Resultaten Florilège : Belangrijke schilderijen & Kunstwerken, wijn
Maandag 18 september 2023 om 15 u

Maandag 18 september om 15 u

Dinsdag 12 september van 10 u tot 17 u (Op afspraak )
Woensdag 13 september van 10 u tot 17u (Op afspraak)
Dondersdag 14 september van 10 u 18u
Vrijdag 15 september van 10 u tot 18 u
Zaterdag 16 september van 10 u tot 18 u
Zondag 17 september van 10 u tot 18 u (Zondag zonder auto)

Naar la Gazette

Naar Invaluable

68

JOSEPH SAVART (1735 - 1801) TOEGESCHREVEN AAN

Joseph SAVART (1735 - 1801) toegeschreven aan
Uiterst zeldzame suite van vier portretten van Guadeloupese vrouwen, 3 maart 1769

vier pastels op blauw papier, ingelijst. Elk portret heeft een titel, bevindt zich "A la Guadeloupe" en is gedateerd op het karton aan de achterkant van de lijst.

Bijgevoegd is een brief van de Secretaris-Generaal van de Musées Nationaux en de Ecole du Louvre van 8 augustus 1928 over deze werken. In deze brief wordt uitgelegd dat de conservatoren van het Louvre geen Favart kennen die in de 18DE eeuw in Guadeloupe heeft gewerkt.

Opmerking: het Musée Schoelcher in Pointe-à-Pitre (Guadeloupe) bezit een pastel die lijkt op onze serie, gedateerd 1770. Het toont dezelfde vier modellen in één werk.
Vlekken H : 38,5 cm B : 32,5 cm

35000 €