160

U.S.A. Mendelmedaille van de Universiteit van Villanova

U.S.A.
Mendelmedaille van de universiteit van Villanova

Medaille, brons, door Sinnock, 1934, toegekend aan Abbé Georges Lemaître, Mendel zittend terwijl hij een zoete erwt bekijkt, GREGOR MENDEL 1822-1884, omringd door een fries van zoete erwten, COLLEGIUM AUGUSTINIANUM DE VILLANOVA, SCHOOL OF SCIENCE FOR DISTISTINGUISHED SERVICE IN THE ADVANCEMENT OF SCIENCE, keurmerk op rand, MEDALLIC ART CO. N.Y.

Deze onderscheiding van Villanova University of Pennsylvania erkent vooraanstaande wetenschappers wier werk de zaak van de wetenschap heeft bevorderd en die hebben aangetoond dat er geen inherent conflict bestaat tussen religie en wetenschap.

Abbé Georges Lemaître (1894-1966) was een Belgisch katholiek kanunnik, astronoom en natuurkundige. Hij is de uitvinder van de theorie van het primitieve atoom, de zogenaamde Big Bang", die het ontstaan van het heelal wil verklaren.

HERKOMST: Collectie Antwerpen.
Bijna prachtig.

160 €