151

ITALIË, PONTIFISCHE STATEN Paulus II (1464-1471)

ITALIË, PONTIFICALE STATEN
Paulus II (1464-1471)

Medaille, brons, waarschijnlijk door E. Orfini, tussen 1466-1467, 78mm, 115g, Consistorie van 23 december 1466, Paus Paulus II tronend in het midden van de consistorie, omringd door de kardinalen en gelovigen, SACRVM PVBLICVM APOSTOLICVM CONCISTORIVM PAVLVS VENETV PP II, rev. scène van het laatste oordeel, IVSTVS ES DOMINE ET RECTVM IVDICIVM TVVM MISERERE NOSTRI DO MISERERE NOSTRI (Armand II 33, 19; Börner, 290; T.N. Méd.Pap. II 5L).

Opmerking: Deze medaille herdenkt het consistorie van 23 december 1466, waarbij de Boheemse koning Georg Podiebrad, de eerste heerser die het katholieke geloof verwierp, in de ban werd gedaan.

HERKOMST: Dupriez
Zeldzaam, later gegoten, zeer fraai tot prachtig.

220 €