaterdag 16 juni van 10u tot 12u.

Charles Thielemanslaan, 44
1150 Sint Pieters Woluwe

CONTACT ONS
Laure Dorchy: laured@haynault.be

ADMIN, AANBODEN

De 2018 lente verkoop presenteert meer dan 200 kwaliteitsvolle en prachtige sieraden evenals enkele kunsthistorische edelstenen:

Uitzonderlijke stenen: robijnen, saffieren, smaragden, diamanten
Onder hen is de sublieme 4.57kt onverhitte, Birmese robijn, omringd door 10 briljanten en 2 peervormige diamanten op een madeliefje van Van Cleef & Arpels. Een gepolijste, oogverblindende 10.25kt ring (VVS, J-kleur) of een prachtige diamanten halsketting van 11.5 karaat. Verder is er een prachtige Art Deco-ring met een enorme Colombiaanse smaragd van twintig karaat en een onverhit Ceylon-saffier van 6,02kt omzeild door een sierlijke sliert van diamanten.

Cartier, JAR, Boucheron
Joël Arthur Rosenthal, of JAR, staat bekend als de mysterieuze juwelier van de Place Vendôme; en wij benadrukken zijn uitzonderlijke karakter door trots drie van zijn prille creaties in onze veiling aan te bieden. De verkoop omvat ook verschillende juwelen van Cartier en Boucheron.

De geschiedenis
Na het onoverwinnelijk succes van onze december verkoop, die de persoonlijke bezittingen van de bekende Belgische dame van Cartier uitpakte, bieden we opnieuw een kijk in de archieven van Jeanne Toussaint; we hebben een brief van Louis Cartier, die haar als artistiek directeur benoemt en een bijzonder mooi portret van haar gemaakt door Paul César Helleu.

Art Nouveau hoogtepunten
Naast de fascinerende en charmante sieraden die typerend zijn voor deze kunstperiode, introduceren we een vondst uit de vergetelheid van de geschiedenis: de ketting ontworpen door de getalenteerde Franse ontwerper Edouard Colonna en gepubliceerd door Art Nouveau Bing voor de Wereldtentoonstelling van 1900. Een andere grote naam uit die tijd, Henry Van de Velde, versiert zijn embleem-monogram op een dasspeld van diamantrozen.

Het juweel van de kunstenaar
Dit jaar viert de Cobra-beweging haar zeventigste verjaardag en we tentoonstellen daarom in onze catalogus een aardig beeldhouwwerkje van een poes door Corneille, een van de oprichters van de groep.

Antieke en alledaagse sieraden
Geselecteerd voor hun onberispelijke uitvoering, zijn de sieraden uit de negentiende en twintigste eeuw gemaakt voor op elke gelegenheid gedragen te worden, zoals een paar hedendaagse oorbellen ondertekend door Leysen.

18e -eeuwse huishoudelijk zilverwerk van goudsmeden
Verder bieden wij u een paar Augsburg-kandelaars van Abraham Müller aan; als een paar schoteltjes vergezeld van hun lepels, wat uiterst zeldzaam is, die de stempel dragen van de Gentse meester-edelsmid Paulus.

Mode, gouden portemonnees of designertassen
Versier jezelf met een klassieke en tijdloze Hermes-sjaal of voeg een vleugje originaliteit toe door een prachtige gouden kapelaan te dragen met Art Nouveau-motieven, verfraaid met smaragden en diamanten!

De mannelijke kant
Voor de heren bieden wij manchetknopen aan die afwisselen tussen elegante, maar praktische gouden knoppen van Piaget tot een nogal excentriek paar revolvers.

Ondertekeningen
Boucheron, Cartier, Edouard Colonna, Corneille, Delheid, Jean Desprès, Dior, Frascarolo, Paul César Helleu, Hermès, JAR Paris, Langani, Leysen, Paul Hankar, Holemans, Jaeger-Lecoultre, Erik Kollin, Odiot, Omega, Piaget, Van Cleef & Arpels, Henry Van de Velde, Line Vautrin, Wolfers.