137

Georges MORREN (1868-1941)

Hoofd van een meisje;Olie op doek. Gesigneerd en gedateerd 1904 bovenaan rechts. Bevestigd aan de achterzijde van het doek. Biografische nota: Als student van Emile Claus en Pierre Puvis de Chavannes was Morren één van de leiders van het postimpressionisme in België. Zijn werk wordt vaak vergeleken met dat van Renoir, hetgeen het roze kleurenpalet, de flamboyante aanraking en de mijmering van het huidige werk goed illustreert. Dit werk is geschilderd in 1904, toen de kunstenaar de cirkel "Vie et Lumière" oprichtte. Later zal de kunstenaar de cirkel van de Libre esthétique animeren. Het hoofd van het kleine meisje is een iconisch werk van de kunstenaar, dat vaak aan musea uitgeleend is geweest.
Belgische Privécollectie. Musée Rops, Namen (9/04/2000 > 18/06/2000) - Museum van Schone Kunsten, Oostende (8/07/2000 > 31/08/2000) - Bibliografie: In T. Calabrese, George Morren, 2000. [We danken Tony Calabrese voor de informatie die hij heeft meegedeeld]
30,3 x 30,3 cm

13000 €