Reultatent : Schilderijen, Meubilair & Kunstobjecten
Maandag 25 maart 2024 om 15 u

Maandag 25 maart om 15 u

Ga direct naar drouot.com

Ga naar Invaluable.com

Vrijdag 22 maart van 10 u tot 18 u
Zaterdag 23 maart van 10 u tot 18 u
Zondag 24 maart van 10 u tot 18 u

Ga naar Interenchères

EXPERTEN:
Cabinet Eric Turquin
Cabinet Laurence Fligny
Aymeric de Villelume

113

JOANNES CORNELIUS HENDRICKX (1740 - 1811), MALINES

Joannes Cornelius HENDRICKX (1740 - 1811), MALINES
Grote Louis XVI koffiekan, 1784

in zilver en verguld metaal op een driepoot basis met ramsvoeten, houten handvat gesneden met fries en guirlandes, lichaam versierd met guirlandes van bloemen en een saterhoofd, schenktuit met chimera hoofd, deksel bekroond met eikels. Meester Zilversmid keurmerk, datum en stadsmerk.

NB : Johannes Cornelis Hendrickx wordt beschouwd als een van de meest getalenteerde zilversmeden in Mechelen in de 18de eeuw. Zijn vroegst bekende werk, gemaakt in 1760, bevindt zich in het Mechels Museum. Een soepterrine in opdracht van Pierre de Meester in 1782, aangekocht door de Koning Boudewijnstichting in 2011, bevindt zich momenteel in het DIVA in Antwerpen.
H : 33 cm Gewicht: 970 g bruto.

5000 €