VERKOOPSDAG Donderdag 4 mei om 15 u KUNSTVEILINGEN Haynault Stallestraat 9 1180 Ukkel info@haynault.be Telefoon +32 2 842 42 43
Op DROUOT DIGITAL aanbieden
PREVIEW Stallestraat 9 1180 Ukkel
Dinsdag 2 mei van 10 u t.e.m. 18 u Woensdag 3 mei van 10 u t.e.m. 18 u
Munten, medailles, bankbiljetten alleen op afspraak: ew@haynault.be
CONTACTEER ONS Edouard Wyngaard : ew@haynault.be Rodolphe de Maleingreau : rdm@haynault.be ADMINISTRATIE & BIEDINGEN info@haynault.be
Koperscommissie:
26% incl. BTW.
DROUOT LIVE + 2% INVALUABLE LIVE + 3%
ROME Nero (54-68) Aureus, 7,02g, Rome, kop laureaat naar rechts, NERO CAESAR, rev. Nero staand frontaal met gestraald hoofd, in toga, met tak en overwinning op wereldbol, AVGVSTVS GERMANICVS (RIC I, 46; BMC 56). De keerzijde toont de Kolossus van Nero, het indrukwekkende 30 meter hoge bronzen(...)
DUITSLAND Lot herdenkingsmunten 10 Mark (21) Olympische vlam (4), 1972 D, F, G, J; Knielende atleten (5), 1972 D (2), F, J (2); Stadion (4), 1972 D, F, G, J; Schleife (4), 1972 D, F, G, J; Spiraal (4), 1972 D, F, G, J ; 5 Mark (38), 1967 F (3), 1969 F, 1969 G (2), 1970 F, 1971 D, 1971 G (4), 197(...)
DUITSLAND, PRUISEN Friedrich III (1888) 20 Mark, 1888 A (Fr.3828; KM.515). Onder PCGS AU58 schelp.
OOSTENRIJK Republiek (1918- ) 25 Schilling, 5,86g, 1937, St. Leopold, rev. dubbelkoppige adelaar (Fr.524; KM.2856). Kleine deukjes, prachtig.
BELGIË Leopold II (1865-1909) 20 Francs, 1870, positie A (Fr.412; KM.37; LA#BFM-162). Onder schaal NGC MS64.
BELGIË Leopold III (1934-1951) 50 Francs, 1935, Franse legende, positie A, medailleslag, Tentoonstelling van Brussel - Eeuwfeest van de Belgische Spoorwegen (Bog.2527B2; LA#BFM-181; Morin 442c). Zeldzaam, met etui ondertekend "Exposition de Bruxelles 1935", gepatineerd, enkele krassen, uitsteke(...)
BELGIË EN EUROPA Lot munten België, 500 Francs, 1980 (12); 250 Francs (3), 1976, 1994, 1997 (in blister); 100 Francs (2), 1948 FL, 1954 FR; 50 Francs (5), 1935 FR, 1950 FL, 1954 FL, 1958 FL, 1960; 20 Francs (4), 1933 FR pos.A, 1934 pos.B, 1950 FR, 1953 FL; 5 Francs (7), 1833 pos. B, 1849, 1865 ((...)
BRAZIL Keizerdom 80 Reis tegenstempel op 40 Reis, n.d. (1822), bol met keizerlijk tegenstempel, PECUNIA TOTUM CIRCUMIT ORBEM, rev. tegenstempel 80 gekroond in een krans, JOANNES. D.G.P. EN BRASILIAE.P. REGENS (KM.357). Zeldzaam, onder PCGS XF45 schelp.
CANADA Elizabeth II (1952-2022) Proof 20 Dollars, 1967, Centennial of Confederation (Fr.5; KM.71). Onder PCGS PR63CAM huls.
CANADA Elizabeth II (1952-2022) 5 Dollar, 1/10 oz Fijn platina puur, esdoornblad rev. met 9995 op elke zijde (KM.164). Verzegeld in een kartonnen huls met Chinese karakters de datum van 1989, ongecirculeerd.
CHINA Volksrepubliek China Set van 4 zilveren 5 Yuan munten, Zijderoute, 1995 (KM.PS56). Met certificaten, ontbrekende capsules, gepatineerd, vingerafdrukken, prachtig (lot).
SPANJE Alfonso XIII (1886-1931) 20 Pesetas, 1899 (18-99) SM-V (Fr.348; KM.709). Onder dop NGC MS61.
EUROPA Lot van voornamelijk zilveren munten Duitsland, 10 Mark, 1972J; 5 Mark, 1974F (2); 5 Reichsmark (2), 1935A, 1936A; Baden, 2 Mark, 1876G; Beieren, 2 Mark, 1876D; Bonn, 10 Pfennig, 1920; Nassau, 1/2 Gulden, 1860; Pruisen, 2 Mark, 1893A; België, 50 Francs (2), 1935 FL, 1958 FR (oriëntatie as(...)
FRANKRIJK Lodewijk XIII (1610-1643) Dubbele louis d'or, 1640 A, Parijs, 13,42g, kop laurier rechts, zonder erker, LVD. XIII. D.G. FR. ET. NAV. REX, rev. kruis gevormd door acht L's leunend en gekroond, gekanteld met lelies, .CHRS. .REGN. .VINC. .IMP. (Dupl.1297; Gad.59). Schoongemaakt, enkele k(...)
FRANKRIJK Lodewijk XVI (1774-1793) Dubbele louis d'or au buste habillé, 1775 I, Limoges, 16,23g, borstbeeld links, keerzijde ovale schilden van Frankrijk en Navarra gekroond (Dupl.1703; Fr.470; Gad.362). Haarlijnen, residu op achterzijde, vlekken op rand op 4 uur, prachtig.
FRANKRIJK Vijfde Republiek (1958- ) Twee proefmunten van de Parijse muntinrichting van Pessac, één in cupro-aluminium, 22mm, 5,51g, munt, gecanneleerde rand; de andere in cupro-nikkel, ronde blanco maar achthoekige rol 22mm, 5,61g, munt, gecanneleerde rand. Met muntglans, fijne krasjes, bijna o(...)
FRANKRIJK Kavel munten Kavel waaronder 20 Francs (2), 1933, 1938; 5 Francs (8), 1823 A, 1837 B, 1852 A, 1868 A, 1870 BB, 1873 A (2), 1948 9 open; 2 Francs semeuse (13) waarvan 1899, 1909, 1910; Franc (17), 1811 B, 1837W, 1852 A, 1869 A, 1869 BB, Semeuse (12) waarvan 1901; Demi Franc (2), 1810 A,(...)
GROOT-BRITTANNIË George I (1714-1727) Half-Guinea, 4,01g, 1727, kop laureaat naar rechts, rev. kruis gevormd door gekroonde schilden, gekanteld met scepters (S.3637; Fr.329; KM.560). Blanco licht gebogen, is waarschijnlijk gemonteerd geweest, krassen, prima.
GROOT-BRITTANNIË Elizabeth II (1952-2022) Proof Sovereign, 1980 (Fr.418; KM.919; S.4204). Onder schild NGC PF69 ULTRA CAMEO.
HONGARIJE Francis Joseph I (1848-1916) 8 Forint/20 Francs, 1888 KB, Kremnitz (Fr.243; KM.467). Kleine vlekjes op de rand, bijna voortreffelijk.
ITALIË, PONTIFICALE STATEN Pius IX (1846-1870) 20 Lire, 1870 R, jaar 25, Rome (Fr. 280; Gig.276; KM.1382.4). Kleine vlekjes op de rand, haarlijntjes, bijna zeer mooi.
ITALIË, KONINKRIJK Napoleon I (1804-1814) 40 Lire, 1812 M, Milaan, bloot hoofd links, rev. gekroond wapen (Fr.5; Gig.80; KM.12). Merken op rand, fijn tot zeer fijn.
ITALIË, SARDINIË Charles Felix (1821-1831) 80 Lire, 1825 L, adelaarskop, Turijn, kale kop links, rev. gekroond schild alles binnen eikenkrans (Fr.1132; Gig.4; KM.C.108.1). Merken op rand, graffito op keerzijde, zeer mooi.
ITALIË, SARDINIË Charles Felix (1821-1831) 40 Lire, 1825 L, adelaarskop, Turijn (Gig.17; Fr.1134; KM. C.107.1). Is waarschijnlijk gemonteerd geweest, haarlijnen, klauwen, zeer mooi.
WERELD Set dozen België, Proef 500 Francs, 1980 FR; 250 Francs (3), 1976 (2), 1997; Fleur de coin set, 1989 (3), 1990 (3); Leopold I herdenkingsmedaille, zilver, 1990; Boudewijn herdenkingsmedaille, zilver, 1993 (2); Coffret Boudewijn et Fabiola, 2 medailles, zilver, 1998; 175e verjaardag van de(...)
WERELD Lot munten Twee albums waaronder Algerije, 50 Francs, 1949; 20 Francs, 1949; Duitsland, 5 Reichsmark (2), 1934E, 1935A; Aken, 50 Pfennig, 1920, 20 Pfennig, 1920; België, 500 Francs (2), 1990, 1991; 250 Francs, 1976 (6), 1994 (4), 1997 (6) 100 Francs (4), 1948 FR, 1948 FL, 1951 FL, 1954 FR(...)
WERELD Lot munten Kavel waaronder Duitsland, Pruisen, Thaler, 1861; Angola, 2 Macuta's, 1770 tegenstempel; 1/2 Macuta, 1851; Brazilië, 100 Reis, 1886; 40 Reis (2), 1873, 1879; 20 Reis, 1828 R (?), 1869 (4); 10 Reis, 1869; China, Cash (14); Hu-Peh, 7. 2 Candareens; Denemarken, 5 Erts, 1882 CS; Eg(...)
WERELD Lot zilveren munten Australië, Kookaburra Dollar (3), 1993, 1994, 1997; Kangaroo Dollar (3), 1995 (2), 2000; België, Proof 250 Francs (8), 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 (3); Canada, 5 Maple Dollars, 1989 (3), 2012; China, 10 Panda Yuan, 2012; Groot-Brittannië, 2 Britannia Pounds 2012(...)
WERELD De officiële zilveren munten van de Olympische Spelen Album met 16 zilveren munten, Mexico, 25 Pesos, 1968; Canada, 20 Dollar, 1988, 5 Dollar, 1976; Oostenrijk, 100 Schilling 1976; USSR, 10 Roebel, 1979, 5 Roebel, 1977; Zuid-Korea, 10000 Won, 1986; USA, Dollar, 1995 D; Spanje, 2000 Peseta(...)
RUSLAND Alexander III (1881-1894) 5 Roebel, 1888 AГ, St. Petersburg (Fr.168; KM.Y.42). Kleine merktekens op de rand, zeer mooi.
RUSLAND Alexander III (1881-1894) 5 roebel, 1889 АГ, Sint-Petersburg (Fr.168; KM.Y.42). Lichte haarlijnen, kleine vlekjes op de rand, zeer mooi.
RUSLAND Nicolaas II (1894-1917) 5 roebel, 1900 ФЗ, Sint-Petersburg (Fr.180; KM.Y.62). Kleine vlekjes op de rand, zeer mooi.
RUSLAND Nicolaas II (1894-1917) 5 Roebel, 1902 AP (H.463; KM.Y.62). Onder PCGS MS65 schelp.
SAINT MARIN Republiek Proef 1 Scudo in goud 900/1000, 3,22g (op certificaat), 1992, ter herdenking van de toetreding van San Marino tot de V.N. (KM.288). In etui met certificaat, gepolijste vlaai.
U.S.A. Lot munten Dollar (3), 1884, 1987, 1989; Halve Dollar (21), 1945, 1964 (17), 1965 (2), 1968; Quarter Dollar (3), 1927, 1929, 1957D, Mint Set 5 coins (2); Dime (6), 1907D, 1917, 1917S, 1929, 1934, 1935D; Proof Dollar Constitution bicentennial, 1987S (2, in hun doosjes met certificaat). So(...)
DUITS OOST-AFRIKA Deutsch-Ostafrikaanse Bank 5 Rupien, 15 juni 1905, nr. 09838 (Rosenberg 900; Pick 1). Klein gaatje bij middenvouw, kleine scheurtjes, mooi.
DUITSLAND Lot bankbiljetten Binder met bladen waaronder, Reichsbankbiljet, 5 Milliarden Mark, 10.9.1923; 20 Millionen Mark, 25.7.1923; 10000 Mark, 19.1.1922; 5000 Mark, 16.9.1922; 1000 Mark, 11.4.1910; 100 Mark, 7.2.1908; 20 Mark (2), 4.11.1915, 20.2.1918; 10 Mark, 6.2.1910; 2 Mark, 1.3.1920; No(...)
DUITSLAND Lot bankbiljetten 1 Biljoen Mark op 1000 Mark, 15.12.1922 (3); 1 Biljoen Mark, 20.10.1923; 500 Miljoen Mark, 10.10 1923; 5 Miljoen Mark, 1.6.1923; 2 Miljoen Mark, 23.7.1923; 200.000 Mark, 9.8.1823; 100000 Mark, 1.2.1923; 50.000 Mark, 9.8.1923; 10000 Mark, 19.1.1922, 210x124mm; 1000 Mar(...)
BELGIË EN CONGO Nationale Bank van België 1000 Francs 'Permeke'; 500 Francs/100 Belgas, 8.9.34; 100 Francs (4), 13.8.20, 14.10.24, 10.01.48, 05.03.54; 100 Francs/20 Belgas, 01.07.30; 50 Francs/10 Belgas (2), 02. 06.38, 16.01.43; 50 Francs, 16.05.66 (60); 20 Francs (4), 10.4.14, 25.2.20, 01.09.48(...)
CHINA, VOLKSREPUBLIEK Lot bankbiljetten 2 Yuan (3), waaronder 2 opeenvolgende nummers FU97641063, FU 97641064; 1 Yuan (4); Wisselcertificaat, 1979 (5), 50 Yuan, 5 Yuan, 1 Yuan (2), 50 Fen; Wisselcertificaat, 50 Yuan, 1988 (Pick 884, 885, FX2, FX3, FX4, FX6, FX8). Buigt, prima tot bijna prima. ((...)
FRANKRIJK Militaire uitgaven 500 Francs Drapeau, 1944, zonder serie, 05372746; 100 Francs Drapeau, 1944, zonder serie (2), serie 2 (3); 100 Francs Frankrijk, 1944, serie 3; 50 Francs Drapeau, 1944 geen serie (5); 50 Francs Frankrijk, 1944 serie 2; 10 Francs Drapeau, 1944, zonder serie (4 waarvan(...)
FRANS-GUYANA Caisse centrale de la France d'Outre-mer 10 Nieuwe Francs op 1000 Fisherman Francs, (1960), B.7 116, handtekening Postel-Vinay, Guyana gegraveerd rondom de marge (Pick 31). Buigt, mooi.
WERELD Kavel bankbiljetten 5 albums met diverse coupures uit verschillende continenten, hoofdzakelijk uit de tweede helft van de 20e eeuw, waaronder Algerije, 100 Dinar, 1970; 5 Dinar, 1970; Duitsland, 1000 Mark, 21.4.1910 groen getal; 1 Miljard, 5.9.1923; België, 200 Francs Sax; 100 Francs (6),(...)
WERELD Lot biljetten Frans West-Afrika, 5 Francs, Dakar, 21.10.1926; Duitsland, 50.000 Mark, 19.11.1922 (2); 50 Mark, 23.7.1920; 5 Rentenmark, 15.10.1923; Aken, 10 Milliarden Mark, 12.10.1923; 1000.000 Mark, 20.7. 1923; Düsseldorf, 25 Milliarden Mark, 8.10.1923; Bulgarije, 10000 Leva, 1996; 200 (...)
NOORWEGEN Norges Bank 50 Kronen, 1943, C.8017795, handtekening G. Meldahl Neilsen (Pick 9d). Middenvouwen, fijn tot zeer fijn.
POLEN Polska Krajowa Kasa Pozyczkowa 5000 Marek, 7.2.1920, II serie A (10), II serie B (13), II serie C (1), II serie E (10), II serie G (1); 1000 Marek, 23.8.1919, I serie A (1), I serie G (1), I serie BD (16), I serie BO (1), II serie A (1), II serie AC (1), III serie B (1), III serie D (2), I(...)
6 Obligaties van £ 20 LTUH 1913 (Super Petchili). Inclusief bijbehorende genummerde couponbladen.
BELGIË Inwijding van de Congreskolom Bronzen medaille door Léopold Wiener, 236g, 85mm, 1859, naakte kop links, rev. vrouwelijke allegorieën, personificaties van onderwijs, eredienst, pers en vereniging staande voor de Congreskolom. Herkomst: Collectie Antwerpen. Kleine deukjes, haarlijnen, p(...)
BELGIË Kavel bronzen medailles Bonnetain (2), Robert Roberts-Jones, 1943; Internationale Tentoonstelling Brussel 1935; de Bremaecker, Baron J. van de Meulebroeck 1939-1956; Cliquet (2), Paola Albert 1959; Boudewijn en Fabiola 1960; de Soete (7), Belgique tu vivras dans la dignité et par le trava(...)
BELGIË Kavel medailles Waaronder Anthone/Baetes, Royersluis kanaal en havendok 1907; Baetes, François Baetes graveur Huis opgericht 1852; Braecke, Paul Janson; Courtens (2), Dupon (3), Frans Van Kuyck, Internationale Tentoonstelling Antwerpen, Koloniën Navigatie Vlaamse Kunst, 1930; Nicaise De K(...)
BELGIË Kavel prijsmedailles Ovale lijst (36 x 30,5 cm) met koepelglas waarin zilveren prijsmedailles, sommige door L. Wiener en Braemt, uitgereikt aan diverse leden van de familie Charlier te Gent waaronder Wiskunde 1e Prijs Hogere Cursus Ferd. Charlier 1850, Prijskamp 1887 Beeldhouwkunde 2e Pri(...)
BELGIË Kavel medailles en plaquettes België, Bonnetain (2), Conférence du jeune barreau de Bruxelles; Souvenez-vous, 1922; Braecke, Charles Graux, 1908; Brunet, profi lde femme Courtens, La reine Elisabeth présidente d'honneur de la croix-rouge de Belgique, 1953; Demanet, Dewaay Cortvriendt & Ci(...)
BELGIË EN FRANKRIJK Lot medailles België, Internationale Tentoonstelling Luik 1930; Devreese (3), Henri Jaspar premier 1926-1931; Wereldtentoonstelling Brussel 1910 Provinciaal Hulp- en Voedingscomité voor Brabant 1914-1919; Hart (2), Landbouwwedstrijd van Brabant, 1868 ; Ecole de dessin et mode(...)
BELGISCHE CONGO Bronzen medailles Brunet, 50 jaar La Forminière - Sociale werken de bakermat van Kasai, 1956, 85mm; Devreese, A. Delcommune Explorer, 74mm. Bijna uitstekend tot uitstekend (2)
EGYPTE Dokter Brossard Bey Plaquette, 89 x 69mm, door Vernier, 1909, uniface cast bevestigd op een houten displaystandaard 145 x 110mm, Dr Brossard Bey chirurg van het Franse ziekenhuis in Caïro, borstbeeld links. TEVREDENHEID: Collectie Antwerpen. Elsen, verkoop 120, lot 1880. Zeldzaam, zee(...)
FRANKRIJK Unifaciale medailles Unifaciale controleproeven, brons, gemerkt BRONZE en hoorn des overvloeds op rand (6), bestaande uit Louis XIV, Zeeslag, 1690, 72mm, gelauwerd, gekroond, gedrapeerd borstbeeld van Louis XIV, R onder borstbeeld, rev. achtersteven van schip met gevleugelde overwinnin(...)
ZWITSERLAND Kastelen van het kanton Vaud Medaille in goud 900, 25,86g, 1972, door Argor, blazoen van het kanton tussen twee takken, genummerd 008, rev. zicht op het kasteel van Oron. In etui, licht troebel uiterlijk, vlekken aan rechterzijde, gepolijste flan.
ZWITSERLAND Kastelen van het kanton Vaud Medaille in goud 900, 25,87g, 1972, door Argor, blazoen van het kanton tussen twee takken, genummerd 008, rev. zicht op het kasteel van Vufflens. In de kast, fijne klauwen, vingerafdruk, gepolijste vlaai.
ZWITSERLAND Kastelen van het kanton Vaud Medaille in goud 900, 25,84g, 1972, door Argor, wapen van het kanton tussen twee takken, genummerd 008, rev. zicht op het kasteel van Chillon. In etui, troebel op de keerzijde, gepolijste flan.
ZWITSERLAND Kastelen van het kanton Vaud Medaille in goud 900, 25,96g, 1972, door Argor, blazoen van het kanton tussen twee takken, genummerd 008, rev. zicht op het kasteel van Aigle. In de kast, fijne klauwen, vingerafdruk, gepolijste flan.
ZWITSERLAND Kastelen van het kanton Vaud Medaille in goud 900, 25,88g, 1972, door Argor, wapen van het kanton tussen twee takken, genummerd 008, rev. aanzicht van kasteel Lausanne. In kast, fijne krassen, vingerafdrukresten, gepolijste flan.
ZWITSERLAND Kastelen van het kanton Vaud Medaille in goud 900, 25,88g, 1972, door Argor, wapen van het kanton tussen twee takken, genummerd 008, rev. aanzicht van kasteel Grandson. Kastscharnieren beschadigd, fijne krassen, vingerafdruk en vlek op rechterzijde, gepolijste flan.
U.S.A. Eerste maanlanding 1969 Gouden medaille, 7,04g, 23mm, hallmarked 900 en 1 AR, bustes van Aldrin, Armstrong en Collins driekwart rechts, rev. maanlanding. In etui, geen certificaat, fijne krassen, vingerafdruk, gepolijst blanco.
DUITSLAND Kavel schietmedailles Kavel oude schutters-, kruisboog- en geweermedailles uit diverse steden, variërend van 1841 tot 1970, in metaal en sommige met emaille. Diverse staten, van fijn tot uitstekend. (72)
BELGIË Orde van Leopold II Commandeurskruis, type II, tweetalig, in verguld en geëmailleerd, met keurmerk A 900 op de hanger (Barac 227). In een P. De Greef etui, prachtig.
BELGIË Petotico-Maronico-Orde Kruis, brons, 70 x 70 mm, samengesteld uit vier oesters, gekanteld met vier kastanjes, ORDRE PETOTICO MARONICO HUITRIQUE MONS, rev. een aardappel in het midden, IN MONTIBUS VIGET 1834 (Guioth, pl.4). Deze vereniging, die in 1832 in Bergen werd opgericht door Henr(...)
BELGIË Medaille van Brabantse Verdienste Commandeurskruis, verguld brons en email, 81 x 50mm, PRAEMIUM DATUM CUI BENE MERITUS DE BRABANTIA, met miniatuur en twee rozetten in etui; Platen (2), 73mm en 74mm, rev. geen makersnaam. Zeer lichte deukjes aan glazuur, prachtig. (6)
BELGIË Carnegie Heldenfonds Zilveren medaille, 40mm, met lint, toegekend aan Lucien Baes 14-7-1967. Schoongemaakt, zeer mooi.
BELGIË Carnegie Heldenfonds Zilveren medaille, 40 mm, met lint, toegekend aan Jacques Sersteven juli 1963. Schoongemaakt, zeer mooi.
BELGIË EN PORTUGAL Groep onderscheidingen Toegekend aan een generaal-majoor die deelnam aan de Luso-Belgische Conferentie in Leopoldville in 1952, inclusief België, balk van 6: Officierskruis van de Kroonorde met Palm, Officierskruis van de Orde van Leopold II eentalig met zwaarden aan lint, Cro(...)
BELGIË Familiegroep van decoraties Set decoraties van twee echtgenoten, hij beroepsmilitair en zij verpleegster. Versierselen van de echtgenoot (24), opgespeld en bevestigd op een bord van 50x50cm waaronder: Leopoldsorde, eentalig militair commandeurskruis, eentalig militair officierskruis met z(...)
BELGIË Kavel decoraties Ridderkruis van de Leopoldsorde, eentalig, civiele titel (mist een poot aan de centrale leeuw); Groot Officiersplaat van de Leopoldsorde II, tweetalig (in een Devigne-Hart etui); Herinneringsmedaille van Leopold II; Herinneringsmedaille van de oorlog 1914-18; Herinnerings(...)
BELGIË Kavel decoraties Ridderkruis van de Orde van Leopold, Civiel, Tweetalig; Ridderkruis van de Orde van Leopold II (2); Croix de Guerre, LIII (3), één met palmen, de andere twee met een bronzen leeuw op het lint; Leger van de Rijn; Medaille 1940-45 (2) ; Medaille van het verzet 1940-45; Meda(...)
BELGIË Kavel decoraties Commandeurskruis van de Leopoldsorde, eentalig, civiele titel; Officierskruis van de Kroonorde; IJzer-medaille; Oorlogskruis, gemonogrammeerd A op het lint; Overwinningsmedaille, Oorlogsmedaille 1914-18; Zilveren Medaille van de Burgerlijke Onderscheiding type III gemonog(...)
BELGIË Kavel decoraties en miniaturen België, Ridderkruis van de Leopoldsorde eentalig civiel (2) met miniaturen (2, één met briillanten); Miniaturen van Ridderkruis van de Kroonorde (2); Industrie- en Landbouwdecoratie 1e klasse tweetalig; Medaille van de Liebigcompagnie te Antwerpen voor 25 ja(...)
BELGIË Lot miniaturen Leopoldsorde, Commandeurskruis, eentalig; Kroonorde, Ridderkruis en Officierskruis; Burgerdecoratie voor Anciënniteit (4), Zilveren Kruis, Gouden Medaille (3); Croix de Guerre met Palmen A; Arbeiderspenning; Overwinningsmedaille 1914-18; Medaille van het verzet 40-45; Medai(...)
BELGIË EN FRANKRIJK Lot onderscheidingen België: Kroonorde, Commandeurskruis; Veteranenkruis (2), Koning Albert, Koning Leopold III; Burgerdecoratie voor anciënniteit in administratieve diensten 2e klasse; Diverse Bijzondere Decoratie 1e klasse met Frankrijk, Militaire Medaille type III; Vaticaa(...)
BELGIË EN FRANKRIJK Lot medailles en insignes Waaronder België, Delpech, 90e verjaardag van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Landbouw van Doornik; Ledel, SNCV NMVB 1956; Verbanck, 100e verjaardag van de geboorte van Jouis Vanhoutte 1910; Wissaert, Pax 1830 1905; Witterwulghe, Leo aqu(...)
BELGIË EN DE WERELD Lot onderscheidingen Leopoldsorde, Commandeurskruis, civiel (midden ontbreekt), Officierskruis, eentalig, militair, met A-palm op lint; Kroonorde, Commandeurskruis, Officierskruis, Ridderkruis (in Wolfers etui); Militaire medaille, monogram A, 1e klasse ; Medaille van het Nat(...)
SPANJE Orde van Militaire Verdienste Plaquette 2e klas, zilver en email, 77 x 75mm, wit peacetime patroon, rev. geen makersnaam. In een Gustave Wolfers etui, krassen en kleine deukjes in het email, prachtig.
GROOT-BRITTANNIË Zuid-Afrikaanse medaille van de koningin Anglo-Boer War Medal 1899-1902, zilver, 2 staven: CAPE COLONY en WITTEBERGEN, 8196 CORL A. HARPER, I: HOOG: LT INFT op rand. Gepatineerd, krassen rechts, bijna superieur.
GROOT-BRITTANNIË Vrijmetselarij Kruis, zilver en email, 67 x 67mm, door Davis Maker, rev. Geschonken aan P.C.N. Bro. J. Stephens door de Broeders van de Hon Howard Spensley Lodge voor de afgelopen diensten 27 Sept 1892, keurmerken: J.D, leeuw passant, luipaardkop, R in een schild; Decoratie, ema(...)
ITALIË Nationale Orde van Verdienste Commandeurskruis, in verguld en email, 72 x 53mm. Herkomst: Belgische privécollectie. In een Cravanzola koffer in Rome met wat slijtage, kleine deukjes in het email, prachtig.
ITALIË EN KOLONIËN Lot medailles Kader (43 x 33 cm) met glas waaronder Medaille voor Militaire Dapperheid, type II, brons, geen naam van ontvanger, signatuur S.J. (Barac 257 IV); Croix du mérite de guerre, ongemarkeerd (Barac 533); Vrijwilligersmedaille voor de Oost-Afrikaanse Campagne 1935-36, (...)
POLEN Orde van de Witte Adelaar Reproductie van het juweel, type II (1709-1764), 87 x 85 mm, 174g, in verguld, zilver en email metaal, bezet met stenen (cf. Barac, p.1359). In etui, kleine deukjes en licht gebrek aan email, groene resten op achterzijde, prachtig.
PORTUGAL Militaire Orde van Christus Set van zilveren en geëmailleerde Grootkruisen, republikeins type, bestaande uit sjerp en sieraad, 65 x 43mm; plaat, 72mm, rev. makersnaam Frederico Costa en keurmerk op speld. Zeer lichte deukjes in het email, prachtig. (2)
RUSLAND Orde van St. Stanislaus Kruis 2e klasse, civiel, goud, 20,05g (zonder lint), 52 x 47mm, rev. merktekens keizerlijke adelaar en AK (Albert Keibel), merk 56 op de hoepel. Herkomst: Belgische privé-collectie. Kleine deukjes en licht gebrek aan glazuur, bijna voortreffelijk.
SERVIË Orde van Sint Sava Opgericht 21 januari 1883, Orden Svetog Save in het Servisch, Groot Officierset (II Klasse), Model III, in zilver en email, bestaande uit Commandeurskruis, 85 x 52mm en plaat 81mm x 76mm (Barac 209). In een versleten etui van Huguenin Frères & Co Medailleurs Le Locle ((...)
ZWEDEN Orde van het Zwaard Commandeurskruis, in verguld en geëmailleerd, 75 x 55mm (Barac 253). Deukjes en kleine chips aan email, zeer fijn.
FRIEDRICH MOOSBRUGGER (1804 - 1830) TOEGESCHREVEN AAN Portret van een cadet van de Spaanse infanterie olieverf op doek, gesigneerd rechtsonder en gedateerd 1827 ingelijst
BELGIË, BEGIN 20E EEUW Cavalerie officierssabel ijzeren schede, gegraveerd 3-punts handvat van messing, kling gemerkt PRIX DE TIR 1903 wapen gegeven als beloning voor een militaire schietwedstrijd
FRANKRIJK Franse lichte cavaleriesabel, model van 1816 Kling met ronde rug, gestempeld met de controleurs en gesigneerd op de rug. IJzeren schede met twee ringen.
BELGIË Impressies van lakzegels Set van drie displays met kleppen waarop indrukken van wapenzegels zijn geplakt. Twee displays bevatten voornamelijk zegels van verschillende adellijke families of personen waaronder van der Elst, familie de Villers, de Spoelbergh, de Liedekerke, graaf de Caritat (...)
Archief van ansichtkaarten verzonden uit Perzië en andere landen van het Midden-Oosten Een album met ansichtkaarten verzonden tussen 1908 en 1910, met afbeeldingen van administratieve gebouwen en andere architectonische structuren van steden als Constantinopel, Bacu, Teheran, Rey, Tauris, Samsoun(...)
Automobilia-archief voor Bugatti Documenten betreffende twee Bugatti's waaronder twee voorlopige uitreisvergunningen gedateerd 1952 en 1954; Reiswijzer; Het programma van de internationale Bugatti meeting in Wiesbaden in 1967; foto's van de eigenaar en de auto's; Bugatti badges (2), Albert d'Iete(...)
SWATCH Lot horloges Bestaande uit herenhorloges (9): Bee 2002; Jelly Fish (GK 100) 1985 (kleverige en verkleurde band); Cosmic Encounter (GS 102) 1986; Nautilus (GK 102) 1986; Navigator (GB707) 1987; Scuba (2): Jelly Bubbles (SDK104) 1991; Divine Yellow (SDN102) 1992; Chrono: Miobiao (SCB 112) 1(...)
Journal de Spirou Album n°8, 4e jaargang, van n°10, 6 maart 1941 tot n°29, 17 juli 1941 ; Album n°10, 5e jaargang, van n°1 1 januari 1942 tot n°18 30 april 1942 ; Album n°11, 5e jaargang, van n°19 7 mei 1942 tot n°33 13 augustus 1942 ; Album n°13, 6e jaargang, van n°1, 7 januari 1943 tot n°17, 29 (...)
FRANQUIN Lagaffe mérite des baffes Album, DL 1979/4e kwartaal, met naam eigenaar op titelpagina, inclusief prachtige opdracht in zwarte viltstift gesigneerd Franquin en gedateerd 1979, voorstellende Gaston Lagaffe staand, springend, zeepbellen blazend en een gelukkig nieuwjaar wensend. Enkele kr(...)
HERGÉ Tintin au Congo Rode rug, B1, 1947, naam eigenaar op titelpagina, boekje compleet maar ontdaan van plakpapier op de meeste pagina's, enkele vlekken en scheuren. In schoolpapieren omslag, slechte staat.
HERGÉ Tintin au Congo Gele rug, B1, eerste uitgave in kleur. Vlekken en penningen op de platten, vakjes uitgeknipt op pagina 39 en 56, scheuren, sommige pagina's ontbreken, slechte staat.
HERGÉ Le lotus bleu Eerste editie van 1936, in zwart-wit, kleine pastedown afbeelding, 4e bord wit en neutraal, grijze schutbladen, 5 off-text in kleur. Rug ontbreekt, katern gedeeltelijk los, sommige pagina's met scheuren en ontbreken, sommige kaders gekleurd, slechte staat.
HERGÉ L'oreille cassée Rode rug, A20, eerste uitgave in kleur. Vlekken en penningen op bord, scheuren op rug, schutbladen, marges, p.51, redelijke staat.
HERGÉ L'étoile mystérieuse Rode rug, A18, originele Belgische uitgave, geen titel op pagina 1, naam van de eigenaar, boekje in goede staat. Vlekken op platten, scheurtjes op rug en schutbladen, ontbreken pelior, blad dat los zit, klein scheurtje in marge van p.59, redelijke staat.
HERGÉ Le secret de la Licorne Rode rug, A20, eerste druk, geen copyright. Sneden aan 2e bord, scheuren en ontbreken aan rug en schutbladen, kleine scheuren in marges, 7 cm scheur op p.7, redelijke staat.
HERGÉ Le secret de la Licorne Rode rug, B2, vlekken op platten, naam eigenaar op titelpagina, vol katern met enkele kleine scheurtjes in marges. In schoolpapieren omslag, goede tot zeer goede staat.
HERGÉ Le trésor de Rackham le Rouge Gele rug, B1, copyright 1946. Potlood op 2e bord, scheuren in schutbladen en marges, wat vlekken, goede staat.
HERGÉ Les 7 boules de cristal Gele rug, B2, eerste druk, blauwe tekst en mummie op titelpagina. Rug los, bladeren laten los, enkele scheuren in marges, redelijke tot goede staat.
HERGÉ Les 7 boules de cristal Gele rug, B2, naam eigenaar op titelpagina met zwarte tekst en koeienkop, compleet schrift met vlekken en scheuren op enkele pagina's. In schoolpapieren omslag, bijna prima staat.
HERGÉ Le temple du soleil Gele rug, B3, 1949, kloppen aan 1e bord, scheur en prijs op titelpagina, 2 Inca symbolen op titelpagina met naam van eigenaar en klein gat in marge, schrift compleet met enkele scheuren, vlekken en kreukels op pagina's. In schoolpapieren omslag, goede tot bijna prima st(...)
HERGÉ On a marché sur la lune Rode rug, B11, gedrukt in België, naam eigenaar op titelpagina, volledig katern met scheuren in marges, plakpapier op pagina 61. In schoolpapieren omslag, goede tot zeer goede staat.
HERGÉ On a marché sur la lune Rode rug, B12. , Scheur aan rug, kleine scheurtjes aan ondermarge, scheur p.39, goede staat.
HERGÉ L'affaire Tournesol Rode rug, B20, gedrukt door Casterman, 69 geschreven in potlood en geknipt op 2e bord, klein scheurtje aan onderkant kop, naam eigenaar op titelpagina, boekje compleet met enkele kleine scheurtjes in marges, spoor van plakpapier op pagina 62. Goede tot bijna prima staat(...)
HERGÉ Tintin au Tibet Rode rug, B29, Belgische eerste druk, naam eigenaar op titelpagina, katern compleet, vouw op achterste titelpagina. Zeer goede staat.
HERGÉ Les bijoux de la Castafiore Gele rug, B34, gedrukt door Casterman, slijtage aan platten, boekje compleet met enkele kleine scheurtjes in de marge en hoekje verbogen op 2 pagina's. Goede staat.
HERGÉ The adventures of Tintin The secret of the unicorn, rode rug, Methuen, copyright 1959, inkeping in rechterbovenhoek, boekje in zeer goede staat; Red Rackham's treasure, Golden Press New York, copyright 1959, rug ontbreekt, sneden en talrijke aantekeningen in Engels potlood in de marges op a(...)
Reuze verzameling schelpen Interessante wetenschappelijke verzameling van diverse schelpen van buikpotigen en tweekleppigen, (Lambis truncata, Charonia tritonis, Ranella lampas, Cassis rufa, Cassis cornuta, Strombus goliath, Tibia fusus, Voluta imperialis, Cymboum glans, Syrinx aruanus, Busycom co(...)