Schilderijen, werken op papier en kunstobjecten - poppen
Maandag 15 October om 14u00
Avenue Charles Thielemans 44
1150 Bruxelles
TENTOONSTELLING & VERKOOP IN UKKEL
Vrijdag 12/10 van 14u tot 18u
Zaterdag 13/10 van 14u tot 18u
Zondag 14/10 van 14u tot 18u
Sophie Clauwaert: sc@haynault.be
De specialisten van Veilinghuis Haynault hebben voor de veiling van oktober een reeks kwalitatieve werken geselecteerd: zo presenteren ze een groep bronzen beeldhouwwerken, onder andere van het beroemde huis Barbedienne zoals de "Silenus die Bacchus draagt, en de "Verliefden" van Mathurin Moreaux die door de Compagnie des bronzes de Bruxelles werd gegoten. Voor klokkenliefhebbers is er ook wat met een reeks zeer mooie klokken, zoals de twee kathedraalklokken. Eén van de topstukken van de veiling is een belangrijk austro-hongaars schaakbord, geheel in zilver en vermeil vervaardigd.
Wat de schilderijen betreft, worden een aantal mooie werken van de XVIIe eeuw gepresenteerd - zoals de "Christus omgeven door engelen", van de Antwerpse school, of nog een monumentaal doek met "Maria met kind omgeven door putti"; voor liefhebbers van klassieke schilderkunst is er een charmant schilderij van de Franse school die een mythologische scène voorstelt. Ook presenteren we een mooi Damesportret dat kan worden toegeschreven aan de belangrijke Belgische kunstenaar Antoine Wiertz (1806-1865), en nog vele andere dingen te ontdekken...
Deze veiling wordt gevolgd door een niet-gecatalogeerde veiling schilderijen en tekeningen van de XVIIe, XVIIIe et XIXe eeuw.
Kooiluster in Lodewijk XV stijl
In verguld brons met acht lichtarmen.
H : 60 cm, D : 55 cm
H : 60 cm, D : 55 cm