Hammerprijs: Schilderijen, Meubilair, Kunstobjecten van Europa en Azië
Maandag 24 juni 2019 om 10u

Maandag 24 juni om 10u

Vrijdag 21 juni van 11 u tot 18 u
Zaterdag 22 juni van 11 u tot 18 u
Zondag 23 juni van 11 u tot 18 u

166

Atelier van Frans FRANCKEN II (1581-1642)

Banketscène: Lazarus en de rijke man
Olie op paneel, geparquetteerd. Frans Francken II heeft deze scène verschillende keren geschilderd, in verschillende formaten. 'Lazarus en de rijke man' was een zeer populair thema in de XVIIe eeuw, en symboliseerde de barmhartigheid ten opzichte van de armen. Dit werk sluit nauw aan bij het schilderij dat zich in het Museum voor Schone Kunsten te Yekaterineburg in Rusland bevindt, alsook het werk van 1605 gedateerd in het Brotmuseum te Ulm in Duitsland (zie U. Haerting: Frans Francken II, 1989, cat. no. 164-167). 74,5 x 104,5 cm
In een vergulde houten kader met moulures. Paneel in de lengte gebarsten, retouches.

8000 €