Donderdag januari om

168

Toegeschreven aan Jan MIEL (1599-1663)

Genrescène
Olie op doek. Waszegel van een collectie op de achterzijde. Draagt inscriptie 'Jean Miel' op de achterzijde. Verdoekt. Jan Miel was historieschilder, genreschilder en landschapsschilder en studeerde waarschijnlijk in Antwerpen in het atelier van Gérard Seghers. Hij is vanaf 1630 in Rome terug te vinden. Daar genoot hij van een sterke reputatie voor rustieke genrescènes ("bambocciate"). 46 x 36,5 cm
In een vergulde houten kader met moulures. Oppervlakte vertoont craquelures en verschillende retouches.

1500 / 1500 €