165

BELGIË Kapittel van de Heilige Gertrude van Nijvel

Kapittel van de Heilige Gertrude van Nijvel

Lichtblauw geëmailleerd abdijkruis, 59mm x 39mm, fleurons tussen de armen van het kruis bekroond door een tweekleurige hertogskroon (rood op de voorzijde en blauw op de keerzijde), in het centrale medaillon, St. Gertrude die in haar linkerhand een kromstaf houdt waarop twee ratten of muizen lopen, haar rechterhand rust op een boek dat op een tafel met een kruisbeeld ligt, op de achtergrond is een gebouw te zien, rev. in het centrale medaillon, St. Joris rechts die de draak doodt.
In een glazen display op een houten voet met naamplaatje.

Bibliografie: Cte Th.de Limburg-Stirum, Les insignes de chanoinesses de Belgique, in Revue belge de numismatique, pp. 220-231 + pl. I, 1907, Brussel.
Een van de etalages is los ; kruis, ontbrekende of gerestaureerde kroon op keerzijde, kleine deukjes in glazuur, prachtig.

4800 €