Resultaten : Schilderijen, Meubilair, Kunstobjecten
Maandag 17 april 2023 om 15 u

Maandag 17 avril om 15 u

Ga naar Drouot Live om te bieden

Vrijdag 14 april van 10 u tot 18 u
Zaterdag 15 april van 10 u tot 18 u
Zondag 16 april van 10 u tot 18 u

30

Wandtapijt van de zeehavens Hangen, naar Jacques de Kerchove en Adrien Campion

BEAUVAIS, 18E EEUW, (WAARSCHIJNLIJK ROND 1722 ?)
Wandtapijt van de zeehavens, naar Jacques de Kerchove en Adrien Campion

Wol en zijde, karton overgenomen door Simon de Pape, zeehaven met boot, pelikaan, vissen, vogels, schelpdieren en zeeschelpen.

Gerestaureerd door de ateliers van Chaudoir in 1914.

267 x 199 cm

Een zeehavenhangsel werd in 1695 aangeboden aan de kanselier van Zweden en wordt bewaard in het kasteel van Bjornstrup.
Een ander wandtapijt, geleverd in 1696 voor het kasteel van Marly

Een vergelijkbaar wandtapijt is afgebeeld in: Benoit Henry Papounaud, La Tapisserie Française, p. 163 , n°47 Les Ports de mer avec pélican et coquillage d'après Jacques de Kerchove et Adrien Campion, karton overgenomen door Simon de Pape, manufactuur van Beauvais omstreeks 1722 (identieke rand).

Expert : Aymeric de Villelume
(goede staat, mooie kleuren door de bewaring achter een gordijn, lage rand, de drie andere randen ontbreken)

11000 €