125

Eugène-Paul DIEUDONNE (1825-?), naar het origineel van Franz-Xaver WINTERHALTER (1805-1873)

Portret van de keizer Napoleon III;Olie op doek met inscriptie 'Dieudonné' op de achterzijde. Stempel aan de achterzijde van het doek: "Au spectre solaire, 18 quai de l'école, Colcomb-Bourgeois". Charles Bourgeois dirigeait la fabrique de couleurs "Au spectre Solaire". Charles Bourgeois leidde de kleurenfabriek "Au spectre Solaire". Dit adres was bekend bij vele schilders zoals Ingres, Ary-Scheffer, Granet, Delacroix en Winterhalter. Eugène-Paul Dieudonné, geboren in 1825 en een leerling van Henri Delaborde, stelde tentoon in de Salons van 1848 tot 1880, voornamelijk met portretten en studies.
Hij was één van de officiële kopisten van de keizerlijke portretten van Winterhalter. Deze geschilderde exemplaren werden aangeboden aan diplomaten en persoonlijkheden en opgehangen in officiële gebouwen en kantoren. In een vergulde houten kader met moulures. Beschadigingen en restauraties.

220 x 150 cm

6800 €