VERKOOPSDAG Maandag 25 Februari 2019 om 13 u
VERKOOP IN UKKEL Stallestraat 9 1180 Ukkel
KUNSTVEILINGEN Haynault Avenue Charles Thielemans 44 1150 Bruxelles
Telefoon +32 2 842 42 43
TENTOONSTELLING & VERKOOP IN UKKEL Stallestraat 9 1180 Ukkel
Vrijdag 22 februari van 14 u tot 18 u Zaterdag 23 februari van 14 u tot 18 u et zondag 24 februari van 14 u tot 18 u
CONTACTEER ONS Bertrand Leleu: bl@haynault.be
ADMINISTRATIE & BIEDINGEN info@haynault.be
Olielamp « Acrobaat », eerste helft van de XVIe eeuw. Met bruingroene patina.- -15 x 8,5 x 10 cm Een gelijkaardig exemplaar bevindt zich in het Kasteel van Ecouen - Musée national de la Renaissance (Frankrijk) met inventarisnummer EC97.
Kistje in Santa Lucia hout In natuurlijk geculpteerd hout, met originele sleutel.-Kleine beschadigingen en spleten. -10,5 x 30 x 25 cm
Jachttafereel Olie op doek beneden gesigneerd 'A. Gryff'. De Gryeff was ingeschreven als schilderijenhandelaar bij de Sint Lukas gilde in Gent in 1687; hetzelfde jaar verhuist hij naar Antwerpen en wordt lid van de Sint Lukasgilde in 1699. Deze Antwerpse schilder was gespecialiseerd in schilderijen (...)
Bucolisch landschap Olie op paneel. Paneel aan de achterzijde gemerkt met een kasteel en twee handen voor Antwerpen.-In een vergulde houten kader. -28 x 41 cm
Johannes de Doper in de woestijn XIXe eeuws werk. Olie op paneel.-In een vergulde houten kader met moulures -29 x 30 cm
Landschap met hoevedieren Olie op paneel beneden links gesigneerd. Louis-Pierre Verwée is een Belgische dierenschilder. Hij studeerde aan de Academie van Kortrijk met Jean-Baptiste De Jonghe tot in 1824, en vervolgens in Gent met Eugène Verboeckhoven en vanaf 1827 in Brussel.-In een vergulde houten (...)
De muziekles Olie op doek met etiket op de achterzijde: 'Derin de Valencienne premier maître de Watteau'-In een vergulde en geschilderde houten kader. -102 x 125 cm
Portret van de raadgever van Karel V Olie op doek. Verdoekt.-In een vergulde en geschilderde houten kader. -70 x 58 cm
Portret van een zegenende paus Olie op doek. Doek aan de achterzijde verstekt.-In een vergulde houten kader. -98 x 74 cm
Lodewijk XVI klok, omstreeks 1760-1775 In verguld brons. Wijzerplaat in email met Romeinse cijfers voor de uren en Arabische cijfers voor de minuten. Gesigneerd Baulion à Namur op de wijzerplaat. Met originele sleutel.-De vensters aan de zijkanten ontbreken. -27 x 20 x 10 cm Bijgevoegd: het certific(...)
Zicht op het Lodewijk XV plein Gehamerde tinplaat op schildpad en verguld. Kader in gezwart hout.- -D : 10,5 cm
Mercurius Bronzen sculptuur met bruine patina. Sokkel in zwart marmer en bronzen fries. Gesigneerd.- -H : 60 cm
Kleine commode In walnoothoutfineer met vier laden aan de voorzijde.- -84 x 90 x 50 cm
Slapende nimf Sculptuur in gebroken wit gepatineerd aardewerk en verguld.-Gebreken in de patina -39 x 60 x 25 cm
Groep van zes borden, XVIIIe eeuw Groep van zes borden in zacht porselein met polychroom en verguld decor.-Een beetje slijtage in het decor. Eén bord heeft barsten. -D : 24,5 cm (voor vijf) et D : 23 cm (voor één)
Roompot In zacht porselein met een polychroom decor.-Klein gebrek aan het handvat. -H : 9 cm
Plateau, omstreeks 1759 In zacht porselein met een polychroom decor en vergulding. Merken: Dubbele LL, datumletter G voor 1759-60, schildersmerk van Vincent Taillandier met gestileerde lelie (actief te Sèvres van 1753 tot 1790).- -13,5 x 17,5 cm
Groep van zeven borden In zacht porselein met een polychroom decor en vergulding. Verschillende merken en decorateurs. XVIIIe eeuw.-Een kleine scherf aan de boord van een bord. -D : 24 cm
Trompe l'oeil terrine In de vorm van een gepolychromeerde pompoen in faience op schaal met een decor van bloemen.-Kleine scherven en een restauratie. -12 x 22 x 16 cm
Scribanne commode In walnoot en amboine fineer, met binnenin laden en geheime laden.-Restauraties -111 x 130 x 60 cm
Kooiklok met één uurwijzer en wekker, circa 1750 Gegraveerde wijzerplaat beneden gesigneerd, met gegraveerde cijferring met Romeinse cijfers voor uren, wekkerring in het midden, fronton bovenaan in uitgesneden en gegraveerd messing, 4 fijn gedraaide voeten en 5 gedraaide tollen bovenaan, een grote (...)
Landschap met reizigers voor een herberg Olie op doek. Isaac van Ostade (1621, Haarlem - 1649, Haarlem) was een Nederlandse schilder uit de Gouden Eeuw. Hij is vooral gekend op zijn landschappen, portretten en genrescènes.-In een vergulde houten kader met moulures. Verdoekt. -62 x 75 cm
Fête galante Olie op doek.-In een vergulde houten kader met moulures. -80 x 62 cm
De kaartspelers Olie op doek, verdoekt.-In een houten kader. Restauraties. -42 x 57 cm
Badende Diana Sculptuur met bruingroene patina. Achthoekige sokkel in zwart marmer.- -H : 39,5 cm Het origineel in marmer, gemaakt door Christophe Gabriel Allegrain in 1757, bevindt zich vandaag in het Louvre.
Lodewijk XIV kartelklok In schildpadfineer, messing, gezwarte perelaar en verguld geciseleerd brons. Wijzerplaat met romeinse cijfers voor de uren en Arabische cijfers voor de minuten, gangwerk met wekelijkse opwinding met slagwerk met telrad op een zilverbronzen bel, stiftenechappement, draadophang(...)
Lodewijk XV spiegel, omstreeks 1730-1750 In verguld en gesculpteerd hout.- -125 x 72 cm Bijgevoegd: het aankoopdocument en het certificaat van de galerie Costermans gedateerd van 17 november 1955.
Lodewijk XV commode In inlegwerk van rozen- en viollhout met vier laden op drie rijen. Vergulde bronzen appliques en origineel marmeren blad.-Gebreken in het fineer -86 x 98 x 55 cm Bijgevoegd: het aankoopdocument en het certificaat van Melle de Brabant, Galerie du Roi à Bruxelles, gedateerd van 196(...)
Lodewijk XVI klok met griffoen In verguld en gepatineerd brons en wit marmer. Wijzerplaat in email met arabische cijfers, gesigneerd à Paris. Gangwerk met draadophanging, echappement met terugwerkend anker, slagwerk voor de uren en halfuren op een verzilverde bel, telrad.- -H : 55 cm
De loge Olie op doek aan de achterzijde gesigneerd 'Franquelin'. Jean Augustin Franquelin (1798-1839) is een genreschilder, portret- en historieschilder. Hij is de leerling van Jean-Baptiste Regnault. Tijdens de tentoonstelling van 1827 ontving de schilder een gouden medaille van tweede klasse.-In e(...)
Portret van een man in 17e eeuws kostuum Olie op doek beneden rechts gesigneerd en gedateerd 'L. Frederic 1879'. Dit is een beginwerk van deze landschapschilder die ook specialiseerde in allegoriën, religieuze en sociale scènes. Hij was leerling aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten te Bru(...)
Tafelkabinet In mahoniehout, mahoniefineer en verguld messing inlegwerk. Opent vooraan met een lade en twee deuren met binnenin 10 laden en een nis met spiegels en een dambord van ebbenhout en ivoor.-Een aantal spleten en restauraties -54 x 52 x 30 cm
Houten ménagère kist, genummerd Bestaande uit 180 stuks bestek in verzilverd metaal van Christofle en sommige van Cailard & Bayard en acht presentatie stukken (oliekan, azijnkan, zoutvaten, enz). Gegraveerde plaque "Christofle et Cie Orfèvre à Paris".- -Koffertje : 35,5 x 61 x 37 cm
Chronometer voor wetenschappelijk observatie, circa 1890 Wijzerplaat in email met Arabische cijfers. Gangwerk met 2/3 platine en echappement met pivoterend verzet, slingerrad met compensatie met regeling via een gouden vijs, autonomie van 30 uren. Kast in mahoniehout met dubbele opening. Ivoren plaq(...)
De gewonde Amor Bronzen sculptuur met donkerbruine patina. Gesigneerd "JB Carpeaux", gemerkt "Cire perdue" en "Susse Fres Edtrs Paris".- -50 x 34 x 20 cm Het originele model in marmer werd tijdens het Salon van 1874 tentoongesteld (78 cm). Carpeaux maakte dit beeld tijdens de zomer van 1873. In 191(...)
Semainier in Lodewijk XVI stijl In eikenhout met rozenfineer, mahoniehout met garnituren in verguld brons en marmeren blad.- -162 x 43 x 80 cm Bijgevoegd: de aankoopdocumenten van de galerie Wijckaert rue Royale te Brussel.
Paar kandelaars In brons met gouden patina met vier lichtarmen. Merken van de bronsgieter JD onder elke voet voor Jean Doré (Frankrijk), elke lichtarm doorboord voor elektriciteit.- -H : 72 cm
Kroonluchter In verguld brons met acht lichtarmen.- -
De Deceptie Olie op doek. Florent Willems is genre-, landschaps- en portretschilder en studeerde aan de Academie van Mechelen. Na zijn studies werkte hij zowel naar de natuur en kopieerde ook oude meesters. Voor zijn deelname aan het Salon van Antwerpen in 1840, restaureerde hij oude schilderijen vo(...)
Servies "Massenet Or" Belangrijk servies in geslepen kristal versierd met goud bestaande uit 48 glazen en twee karaffen met doppen. Originele etiket op één glas.- -
Karel X console In plaissanderfineer en inlegwerk van licht hout. Gesculpteerde voet en marmeren blad.- -91 x 146 x 47,5 cm
Schouwgarnituur In albast en verguld brons bestaande uit twee kandelaars en een klok met draaiende wijzerplaat.- -Klok H : 28 cm
Ponto Rialto in Venetië Olie op doek. Einde XVIIIe of begin XIXe eeuw. Verschillende oude restauraties.- -64 X 76,5 cm
Belangrijke trumeau In hout en gepatineerd gips.- -177 x 127 cm
Grote koffer op wieltjes In natuurlijk leder met signatuur "Louis Vuitton Paris-Londres, 1 rue Scribe - 149 New Bond Street " en genummerd 015565. Met twee reisetiketten "Helouan Cairo luggage label" en "Nouvel Hôtel du Louvre à Montecarlo".- -60 x 112 x 58 cm
Deel van een kabinet In geschilderd hout, met bovenaan een gesculpteerde en opengewerkte fries. Opent via twee deuren op 24 laden.- -100 x 70 x 35 cm
Muziekdoos met zes melodiën In getint hout. Deksel met decor van een chromolithografie van Testu & Massin te Parijs. Acht melodiëen, een cylinder en een kam. Genummerd 23266.- -13 x 36 x 20 cm
Alba Albata Olie op gemaroufleerd papier met een voorstelling van de zangeres Teresa Selenka in de rol van Alba Albata. In medaillon omkaderd. Een werk met identiek onderwerp, maar dan veel groter en gesigneerd, wer in 2005 in Frankrijk verkocht. Dit werk zou een voorstudie ervan kunnen zijn.- -14 X(...)
Portret, waarschijnlijk van Alexandra Federovna, tsarin van Rusland Tekening in houtskool. Waarschijnlijk het portret van Alexandra de Hesse, Federovna (Tsarin van Rusland) of van haar zus Elisabeth de Hesse. Het werk is gesigneerd et gesitueerd te Wolfgarten, het laatste kasteel van de Groothertoge(...)
Damesportret Houtskool.- -29 X 20 cm
De rust Olie op doek. Beneden links gesigneerd.- -82 X 65 cm
Landschap met rivier en platanen Olie op doek. Beneden links gesigneerd en toegewijd aan zijn vriend P. Mauron.- -27 X 40,5 cm
Heuvellandschap Olie op doek gemaroufleerd op paneel. Beneden rechts gesigneerd.- -28,9 X 39,2 cm
Zicht op de Schelde (recto) en industrieel landschap Olie op dubbelzijdig doek. Beiden gesigneerd. Dit dubbele werk stelt de twee chromatische periodes voor van Maurice Blieck, de ene realistische van het autochtone impressionisme, en de andere van het luministische impressionisme beïnvloed door zij(...)
Vrouw met peren Olie op doek. Deze blonde dame met peren is typisch voor Leon Frederic, namelijk het sociale realisme en het symbolisme. Beneden rechts gesigneerd (Het schilderij moet gereinigd en ingekaderd worden)- -66 x 52,5 cm
Wedstrijdstier Olie op doek. Beneden links gesigneerd (oude restauraties).- -55,5 X 75 cm
Jachthonden Olie op mahoniehout. Beneden rechts gesigneerd.- -25 X 36,5 cm
De ooievaars Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd. Een gelijkaardig werk, getiteld de reigers en gedateerd van 1858 staat in de Koninklijke Musea voor Schone Kunsten te Brussel in de "Fin de Siècle" collecties (INV.:28-07)- -60,5 X 90 cm
Lanschap in de streek van Barbizon Olie op paneel. Het werk is beneden rechts gemonogrammeerd en dateert volgens ons van de periode dat Courbet in Barbizon schilderde, waar hij beïnvloed werd door Théodore Rousseau en Camille Corot.- -36 X 57 cm
Noordzee landschap Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd.- -41 X 50 cm
Stilleven en landschap Dubbelzijdig olie op mahoniehout. Beiden gesigneerd.- -38 X 55 cm
Marktgezicht in een stad Olie op doek. Beneden links gesigneerd. Guillaume Vogels was een belangrijke vertegenwoordiger van de School van Tervueren, en de meest originele schilder binner het autochtone Belgische impressionisme. Er zijn verschillende werken van Vogels tentoongesteld in het Museum voo(...)
De ploeger en zijn paarden Olie op paneel. Beneden rechts gemonogrammeerd.- -42 X 50,5 cm
Landschappen Groep van 29 schilderijen, olie op paneel. Landschappen, stillevens en een portret van een elegante dame. De meeste zijn gesigneerd (komen van het atelier). Bijgevoegd: het palet en de schildersezel van de schilder in een houten kistje.- -3 (35 X 55cm), 16 (38 X46cm), 1 (29 X 36cm), 1 ((...)
Dorpsgezicht Olie op doek. Het werk werd direct op het doek geschilderd, wat typisch is voor reiswerken. Beneden rechts gesigneerd. Anna Boch was de dochter van de beroemde keramiekindustrielen en was, samen met Berthe Morisot, één van de belangrijkste figuren van het impressionisme en het post-impr(...)
Rivier- en berglandschap Olie op doek. Beneden links gesigneerd en rechts gedateerd 1884. Auguste Berthoud is een Zwisterse schilder gespecilaliseerd in Alpenlandschappen.- -61 X 96,5 cm
Bloemenvaas met papegaai Olie op doek gemaroufleerd op paneel. Sporen van een monogram rechts. Dit schilderij is typisch voor de Barokke traditie eigen aan de Antwerpse schilder die in 1840 in Antwerpen stierf.- -112 X 103 cm
Vissersvrouw Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd.- -48,5 X 70,5 cm
Compositie met pioenen en druiven Olie op paneel. Monogram G.L. Beneden rechts.- -35 X 44 cm
De aanval van de Uhlans Aquarel met voorstelling van de aanval van de Uhlans op een Frans dorp tijdens de oorlog van 1870. Het werk is gemonogrammeerd E.S.T., gedateerd 1873 en draagt de stempel van de kunstenaar. Elizabeth Southerden Thompson ontmoet in 1870 in Parijs de schilders Meissonnier en De(...)
Strijkstok van een cello In pernambouc hout, palissander en ingelegd met ebbenhout en ivoor.-Er ontbreekt een stukje. Te gebruiken. -
Strijkstok in ijzerhout, barok gemonteerd Met ebbenhout en ivoor, pastille en plaque in parelmoer-Opnieuw te monteren -
Strijkstok in ijzerhout, barok gemonteerd Merk "Erica" met ebbenhout.-Opnieuw te monteren -
Meisje in de duinen Olie op doek beneden rechts gesigneerd 'L. Frank'. Landschaps-, marine-, stads- en figurenschilder; pastellist en aquarellist. Hij was werkzaam in Brussel en Parijs waar hij vanaf 1886 exposeerde. Hij was de leerling van C. Daubigny, en kreeg ook het advies van E. Manet voor zijn(...)
Landschap te Tervueren -In een kader van verguld hout met moulures. -26 x 35 cm
De strijd om het leven, 1895 Belangrijke vaas in faience met polychroom email. Gesigneerd Carrier-Belleuse, merk van de manufactuur van Choisy le Roy, genummerd en gedateerd 8(?)/11/95 onder de basis.-Barsten onder de basis en kleine gebreken. -H : 40 cm, D : 45 cm Dit model werd gepresenteerd in 1(...)
Vrouwelijk naakt Olie op doek gemaroufleerd op karton gesigneerd 'E. Claus' beneden rechts. Emile Claus (1849-1924) was een Belgische schilder en de meest belangrijke figuur binnen het luminisme: hij schildert met elementaire kleuren, ontleed het prisma en herbruikt ze via de tinten.-Onder glas in e(...)
Naakt, van achteren gezien Olie op doek, gemaroufleerd. Boven links gesigneerd. Jef Van de Fackere studeerde en gaf les aan de Academie van Brugge. Zijn stijl bevindt zich tussen het impressionisme en het fauvisme.- -53 X 43,5 cm Œuvres au musées Groeninge de BrugesWerken in het Groeningemuseum te(...)
Landschap Olie op doek beneden rechts gesigneerd 'P. Martel 20'.-Zonder kader. Vergeeld en enkele lacunes aan de randen. -54,5 x 66,5 cm
Moederschap Olie op doek beneden links gesigneerd en gedateerd 'P. Martel 19..'.-Zonder kader. Vuil en doek niet opgespannen. -79 x 65 cm
Een plein in Besse in Chandesse (Auvergne) Olie op doek. Beneden links gesigneerd. Bevestigd, gesitueerd en getiteld op de achterzijde. Lemmers studeerde aan de Academie van Antwerpen en van Mechelen en is één van de meest iconische schilders van het post-impressionisme in België met het luminisme e(...)
Theetafel Tienhoekig met inlegwerk van parelmoer, been, ebbenhout en schildpad. Blad versierd met een roos en een Tugra in het midden.-Enkele lacunes -H : 58,5 cm, D : 59 cm
Grote decoratieve tegel In silica keramiek met een polychroom geschilderd decor op blauwe achtergrond en onder een doorzichtige glazuur. Kader in zwart getint hout.-Barsten -35 x 47 cm
Danseres met tamboerijn Sculptuur in brons met bruingroene patina. Op de basis gesigneerd.- -H : 39,5 cm
Panterjacht Art Deco sculptuur in brons met groene patina. Sokkel in zwart marmer. Gesigneerd.- -37 x 90 x 18 cm
Bolvaas in Art Deco stijl In oranje geblazen glas in een montuur van smeedijzer.-Kleine scherven aan de hals -H : 30 cm, D : D : 30 cm
Bolvaas in Art Deco stijl In geblazen glas in een montuur van smeedijzer.- -H : 24 cm, D : 24 cm
Balustervaas in Art Deco stijl In geblazen glas in een montuur van smeedijzer.- -H : 31 cm, D : 19 cm
Eetkamer ensemble In padouk met inlegwerk van parelmoer, messing en hout en bestaande uit een tafel, zes stoelen en een zetel. - -Tafel 75 x 140 x 108 cm
Belangrijke vaas In faience met een decor van blauw email op witte achtergrond met reigers in een meerlandschap.-Kleine scherven aan de basis -H : 84 cm
Trekpaard Sculptuur in brons met een donkerbruine patina. Gesigneerd op het terras.- -49 x 69 x 17 cm
Penantspiegel In padouk met inlegwerk van parelmoer, messing en hout.- -116 x 116 cm
Bijzettafeltje In padouk, met twee bladen.- -H : 90 cm
Uil in sterrenhemel Belangrijke vaas in keramiek met polychroom email met een ingesneden en reliëf decor.-Enkele kleine scherven -H : 47 cm, D : 30 cm
Sylvius Brabo (Antwerpen) Sculptuur in brons met donkergroene patina. Sokkel in vert de mer marmer. Gesigneerd "Jef Lambeaux van Antwerpen".- -H : 85 cm
Boerderijkoer Olie op doek gemaroufleerd op paneel beneden links gesigneerd 'Vogels'. Draagt een etiket op de achterzijde met 'Guillaume Vogels (Ecole belge: 1836-1896). "Cour de ferme" Vente Palais des Beaux-Arts à Bruxelles juin 1958, (no catalogue 550). Guillaume Vogels' (1836-1896) was een Belgi(...)
Stappend paard, 1900 Sculptuur in brons met groene patina. Gesigneerd en gedateerd op het terras.- -55 x 68 x 26 cm
De eed Sculptuur in craquelée keramiek in de vorm van een vrouwelijk naakt. Gesigneerd en genummerd. Bijgevoegd: het aankoopdocument.- -22,5 x 29 x 6 cm
Pensive Sculptuur in witte craquelée keramiek in de vorm van een vrouwelijk naakt. Gesigneerd en genummerd. Bijgevoegd: het aankoopdocument.-Kleine restauratie aan de achterzijde -35,5 x 38 x 30 cm
Artemis-Apollo Gemengde techniek (houtskool, gouache en pastel) met voorstelling van een goddelijke figuur. Gesigneerd en gedateerd 1930. Biografische nota: Jean Delville was de leerling van Jean-François Portaels en was, samen met Fernand Khnopff en Léon Spilliaert, één van de meest gekende vertege(...)
Meerlandschap en vlinders Zeshoekige bonbonnière in dubbel glas in violet op een witte achtergrond. Elk element is gesigneerd.-Een kleine scherf binnenin de rand -H : 8 cm, D : 16 cm
Boterbloemen, 1921 Zeshoekige bonbonnière in glaspasta met een groen en violet decor op een witte achtergrond. Gesigneerd "G. Argy-Rousseau" en genummerd.- -H : 7 cm, D : 8 cm Bibliografie: Janine Bloch-Dermant, «G. Argy-Rousseau, Les pâtes de verre», Catalogue Raisonné, Les Editions de l'Amateur, (...)
Clematis en papaver Coupe in meerlagig glas met een gegraveerd decor. (Latere) montuur in engels glas met neogotisch bloemendecor. Gesigneerd "Cristallerie d'E. Gallé Nancy, modèle et décor déposé" en zilverstempels op de montuur.- -H (totaal): 18 cm, D : 13 cm
Elegante dame met paraplu in Venetië Aquarel in een medaillon. Rechts gesigneerd en gedateerd 1901.- -26 X 30,5 cm
Bijzettafel In gesculpteerde palissander. Het blad kan kieperen.- -H : 72 cm, D : 72 cm
Badende Suzanna, circa 1928 Sculptuur in brons met een groene patina. Verloren wastechniek. Vooraan gesigneerd, merk van de bronsgieter Susse Frères à Paris, gemerkt cire perdue.- -38 x 60 x 18,5 cm
Opbergmeubel In padouk met inlegwerk van parelmoer, messing en hout.- -151 x 132 x 50 cm
Protection Sculptuur in wit marmer met directe bewerking. Gesigneerd.- -50 x 26 x 16 cm
Kroonluchter met zes lichtarmen In doorzichtig en zwart kristal versierd met gouden spikkels.- -H : 100 cm
Vis, omstreeks 1955 Schaal in keramiek met polychroom email. Aan de achterzijde gesigneerd Somville et Dour.- -32,5. 32,5 cm
Plattelandslandschap Olie op karton beneden links gesigneerd 'A. Boch'. Rosalie-Anna Boch was het tweede kind van Frédéric Victor, stichter van de faiencerie Boch, en werd geboren in Sint-Vaast op 10 februari 1848. Ze nam deel aan de neo-impressionistische beweging. Leerlinge van Isidore Verheyden, (...)
Oevers van de Leie in de winter Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd. Albert Saverys is een expressionistische landschapschilder actief binnen de derde school van Saint-Maartens-Latem.- -29,5 X 40 cm
Huisje in de bergen Olie op paneel. Cubistisch en expressionistisch landschap met de voorstelling van een huis in de bergen voor een boom. Beneden links gesigneerd. Na een cubistisch begin werd Jean Rets één van de belangrijkste vertegenwoordigers van de abstractie.- -49 X 59,5 cm
Merel, circa 1930 Sculptuur in brons met een bruine patina. Zandtechniek. Gesigneerd op het terras.- -17 x 21 x 8 cm
Deel van een ménagère in zilver Bestaande uit: een soeplepel, een sauslepel, een kreeftenvork, vijf grote messen, vijf grote vorken, vijf grote lepels, 12 kleine lepels. Alles stukken zijn gemerkt Tiffany & Co Sterling Pat. 1909. Bijgevoegd: twee kleine pieken.- -
Groot glas Proef in doorzichtig glas met turkooize kleur en zeer fijne bellen. Gesigneerd Marinot in cursief.- -H : 14,2 cm
Vaas met drie handvaten In dubbel glas met gegraveerd decor en blauwe spikkels op roze achtergrond. Gesigneerd Ca. Loetz.- -H : 15 cm, D : 17 cm
Belangrijke bolvaas In keramiek met gebroken wit email en versierd met blauwgroene irisatie. -H : 27 cm, D : 27 cm
Markt in Peru (Blauw) "Quand ils s'en iront" Aquarel op papier. Cécile Hubene was een autodidacte aquarellist en vond inspiratie tijdens haar reizen.- -112 X 130,5 cm
Grote ronde schaal, model 3 In keramiek met polychroom email. Gesigneerd, merk van de Reflex Modern Art Gallery (Editie van 25 exemplaren) en genummerd 19/25.- -D : 50 cm Bijgevoegd: het certificaat van de Reflex Modern Art Gallery. In oorspronkelijke doos. Bibliografie : Salernes-en-Provence, Terra(...)
Originele affiche Offset lithografie in kleur van de tentoosntelling in de Marlborough Gallery te Londen in mei-juni 1985. Gesigneerd met potlood door Francis Bacon. Omkaderd.-Plooi bovenaan. -73 x 48 cm
Doctus Cum Libro Sculptuur in brons met verschillende patinas. Gesigneerd en genummerd 6/8.- -59 x 45 x 30 cm
Equus Sculptuur in brons met een antieke groene patina. Terras in marmer. Gesigneerd, genummerd 6/8, merk van de bronsgieter en van de uitgever "Musée du Bronze d'Inverness".- -52 x 48 x 30 cm
Landschap Gouache op papier gesigneerd en gedateerd 'Luce-07' beneden rechts. Maximilien Luce werd geboren in Parijs in een ambachtsmilieu. Hij is eerst graveur en schakelt omstreeks 1880 om naar de schilderkunst. Camille Pissarro deelt met hem anarchistische overtuigingen en introduceert hem in 188(...)
Markt in Peru of in Azië (rood) Aquarel op papier. Cécile Hubene was een autodidacte aquarellist en vond inspiratie tijdens haar reizen.- -116 X 201 cm
Moderne clown Olie op paneel. Gesigneerd en gedateerd 1943 bovenaan in het midden. Mijares is één van de meest beroemde schilders van Cuba.- -50,5 X 43 cm
De cactus Olie op doek. Gesigneerd en gemonogrammeerd beneden links.- -101 X 76,5 cm
Kabinet met een chinees decor In gelakt hout.-Deur terug te bevestigen, enkele gebreken. -105 x 73 x 43 cm Provenance: Château de Spy
Tafel in zwart lak met japans decor Ovale tafel in gelakt hout.-Lacunes in het decor. -74 x 83 x 64 cm Provenance: Château de Spy
Kalebas Met een fijn gegraveerd decor.- -D : 5 cm
Christus In gecsulpteerd ivoor.-Barsten. -20 x 16,5 cm
Paar vaasjes In verguld brons en albast.-Een kleine ketting ontbreekt. -H : 20 cm
Lamp/warmwaterkruik In verguld brons met drie kandelaars. Oorspronkelijke lichtkap in groen gelakte staalplaat.- -H : 53 cm Galerie Costermans, 1965
Salon ensemble in Lodewijk XVI stijl In gepatineerd hout en gestreept fluweel bestaande uit twee bergères en een bank.- -
Ronde doos In porselein met reliëf decor en geschilderd decor binnenin. Montuur in geciseleerd koper. Elk onderdeel in genummerd.- -H : 5 cm, D : 7 cm
Paar vazen In keramiek. Doorboord voor elektrische montage. Bijgevoegd: de monturen in brons en verguld, gesculpteerd en geciseleerd messing.- -H : 24 cm, D : 15 cm
Salontafel Rechthoekig, op een gechromeerde stalen voet en blad van glas met églomisé van bladgoud.- -40 x 74 x 130 cm
Groep van twee bijzettafeltjes In zwart gelakt hout en verguld messing. Plateaus in gerookt glas.- -H : 40 cm et H : 37 cm
Groep van vijf wandelstokken en drie parasols Een parasol van het huis Betaille (20 Rue Royale te Parijs).- -
Klok In keramiek (waarschijnlijk Torhout), met polychroom email.-Er ontbreekt een wijzer, de wijzerplaat is beschadigd. -29,5 x 34 x 10 cm
De ontmoeting tussen Dante en Béatrice Gravuur in een eikenhouten kader.- -42 x 60 cm (op het zicht)
Meubeltje In Boulle-inlegwerk, met twee deuren, en wit marmeren blad.-Accidenten en gebreken. -110 x 120 x 43 cm
Drie ronde schalen In keramiek met polychroom email. Een monogram op de achterzijde.-Barsten en scherven. -D : 34,5 cm
Salontafel In dik glad met bewegende bladen.- -
Chippendale eetkamer In mahoniehout bestaande uit een tafel en zes stoelen.- -
Tapijt In wol met motieven van gühls op rode achtergrond.- -280 x 200 cm
Ronde schaal In faience met een blauw decor op witte achtergrond.-Kleine scherven aan de boord. -D : 34 cm
Twee ikonen In verguld messing gepresenteerd in een eikenhouten gesculpteerde doos.-Spotting -Ikonen : H : 14,5 cm et H : 6 cm
Heilige Barbara Sculptuur in eikenhout.- -H : 49 cm
Dumb Waiter In lak met drie ovale plateaus. Zeer fijn decor.-Gebreken -H : 115 cm
Lage ronde tafel In gepatineerd gietijzer en blad van marmer.-Er ontbreekt een klein onderdeel van de voet. -H : 50 cm, D : 90 cm
Luikse fauteuil In natuurlijk gesculpteerd hout bedekt met wollen wandtapijt.- -125 x 65 x 60 cm
Drie sjaals, waarvan één in kasjmier - -
Twee groepen In biscuit. Merk onder de basis.- -H : 15 cm
Napoleon servies, tussen 1840 en 1846 Groep van 12 borden met decor van bruin email en grisaille met scènes uit het leven van Napoleon. Merken "Porcelaine opaque JF Boch & Cie Luxembourg" en genummerd van 1 tot 12.-Een micro-scherf aan de boord. -D : 21 cm
Belangrijke vaas In gepatineerd aardewerk.- -
Kilim balouch, circa 1920 In wol met bruine achtergrond en roos en blauw decor.- -285 x 150 cm
Belangrijk tapijt Met decor van dieren en gestileerde figuren op een blauwe achtergrond.- -350 x 260 cm
Kind met nachtmuts Sculptuur in albast. Gesigneerd.-Kleine accidenten -38 x 24 x 12 cm
Speeltafel In Lodewijk XV stijl en inlegwerk en verguld brons. Opent via een lade aan de zijkant en blad bedekt met groene vilt.- -77 x 75 x 55 cm
Klok op console In schildpadfineer. Originele sleutel en slinger.-Er ontbreken delen van het fineer. -38 x 21,5 x 16 cm
Groep vitrine-objecten - -
Nomade-tapijt In rode en gele wol. Etiket aan de achterzijde.- -177 x 123 cm
Tapijt In wol met blauwe achtergrond met geometrisch decor.- -135 x 120 cm
Tapijt In wol met zwarte achtergrond, met polychroom bloemendecor. Oude etiket op de achterzijde.- -198 x 132 cm
Landschap met kerk Olie op unalite paneel met signatuur 'G. Vogels' beneden rechts.-In een vergulde houten kader met moulures. -25 x 31 cm
Klassieke scène, studie Inkt en gewassen tekening op papier, inscriptie boven links 'Francesco Nenci fece & me D. Raffaello' (?). Francesco Nenci (1780-1850) is een Italiaanse neoklassieke schilder uit de eerste helft van de XIXe eeuw gekend om zijn historische of religieuze werken.-Onder glas en pa(...)
Damesportret Olie op doek. Onleesbare signatuur en datum bovenaan rechts.-Zonder kader. Vuile plekken -60 x 50 cm
Liggende naakte vrouw Olie op doek gesigneerd en gedateerd 'F. Stievenart 1897' beneden rechts. Inscriptie 'Sacrifié' op de achterzijde van het doek.-In een vergulde houten kader. -63 x 73 cm
Groep wolspinsters Potlood en aquarel op papier gesigneerd 'A. Gasparini' beneden links, getiteld in het midden en gedateerd 'Roma, 1838' beneden rechts.-Onder glas in een vergulde houten kader met moulures. -22,5 x 27 cm
Kip en kuikens Olie op paneel.-In een vergulde houten kader. Paneel gebarsten in de breedte. -45,5 x 61,5 cm
Portret van een oosterse man Houtskool op papier gesigneerd en gedateerd '34' bovenaan rechts.-Onder glas in een verzilverde houten kader. -75 x 57 cm
Portret van een militair Olie op paneel.-In een vergulde houten kader. Barst in de hoogte. -40 X 26 cm
De twee vriendinnen Aquarel, potlood en voorstudie in potlood.- -21,5 x 30,5 cm, 21,5 x 27,5 cm
Potret van een man Olie op doek.- -83 x 71 cm
De brug te Vilvoorde Olie op paneel beneden rechts gesigneerd en gedateerd.-In een houten kader. -100 x 180 cm
Oeverlandschap Olie op doek.- -35 x 56 cm
Studie van een paard Potlood op papier bovenaan rechts gesigneerd.-Onder glas en in een houten kader. Vergeeld papier met verscheidene vlekken en spotting -40 x 45,5 cm
Klassieke scène Potlood op papier rechts gemonogrammeerd 'JC'.-Onder glas en passe-partout in een vergulde houten kader. In het midden gescheurd. -23 x 28 cm
Lentelandschap Olie op paneel. Gesigneerd beneden rechts.- -40 X40 cm
Compositie met maskers Olie op karton. Beneden links gesigneerd.- -40 X30 cm
Wrakschepen Aquarel op papier. Beneden links gesigneerd, gedateerd en getiteld.- -41 X 53,5 cm
Abstractie Olie op papier. In het midden gesigneerd en gedateerd 2004.- -26,5 X 34 cm
Landschap met trein Aquarel op papier. Beneden rechts gesigneerd en gedateerd 1890.- -33,5 X23,5 cm
Kasteel, gezien vanuit de tuin Aquarel op papier. Beneden links gesigneerd en gedateerd 1899.- -35,2 X28,9 cm
Stroomlandschap (1916) (Wenen? Londen?) Aquarel op karton. Beneden rechts gesigneerd en gedateerd 1916.-Vochtplekken -49,5 X 63,5 cm
Rivierlandschap Aquarel op papier. Beneden rechts gesigneerd.- -47,5 X27,5 cm
Trossen (1920) Opgehoogde ets. Gesigneerd in de marge. Draagt het nummer 232. Omkaderd in het kader in Art Deco stijl in de smaak van Groult of Ruhlmann.-Vochtsporen -39,5 X 28 cm
Potret met kompas Gewassen tekening en aquarel. Monogram M.L. En gedateerd september 1930 beneden rechts. Langaskens studeerde decoratieve kunsten in Parijs en schilderkunst in Brussel bij Constant Montald. In zijn werk kan men een belangrijke invloed van het symbolisme terugvinden met bijna express(...)
Geïllustreerd gedicht Aquarel op papier.- -33 X 30 cm
Oosterse idylle of verliefde fluistering (Russische school ca 1940) Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd.- -57 X 47 cm
De waaier Collage en olie op paneel.- -60 X 78 cm
Voorbijgangster aan de oever van een rivier Aquarel op papier. Gesigneerd.- -51 X 29,5 cm
Zicht op Chatillon (Luxemburg) Aquarel op papier. Gesigneerd Alex Homo en gedateerd 86.- -26,1 X19 cm
Straatzicht Aquarel op papier. Gesigneerd Alaux Bakès en gedateerd 89.- -22,5 X 29 cm Horta
Abstracte compositie Olie op paneel. Beneden links gesigneerd.- -50,1 x 40,4 cm
Zicht op Brussel, Herberg "Au jeune renard" Ets.- -41 X 39 cm
Parfums van lockoum Gouache met aquarel op papier. Rechts gesigneerd.- -48,5 X 32 cm
Stilleven met appels Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd. Kunstenares studeerde in Gent.- -45 X 50 cm
Flamboyante abstractie Acryl op isorel paneel. Onleesbare signatuur- -40 X 50 cm
De rotsen van Sy bij de Ourthe Olie op doek. Beneden links gesigneerd.- -51,5 X 60,5 cm
Scheldelandschap met boot Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd.- -60 X 70 cm
Liggende vrouw met waaier Olie op doek. Boven rechts gesigneerd. Kunstenaar studeerde in Luik. Hij werkte in Londen waar hij meewerkte aan de Titanic.- -71 X 89 cm
Herderin met hond Olie op gemaroufleerd doek. Beneden links gesigneerd.- -60 X 99 cm
Maaltijd in de tuin Inkttekening. Beneden gesigneerd.- -74 X 105 cm
Belgische karabinier in 1914 Lithografie. Beneden links gesigneerd.- -40,5 X 23 cm
Koeien in de stal Aquarel op papier. Beneden in het midden gesigneerd.- -51 X 70 cm
6 schilderijen of waaiers op zijde Zes schilderijen op zijde, één gemonogrammeerd MAD. - -81,5 X 96 cm (elk 16 X 32)
Kaart van de bezetting van Oostende in 1604 Komt uit een publicatie over de bezetting van Oostende.- -34 X 46 cm (op het zicht)
Meisje met hoed op het strand Olie op paneel.- -22 X 35 cm
Wandeling op het strand Olie op paneel.- -18 X 30 cm
Strandgezicht Olie op paneel.- -19 X 27 cm Bijgevoegd: een certificaat van de kunstenaar (n°2897).
Quasimodo voor Notre-Dame van Parijs Pastel. Gesigneerd en getiteld in de compositie.- -40 X 28 cm op het zicht
De les Tekening in houtskool. Gesigneerd.- -30 X 20 cm op het zicht
Abdij in Armenië (1953) Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd.- -71 X 98 cm
Africanistisch stilleven Olie op doek.- -65 X 79 cm
De naaister Tekening in bisterinkt en aquarel. Getiteld en gemonogrammeerd beneden links.- -15 X 12,2 cm op het zicht
De flauwgevallen schone Aquarel. Beneden rechts gesigneerd. Rie Cramer is schrijfster en illustrator, zeer bekend in Nederland.- -18,5 X 13,5 cm op het zicht
Compositie met kersen Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd.- -25 X 35 cm
Zicht op Monte Carlo (Monaco) Aquarel. Zicht op Monte Carlo vanuit de Cap Martin. Gesigneerd en gedateerd 1948.- -47 X 61,5 cm op het zicht
Het rode huis Olie op doek. Beneden links gesigneerd.- -54 X 65 cm
Portret van een violonist Olie op doek. Beneden links gesigneerd.- -90 X 65 cm
Trompe l'oeil met forel Olie op paneel. Gesigneerd.- -36 X 19 cm
Landschap Olie op paneel. Gesigneerd.- -49 X 98,5 cm
Hollands havenlandschap Olie op paneel. Monogram M.L.- -35 X 45 cm
Zeezicht Olie op paneel. Gesigneerd Zannemans.- -20,5 X 40,5 cm
Boot op een strand Olie op doek. Beneden links gesigneerd.- -29,5 X 39 cm
In de haven Olie op paneel. Beneden links gesigneerd.- -17,5 X 23,5 cm
Schip op zee Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd.- -22 X 27,5 cm
Werkende vrouw Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd.- -24 X 27 cm
Ontbijt Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd.- -23 X 30,5 cm
Landschap, spontaan geschilderd zoals in Barbizon Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd. Theodore Fourmois is meester van de school van Tervuren en één van de grote stichters van de openluchtschilderkunst en het autochtone Belgische impressionisme. Hier voelt men een duidelijke invloed van Corot(...)
Zicht op zee Olie op paneel. Links gesigneerd.- -26,5 X 34,5 cm
Zicht op de beboomde oevers van een kanaal Olie op paneel. Beneden links gesigneerd.- -36,5 X 26,5 cm
Boswandeling Olie op doek. Beneden rechts gesigneerd.- -57 X 66,5 cm
Vissers op een zeilboot Lithografie. Genummerd 27/125 en bevestigd in de marge rechts. Gustave Camus is een expressionistische schilder en lid van de groep Nervia.- -40 X 60 cm
Portret van een jonge vrouw Olie op doek. Beneden links gesigneerd.- -52 X 60 cm.
Vrouw Lithografie.- -73 X 52,5 cm
Intimiteit Tekening. Links gesigneerd en gedateerd 1940. Werk geïnspireerd op de subtiele erotiek van de Japanse shungas of de werken van Klimt.- -22 X 18 cm
Ambassadeur: Aristide Bruand in zijn cabaret Affiche- -86 X 60 cm
Cabaret chez Paul Geschilderd onderbord van deze oude Brusselse cabaret genaamd "Chez Paul, au Gaity", onder het théâtre de la gaité, 18 rue du Fossé aux Loups te Brussel.- -106 X 46 cm
Naakte op een méridienne Olie op doek.- -70,5 X 95 cm
Het vertrek op zee Olie op doek. Gesigneerd en gedateerd (18)95.- -86 X 118 cm
Zicht op Rotterdam vroeg 's morgens Gouache en aquarel op gemaroufleerd papier. Beneden rechts gesigneerd. Op de achterzijde gesitueerd. Draagt een oude etiket van de beroemde galerie Georges Giroux, genummerd 1272. Henri oftwel Henry Cassiers was de leerling van Paul Saintenoy in architectuur en we(...)
Overstroomd landschap Olie op doek. Beneden links gesigneerd.- -50 X 61 cm
Kat, 1906 Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd Ch. Van der Eycken en gedateerd 1906.-Bijgevoegd: het document van de restaurateur "Artiges". -36,4 x 30,5 cm Etiket van de veiling Christie's op de achterzijde.
Hond, 1885 Olie op paneel. Beneden rechts gesigneerd, gedateerd en toegewijd.-Bijgevoegd: het document van de restaurateur "Artiges". -27 x 20 cm
Kikkers en eend Groep van 4 figuren in kristal in de vorm van drie groene kikkers en een gele eend. Gesigneerd.- -H: tussen 5 en 3 cm
Bolvaas In keramiek met gebroken wit email en versierd met blauwgroene irisatie.-Kleine barsten onder de basis.-H : 19 cm