Belangrijke schilderijen, werken op papier en kunstobjecten
Maandag 23 april 2018 om 14u

Haynault Openbare Veilingen
Charles Thielemanslaan, 44
1150 Sint-Pieters-Woluwe

Tentoonstellingsdagen
Vrijdag 20 april van 14u tot 18u
Zaterdag 21 april van 14u tot 18u
Zondag 22 april van 14u tot 18u
Maandag 23 april van 10u tot 12u

Telefonisch bereikbaar op

Experten
Sophie Clauwaert: sc@haynault.be

Administratie en schriftelijk bieden op

Aanstaande maandag, 23 april om 14u, biedt het veilinghuis Haynault een prachtige collectie van kunstwerken en schilderijen aan daterend van de 17e tot de 20e eeuw. Deze selectie werd zeer nauwkeurig onthuld door Sophie Clauwaert, experte schilderijen en Bertrand Leleu, expert decoratieve kunstwerken.

Tijdens deze lenteverkoop worden meerdere hoogwaardige collecties aangeprezen: een set afdrukkingen uit een eerste reeks van Paul Jacoulet, wiens zeldzaamheid alsook herkomst eerbetoon bieden aan deze uitzonderlijke kunstenaar; op vlak van de decoratieve kunsten werden sculpturen van Belgische en Franse kunstenaars geselecteerd, waarvan een opvallende brons van Rousseau, evenals verschillende stukken van Lambeaux, Barye, Demanet, Lemmens. Als zeldzame werken bieden we glas-in-loodramen aan van Theodora Veranneman, een kunstenaar die met name de basiliek van Koekelberg heeft versierd.

Verder is er nog een prachtig landschap van de Vlaamse schilder Izaack van Oosten (1613-1661), Antwerpse kunstenaar die gespecialiseerd was in landschappen en genretaferelen; een 'Vrouw met kaars' toegeschreven aan Godfried Schalcken (1643-1706), schilder actief in Noord Nederland die deel uitmaakte van de 'fijnschilders' ter Leiden en gespecialiseerd in Caravaggio-scènes; een prachtig boeket uit de entourage van Jan van Huysum (1682-1749), Nederlandse kunstenaar gespecialiseerd in stillevens; een niet-toegeschreven barokstijl schilderij die twee vrouwen kijkend in een spiegel afbeelt; een mooie schets van kippen van Leon Spilliaert (1881-1946), grote Belgische symbolistische kunstenaar; een portret van de surrealist Maxime van de Woestijne (1911-2000); en talloze meer.

De sessie wordt opgevolgd door een ongecatalogiseerde verkoop van meubels, schilderijen, etsen en tekeningen van kunstenaars zoals Georges Creten Maxime van Woestijne Henry Schouten. Aangeraden voor de amateurs!