78

BELGIË Internationaal Koloniaal Instituut 1907

Internationaal Koloniaal Instituut 1907

Medaille, brons, door Szirmai, 1907, 50mm, 52,33g, toegekend aan Sir Alfred Lyall, borstbeeld van Leopold II links, Mercurius blazend op een trompet eronder, op de keerzijde medaillon met het opschrift INSTITUT COLONIAL INTERNATIONAL BRUSSELS JUNI 1907, binnen een krans van eiken en lauweren en een cartouche eronder met het opschrift SIR ALFRED LYALL, KCB, GCIE, keurmerk BRONZE en driehoek op de rand.

Alfred Lyall, geboren in Coulsdon, Surrey, trad in 1856 in dienst van de Indiase ambtenarij en had een lange carrière in India in de rechterlijke macht en de administratie, en werd uiteindelijk Privy Councillor van de koning. Hij stichtte ook de Universiteit van Allahabad.
Sir Alfred Lyall werd in 1881 benoemd tot Commander of the Order of the Bath (KCB) en in 1896 tot Grand Commander of the Order of the Indian Empire (GCIE).

HERKOMST: Collectie Antwerpen.
Kleine deuken, prachtig.